Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Amanta mea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Se vand la set cu bate de beisbol ?

    Comment


    • #92
      =)) nu,.. aia e pentru cei care nu stiu ce e respectul in trafic.inca nu am reusit sa vad daca e buna pt "home run"!, pentru ca atunci cand am iesit din masina cu bata toti au "run home".
      -fara-

      Comment


      • #93
        Sa vezi ,,run home,, cand va iesii unul cu pistolul

        Comment


        • #94
          m-am prapadit de ras marian. respect tie. nu apuca sa traga. sunt multi cei care stiu ca atunci cand e unul nervos celalalt tre sa fie calm. sa nu crezi ca ma apuc sa sparg capete. e vorba de impactul psihologic.
          apropo de pistoale: sapt trecuta V.oltului ma indreptam spre slatina si in fata mea un seria 7 cu numere de italia. o vaca traverseaza iar tipu da in frane la refuz. eu fumegand in spatele lui. doar ce il vad ca se da jos isi cere scuze ca m-a facut sa franez(doar ce ma depasise) scoate pitolul trage 2 cartuse in vaca, o lasa moarta pe marginea drumului si pleaca. am ramas praf.
          -fara-

          Comment


          • #95
            Ce impact psihologic poate avea o bata in fata unui pistol ? Initial m-am gandit la o altfel de vaca . Bine ca omul a avut vaca la indemana ca altfel cine stie in ce tragea cele doua cartuse, oricum are probleme psihice. Inca esti tanar, cu timpul nu te va mai mira nimic, soselele patriei sunt pline de nebuni.

            Comment


            • #96
              Originally posted by Spanu View Post
              m-am prapadit de ras marian. respect tie. nu apuca sa traga. sunt multi cei care stiu ca atunci cand e unul nervos celalalt tre sa fie calm. sa nu crezi ca ma apuc sa sparg capete. e vorba de impactul psihologic.
              apropo de pistoale: sapt trecuta V.oltului ma indreptam spre slatina si in fata mea un seria 7 cu numere de italia. o vaca traverseaza iar tipu da in frane la refuz. eu fumegand in spatele lui. doar ce il vad ca se da jos isi cere scuze ca m-a facut sa franez(doar ce ma depasise) scoate pitolul trage 2 cartuse in vaca, o lasa moarta pe marginea drumului si pleaca. am ramas praf.
              Spanu: poate parea amuzant, dar daca ai vazut pe cineva folosind un pistol, cu cartus mortal, nu te-ai gandit ca ar trebui sa anunti si Politia? adica, daca era animal, sigur are si proprietar; in plus, eu nu ma simt chiar bine stiind ca cineva se plimba pe strazi impuscand...nici chiar daca-si cere scuze inainte sau dupa asta...
              Vinee!!!!

              Comment


              • #97
                Sa anunti politia, pentru ce sa-ti faci o problema in plus, daca stapanul animalului este inconstient si nu s-a gandit ca poate lua viata unor oameni nevinovati. Oricum s-a intamplat nimic nu justifica folosirea armei. Daca s-a adus vorba, cum sa ne legam la cap cand nu este cazul, a fost prezentat un caz cand un sofer a evitat un accident cu o persoana aflata in stare de ebrietate, a coborat din masina sai dea o lectie de circulatie, numai ca omul aflat in stare de ebrietate in urma loviturilor primite, a decedat. Nu era bine daca soferul isi continua drumul ?

                Comment


                • #98
                  Hai sa fim seriosi ca aceste 2 cazuri nu pot fi comparate. Este o campanie prin Cluj acuma, nu trece cu vederea un furt(sau ceva de genul)...tu poti fi urmatorul. Daca suntem toti orbi si nu vedem lumea care trece pe langa noi, inseamna ca nu traim. Intr-adevar trebuie sa ai un pic de curaj, dar de asta ne lipseste noua, pentru ca ne-am invatat sa fim nepasatori. Cat despre proprietarul animalului, sa suporte si el consecintele pentru faptele sale, pentru ca le merita, dar si cel care se crede imun, sa isi gaseasca dreptatea conform legii.

                  Comment


                  • #99
                    sunt o gramada de cazuri in care oamenii mor din cauza accidentelor (mai ales pe timp de noapte) cu animale lasate nesupravegheate. in cazul asta (minus o vaca pe sosele)eu sunt bucuros ca oamenilor li se da o lectie dar imi pare rau ca trebuie sacrificat un animal.
                    2. daca vezi unu care intr-un exces de zel trage 2 cartuse in cap la o vaca nu cred ca mai ai tupeul sa anunti politia. poate tipu mi-a luat nr de inmatriculare si ma asteapta si pe mine acceasi soarta. nu stiu daca ai avut vreodata experienta sa te dai jos din masina (la peco) si sa te trezesti cu un pm(pistol mitraliera) sau carpati indreptat spre tine si o voce greoaie spunand "stai pe loc". crede-ma ca si sa vrei si nu poti sa te misti(e o experienta unica).
                    la faza cu vaca am ramas tablou.nici in viteza nu mai stiam sa o bag.am asteptat 10 min ca sa plec de frica sa nu il prind din urma pe dobitoc.

                    p.s. tipu cu pm la peco era un unchi de al meu care lucreaza la trezorerie si colecta banii. a facut o gluma proasta.
                    -fara-

                    Comment


                    • Nu ma intelege gresit, nu spun ca e usor, imi dau seama cat de greu poate sa fie, sau poate nu imi dau seama, dar imi imaginez. Chestia e ca, spui ca ti-a luat numarul, si poate te paste si pe tine acceasi soarta, dar te gandesti ca poate, din acelasi exces de zel, antrenat de la incidentul cu vaca, ii taie unul calea, sau cine stie, chiar neintentionat, si asta se da jos din masina si il impusca? Stiu foarte bine ca e greu, si poate chiar si eu as ramane piatra, dar zic doar, trebuie sa luam atitudine, pentru ca daca nu, suferim si noi si cei din jurul nostru. Asta cu pistoale si tot felul e un exemplu dureros si poate prea grav pentru a fi judecat acuma, dar putem incepe de la lucrurile care nu ne fac rau atat de mult, sa zicem fizic in primul rand ca in rest orice se poate reface, si sa nu lasam sa se faca nedreptati, pentru ca de asta suntem tara care suntem, pentru ca inchidem ochii si nu ne intereseaza ce se intampla pe langa noi. Poate sunt prea patriotist si corect in seara asta, dar asa mi s-ar parea normal sa actionam, toti, si nu afirm sus si tare ca eu as fi mai breaz decat altcnva, cu toate ca incerc sa ma imbunatatesc in fiecare zi.

                      Seara faina.

                      Comment


                      • inteleg ca tie ti se pare normal sa luam atitudine fata de cel cu pstolul. pentru ca ala poate sa intelega.da taranului aluia care isi lasa vaca pe mijlocul drumului ce ii facem. nu vei reusi sa ii explici tu ca pe acolo nu se lasa vaca atata timp cat din tata in fiu vacile lor au trecut pe acolo.
                        -fara-

                        Comment


                        • Originally posted by vasiabikeru View Post
                          Hai sa fim seriosi ca aceste 2 cazuri nu pot fi comparate.
                          Pot fi comparate prin reactia soferilor. Ai dreptate, sa luam atitudine, numai ca realitatea este de c.... . Poate generatiile viitoare cand scara valorilor nu va mai fi cu susu-n jos.

                          Comment


                          • Vaca acum e numai buna de friptura, ca lapte sigur nu mai da . Si sa stii ca la Politie se pot face si denunturi anonime, fara sa te plimbe la tribunal...cat despre faza cu numarul de inmatriculare, daca e sa se simta vinovat, oricand poate sa te caute, pt ca ai vazut prea multe.
                            Vinee!!!!

                            Comment


                            • Prea multe scenarii pentru nimic, pentru discutii este ok, dar atat.

                              Comment


                              • / sistem de difuzoare pe 2 cai diametru: 13 cm, tweeter 19 mm silk dome putere: 55W RMS (220W max) raspuns in frecventa: 70Hz - 25Khz SPL: 90,6 dB/2,83v/1m impedanta: 4 ohmi cr


                                ziceti-mi daca isi merita banii. am vazut cu aceleasi caracteristici dar de la alte firme, cu bani mai putini.
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google