Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Unde o sa va faceti asigurarile?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde o sa va faceti asigurarile?

    Cei care a-ti comandat sau o sa comandati Sandero, unde va faceti asigurarea CASCO si care firma de asigurari recomandati.
    Ce valoare vi s-a comunicat in oferta si daca cuprinde fransiza?
    Pt Sandero 1,4 valoare 9300 E, am pana acum 3 oferte. Full CASCO.
    Allianz : fransiza O - plata integrala=2083; plata in 4 rate=2255
    fransiza350 ron - 1449; =1567

    Generali fransiza 100 euro ; plata in 4 rate =1911

    Fata Generali : fransiza O - plata integral sau in rate =380 euro

  • #2
    Ti-as recomanda Allianz, ca au fransiza 0 si sunt si seriosi. Sau Ardaf, au tot fransiza 0.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu reusesc sa gasesc la ce service Dacia, au decontare directa. Fac probleme la plata, daca repari la un alt service Dacia unde ei nu au decontare directa?

      Comment


      • #4
        Daca nu au decontare directa, o sa dureze 24-48 in plus, adica o sa stea masina in service inca atat, pana se primeste avizul de plata.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Multumesc, si eu ma orientasem tot catre ei.

          Comment


          • #6
            eu la alianz imi fac pentru ca acolo am facut asigurarea si la Loganuri. Sunt seriosi si ii recomand.
            Scuzati absenta indelungata. I'm back

            Comment


            • #7
              Eu am facut la BCR Asig, 1948 lei, fransiza 0, 4 transe. Sandero laureat, motor 1,4. Sper sa n-am nevoie.

              Comment


              • #8
                Originally posted by bobocul View Post
                Pt Sandero 1,4 valoare 9300 E, am pana acum 3 oferte. Full CASCO.
                Allianz : fransiza O - plata integrala=2083; plata in 4 rate=2255
                fransiza350 ron - 1449; =1567

                Generali fransiza 100 euro ; plata in 4 rate =1911

                Fata Generali : fransiza O - plata integral sau in rate =380 euro
                Aceste preturi la Casco sunt pentru o asigurare FULL ? (later: da, acum vad ca scrie ca sunt full, scuze...)
                Nu de alta, dar mi se par astronomice preturile, nici nu vreau sa ma gandesc cat ar costa o asigurare pentru o masina din import

                Comment


                • #9
                  Pe mine Pentru Sandero 1.6 Laureate la omniasig ma costa 808 Lei RCA/an si 550 Euro Casco/an ca e pe firma in leasing

                  Comment


                  • #10
                    pentru 1,4 cat ar costa la omniasig.
                    poate fac ceva reduceri daca ai mai facut la ei?

                    Comment


                    • #11
                      Eu am la Omniasig,plata in 4 rate de 394 ron,fransiza de 100 eu. Daca in primul an nu fac accident,in al 2lea primesc 15% reducere.Dupa 3 ani fara accident (da Doamne),am reducere de 40%. Valabil in Ro si strainatate (mai putin Bulgaria,Ucraina)si deocamdata fara vandalism...Cred ca e destul de bine. Aa si am Preferance 1,4.

                      Comment


                      • #12
                        Pentru preturi asigurare casco si rcala omniasig poti intr pe site-ul oficial omniasig la http://www.omniasig.ro/new/calculator_casco.php sau la http://www.omniasig.ro/new/calculator_rca.php

                        Comment


                        • #13
                          casco oferta

                          daca vreti casco gama Dacia, incercati pana la 31.07.2009 la BT Asigurari. Aveti oferte cu si fara fransiza. Pentru cine are peste 30 ani, ofertele sunt intre 1350 lei, in 4 rate, cu fransiza 200 lei, daune partiale sau 1800 lei fara fransiza cu acoperire risc vandalism. Relatii suplimentare la tel. 0769681124.

                          Comment


                          • #14
                            Foarte frumoasa reclama.
                            Cu siguranta am sa incerc. NOT !

                            Comment


                            • #15
                              nu e reclama ...verifica la orice agentie bt...sau suna-ma

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google