Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Amanta mea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu au etansat deloc acolo ? De ce ai pus 4 suruburi in loc de 2?
    1.4
    sigpic

    Comment


    • #47
      explicatii eleron!

      cum am promis revin cu explicatii:

      eleronul are 2 piulitze pe partea inferioara in care se prin suruburile prin interior.
      dar cele 2 suruburi nu il fixeaza perfect...flambeaza...scartaie...
      mentionez ca eleronul are forma unui unghi de 120 grade, sper ca intelegeti ce vreau sa zic. Trebuia prins in ambele laturi. El venea cu prindere doar pe o latura. si am improvizat.
      intre eleron si caroserie se lipeste un burete subtire(ca sa nu intre apa).Am prins celelalte 2 suruburi dar din pacate buretele acela nu le mai proteja si pe acestea asa bine.
      asa ca astazi am introdus vopsea cu o seringa pana a inceput sa curga.(am avut grija sa iasa totul perfect, sa nu se prelinga in afara).acum sunt multumit...nu are cum sa mai intre apa acolo...vopseaua aia a astupat spatiul ala de 1mm ramas.


      nu merge sa postez pozele!!!!va rog frumos domnu moderator sa ma contactati la fam_spanu sa vi le trimit pe mess sa le postati dvs
      -fara-

      Comment


      • #48
        Pozele

        Frumos dak il faceau si ei mai lasat putin era bestial
        Attached Files

        Comment


        • #49
          merci shot ca le-ai pus.
          se observa schimbarile aduse:
          antena mica(sa nu mai fie batul ala de pescuit)
          stergatoare flexibile(imi scartaiau in creieri)
          eleronul(arata atfel spatele)
          cotiera(sa nu ma doara mana ca parcurg distante mari)
          aparatori de noroi (sa nu ii stropesc pe cei din spate cu noroi asa cum ma stropesc cei din fata)

          inca o serie de modificari nefericite apar in poze:
          mizeria de pe masina(masina era curata si dupa un drum de 200 km asa arata)
          zgarieturile de pe aripa, si portierele dreapta( am avut ghinionul sa parchez in locul nepotrivit in noaptea nepotrivita in bucuresti)

          p.s. va recomand sa montati \"ochii de pisica\" pe hayon..e practic, nu iti scapa si cei de pe usa sunt la fel de practici cand parchezi aproape de un zid...sa nu iti sara vopseaua.
          Last edited by Spanu; 5 February 2009, 22:44.
          -fara-

          Comment


          • #50
            Cum se comporta stergatoarele tale? Si ce model sunt?

            Comment


            • #51
              Cu toate ca sunt impotriva impopotonarii masinii, eleronul imi place plus antena, bravo. Spune mai mult de antena, isi face treaba ?

              Comment


              • #52
                se comporta excelent. sincer sunt luate din carrefour la pretul de 20 lei bucata.
                cel de la sofer e de 60cm si cel din dreapta de 56sau58 calculati voi in inch sa vedeti..
                sterg foarte bine, numai ca cel de la sofer lasa urma la intoarcere la capatul superior, daca dai multa apa pe parbriz. dar daca le ti in functiune mai mult(pe uscat) se rezolva si dara aia.
                vreau sa mut stergatorul din dreapta mai sus (la prima revizie) ca sa elimine v-ul acela insuportabil.
                sunt intr-un ambalaj rosu cu negru si sunt incovoiate, nu stiu ce firma sunt.

                p.s.ar fi fost si mai bune daca forta de apasare pe lamela ar fi mai mare.

                @marian: antena e foarte buna in oras. eu circul mereu pe valea oltului. cu \"batul de pescuit\" prindeam 2 posturi pe valea oltului,iar cu cea mica numai 1-ul si se aude relativ bine(sunt si km in care nu se aude deloc)
                Last edited by Spanu; 5 February 2009, 23:02.
                -fara-

                Comment


                • #53
                  Categoric, spatele e altfel, si ii sta foarte bine.

                  Vreau sa pun si eu eleronul. Daca le spun ca pe langa alea doua piulite să-l mai si lipeasca are ceva? Cu silicon,poate.
                  Last edited by Roby1992; 5 February 2009, 23:44. Reason: Automerged Doublepost
                  1.4
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    eu am prins o reducere...de 10 %
                    adica am luat eleronul cu 450lei
                    deci:
                    eleron +vopsea+spaga=450+50+25=525(tipu s-a chinuit si mi-a placut asta, mi-a dat si vopsea 4-500 de grame(ca sa am sa repar zgarieturile de pe masina) si mi-a si spalat masina. si nu imi pare rau de cei 25lei(ciubuc)sinici de cei 50 lei pt vopsea(pentru ca stiu ca am cautat ca un disperat dupa ea)
                    -fara-

                    Comment


                    • #55
                      arata BESTIAL cu eleronul

                      Comment


                      • #56
                        sincer mie nu-mi place un lucru la eleron..mi-i se pare prea mic...sau asa vad eu. Oricum e un sandero schimbat in bine. Cat despre antena nu stiu daca are vreo importanta marimea. Eu de exemplu nu voi schimba "batul" pentru ca imi prinde 2 posturi Tv. Daca e cum spui tu, ca dupa schimb prinzi mai putine posturi atunci cu sigurata nu o voi schimba.

                        Comment


                        • #57
                          nu iti recomand antena daca a nevoie de semnal puternic.avantaj tu ca ai dvd player. dar eu nu ma incumet nici sa las un ac in masina de frica sa nu mi-o sparga.
                          unui tip i-au furat siglele..deci ma astept sa ma duc dimineatza si saconstat ca e pe butuci ca cineva avea nevoie de jante si cauciucuri.
                          -fara-

                          Comment


                          • #58
                            pai eu am garaj, fata dvd-ului e detasabila si e la mine cand nu conduc, iar penru jante deja am comandat ceva sisteme antifurt asa ca sper sa nu am probleme.

                            Comment


                            • #59
                              Mi se pare foarte scump eleronul pentru cat de mic este...schimba ceva acolo dar parca altceva ar merge.E prea arcuit si scurt , face masina si mai inalta, mergea unul care sa acopere putin din sticla hayonului,ca un fel de streasina...

                              Comment


                              • #60
                                probabil ca unul asemanator cu cel de pe astra sau golf ar merge, desi eu sunt foarte curios cum i-ar sta cu un eleron gen aripa..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google