Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Consum Sandero 1.6 90 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In ritmul asta concluzia e clara....mersul pe jos duce la consum zero !!!

    Bafta!
    Bafta!

    Comment


    • uitati aici ce ne invata aia de la dacia. sa ne f...rigem motoarele de pomana, de parca am trai in orase de-alea din nfs, cu bulevarde libere de 50 de km...
      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

      Comment


      • Interesant dar totusi nu cred ca poti merge cu 50 km/h in tr a-V-a si in tr a-IV-a 50km/h este o viteza la care motorul nu se simte bine. In sfarsit daca asa spun ei asa este, oricum nu-mi schimb stilul de mers, sunt prea batran pentru asa ceva

        Comment


        • poate ca oamenii acestia de la Dacia chiar stiu ce spun.......dar totusi....sa mergi cu 50 km/h in nviteza a IV a.....poate o fi consumul mai mic.....( nu am consum instant nu am de unde sa stiu asta),.. dar motorul ce spunea???? nu era chinuit???

          Comment


          • 50 cu a-4-a e ok. eu asa merg. dar deja 50 cu a 5-a e aiurea. macar cu 70.
            -fara-

            Comment


            • cu 50 nu mi se pare ca i-ar placea la motor mai ales daca ,asina e incarcata

              Comment


              • Tot drumul am mers cu 80 constant, 100 in depasiri, iar in localitati ujnde se pute merge cu 80 mergeam cu 80.
                Tinand cont ca am detector foarte rar respect viteza legal in localitate.

                Comment


                • eu am 11500 km cu ea si merg 90% doar prin bucuresti iar consumul mediu imi arata 7,9 fara AC si 8.0 cu AC. e mult ?

                  Originally posted by azu View Post
                  poate ca oamenii acestia de la Dacia chiar stiu ce spun.......dar totusi....sa mergi cu 50 km/h in nviteza a IV a.....poate o fi consumul mai mic.....( nu am consum instant nu am de unde sa stiu asta),.. dar motorul ce spunea???? nu era chinuit???
                  cel mai bun consum ar fi 70 km/h treapta a V a
                  Last edited by iulian.sumanariu; 8 June 2009, 18:10. Reason: Automerged Doublepost
                  Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

                  Comment


                  • eu pe cateva masini cu consum instant am scos consum mai bun in tr4 la 50 decat in tr5 la 50. astia de la dacia e mai destepti. ma mir, ca ala comp de bord, tot ei l-or pus pe masina...oricum ne-ar trebui niste orase cu strazi de zeci de km libere, fara semafoare, sa putem merge in stilul indicat de ei. am pus sfatul respectiv pt cine are chef sa incerce metode "zgarie-branza" de a conduce si de a-si infunda tot prin motor. am expus is contraargumentul cu consumul instant; fiecare isi conduce masina cum vrea, dar eu n-o sa merg vreodata cu 50 in tr5 in oras, mai ales la dizal, unde in afara de o subturare barbara si o emisie de fum ca o termocentrala, nu vad cu ce ajut mediul...
                    dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                    Comment


                    • Originally posted by iulian.sumanariu View Post
                      eu am 11500 km cu ea si merg 90% doar prin bucuresti iar consumul mediu imi arata 7,9 fara AC si 8.0 cu AC. e mult
                      HEI, colegule, ai un consum de vis, tu ai o altă maşină, fă-ne invidioşi, ce maşină ai de fapt, sau poate în Ciorogârla că tot Bucale se numeşte?!
                      Mama proştilor este mereu gravidă!

                      Comment


                      • nu colegu.
                        aproape zilnic ghencea - pasaj lujerului -crangasi- scanteia- baneasa-aviatiei.
                        dimineata intre 7-9, plus dupa amiaza.


                        mie cel putin asta imi indica


                        nu mai da "quote" ca sa raspunzi la ultimul post!
                        Last edited by Seba; 15 June 2009, 12:08.
                        Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

                        Comment


                        • Ai un consum bun pentru traficul din Bucuresti

                          Comment


                          • Originally posted by iulian.sumanariu View Post
                            [...] aproape zilnic ghencea - pasaj lujerului -crangasi- scanteia- baneasa-aviatiei.
                            dimineata intre 7-9, plus dupa amiaza [...]

                            5 zile din 7, intervale orare similare: Piaţa Valea Ialomiţei - Pasajul Lujerului - Crângaşi - Calea Griviţei - Bd. Bucureştii Noi (Infrăţirea).

                            1. Prima parte a traseului este asemănătoare ca trafic.
                            2. A doua parte a traselui este comună.
                            3. Ultima parte a traselui diferă în sensul că cel pe care îl parcurgi tu este mai aglomerat, cel puţin între Podul Grant şi Scânteia (despre traseul dintre Scânteia şi Aviaţei nu mă pronunţ pentru că îl ştiu din auzite, nu-l parcurg curent).

                            Îţi propun să-ţi verifici consumul prin metoda plinului şi apoi să ne comunici şi nouă rezultatul. Eu bănuiesc că vei avea o surpriză neplăcută.
                            Mama proştilor este mereu gravidă!

                            Comment


                            • Originally posted by iulian.sumanariu View Post
                              nu colegu.
                              aproape zilnic ghencea - pasaj lujerului -crangasi- scanteia- baneasa-aviatiei.
                              dimineata intre 7-9, plus dupa amiaza.


                              mie cel putin asta imi indica
                              Colegu, incearca portiunea de pe Eminescu intre str. Polona si Dorobanti, dupa ora 8.30. Cine cunoaste zona, cred ca a patit-o ca si mine 15 min mi-au trebuit sa ajung la semafor la Dorobanti. Cu siguranta ai sa vezi 11 si ceva sau chiar 12. Asta daca nu cumva ai alta masina decat Sandero de 1.6. Eu am 7200 km cu ea, si in afara de iesirile din Bucuresti unde consuma 5,6, nu am atins performanta de 7 sau 8 in Bucuresti. Chiar in toamna trecuta pe o vreme ploioasa la ora 17.00 din Militari pana pe Mosilor s-a dus la 14. Am avut un soc. Imi venea sa o inchid si sa o las acolo. Dar intre timp mi-a trecut. De fiecare data cand alimentez resetez computerul. Azi am mers cu ea si facand calcul km parcursi de la ultima alimentare si litri consumati , mi-a dat 11,2. AC? Imi este si frica sa ii dau drumul. Prefer sa merg cu geamul deschis.

                              Comment


                              • sandero 1.6
                                nu am AC
                                consumul este excelent. nu il stiu exact pt ca nu am computer de bord dar... uit sa bag benzina fata de cealalta masina... vw golf 4

                                gg dacia!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google