Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ct88wgr

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Un mic update

    Am intrat oficial in winter mode... suspensie stock, cauciucuri de iarna, jante tabla, etc.

    Cam asa arata acum sandelu'
    Attached Files

    Comment


    • #77
      Deci mai bine nu ai fi pus poze - sa vad ca stai in Constanta. Sambata am fost in Constanta si chiar as fi vrut sa vad cum arata modificarile facute de tine.

      Asta este - poate la anul mai ajung pe acolo.

      Comment


      • #78
        De azi sandelu are bara stabilizatoare am mai facut o mica modificare la iluminatul bordului si consolei centale.

        @ninjoaca: Nu fi suparat ca vine primavara si iar incepe nebunia , de data asta vreau sa incerc sa fac ceva mai special.
        Attached Files

        Comment


        • #79
          Pentru mine a venit primavara asa ca masina a revenit la normal .

          Masina mai nou a primit: amortizoare scurtate si intarite, cauciucuri 195/50 r15 si crossovere MB Quart QM300.72 .
          Attached Files

          Comment


          • #80
            La noi sunt -2 grd azi si e viscol.

            In spate a curs vopseaua sau ce sunt petele alea negre. Si de ce este vopsit 1.4 ala?

            Ma uitam ca arata destul de bine si cu folie neagra in stanga usilor din spate.

            Comment


            • #81
              Like pentru folia aia galbena ! Tu ai suspensie reglabila sau cum ?

              Comment


              • #82
                @ascomp - Pe hayon e un stiker, e vorba de o serie limitata din india (clik aici). Vroiam sa fac si o continuare catre luneta dar nu am mai avut autocolant cu aceeasi textura.

                @Tudor TDr - Suspensia e fixa, formata din arcuri h&r si amortizoare scurtate si intarite.

                Comment


                • #83
                  Ce dvd/tableta ti-ai montat? Cat ai dat pe amortizoare? Cum adica scurtate si intarite?

                  Comment


                  • #84
                    Este o tableta Omega mid7002, nu e mare lucru de capu ei. Amortizoarele sunt stock cu tija scurtata, si interne schimbate. Ca si pret sunt in jur de 400 lei toate 4 la care se adauga si transportul.

                    Comment


                    • #85
                      Update...

                      Am vopsit manerele in culoarea masinii si am facut al 3-lea stop pe frana pe LED-uri.

                      Sorry de calitatea slaba a pozelor
                      Attached Files

                      Comment


                      • #86
                        Ft fain arata. Cum ai facut la frana? Ai bagat banda de leduri in stop?

                        Comment


                        • #87
                          Gaby, ce zici sa mi iau? Eibach sau H&R? mentionez ca am suspensie stock!

                          Comment


                          • #88
                            @ninjoaca > am scos plastucul rosu si in loc am facut o placuta de circuite pe care am pus led-uri cu rezistente.

                            @viscolu > Depinde ce vrei de la masina, eu am vazut cum se comporta ambele cu amortizoare stock. Sincer sa fiu Eibach schimba foarte putin comportamentul masinii, in sensul ca tot are tendinta de a se inclina destul de mult in curbe, H&R sunt putin mai dure pe denivelari dar ofera o stabilitate mai mare fata de Eibach. Eu am luat H&R si am fost destul de multumit de ele.

                            Comment


                            • #89
                              Gaby ai scos manerele de pe masina cand le-ai vopsit nu ? daca da, se scot greu ? si cam cat te-a dus ?

                              Comment


                              • #90
                                Cateva cadre atistice... Multumesc lui Thejock3r de pe Logan Club, om de nota 20.

                                P.S. Se demonteaza destul de usor au 3 suruburi si o siguranta la tija. Am vopsit ambele aripi din spate si a mai ramas cv vopsea si lac. Totalul operatiunii 600 lei. (ultima poza)
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google