Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Alba ca Zapada si cei 75 de Pitici :-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai cd-playerul original al masinii? Daca da, merge pe orice cd-player cu care a venit masina din fabrica. Blaupunkt sau cum are ascomp. Pentru restul aftermarket nu se poate.

    Comment


    • Am un Clarion cu USB

      Comment


      • Nu iti merge atunci si nu se poate nici adapta.

        Comment


        • Numai vesti proaste dai mai Bogdan.

          Comment


          • Mai comanda (audio si telefon) este SUB volan nu pe volan. La astea noi e pe volan.

            * Plafoniera se poate monta numai in spate (deasupra tetierelor) unde se ingroasa tavanul.

            Comment


            • Si la astea noi comanda e tot acolo ca si la tine. Butoanele de pe volan sunt de la cruise control.

              Comment


              • Aha, m-am prins. Imi place la noul volan sigla de pe el si inelul nichelat.

                Comment


                • Am fost ieri la Timisoara. Am prins 160 km/h. In rodaj (are 1300 km). Facea ca avionul la 160 :-). inca un pic si zbura.

                  Mie zgomotul motorului in habitaclu mi se pare cam mare la peste 3500 ture , zgomotul de rulare e OK e mic, daca la 130 km/h scot din viteza e zgomot mic, rezonabil. Insa motorul face la WRC. :-)

                  Comment


                  • Poneii saracii urla la viteza aia

                    Ce nu ai dat un semn daca ai fost prin Tm - as fi fost ft curios sa o vad si eu live.

                    Comment


                    • Am fost numai pana la Domo de la Kaufland sa-mi iau televizorul care mi-a venit de abia acuma de la BlackFriday. Am stat numai jumate de ora in Timisoara.

                      Comment


                      • cotiera

                        Sa nu va cumparati NICIODATA cotiera fabricata de Autospeed (cutia rosie) (60-70 lei)

                        Am cumparat 2 bucati in 2 luni si s-au rupt. Partea de jos de fixare cu suruburi este facuta dintr-un plastic fff subtire (0,5 mm) care la cea mai mica forta se rupe, crapa. Mai ales cand e frig. E frumosa, ca cea de origine insa prost gandita prinderea nu tine ABSOLUT deloc.

                        Caut alte solutii - cu prindere de metal nu plastic.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Eu am fix aceeasi cotiera de 1 an si cateva luni si merge ca in prima zi. Si o folosesc de fiecare data. Nici macar nu scartaie, merge perfect. Da nu ai primit armatura de tabla cu care sa o prinzi?

                          Comment


                          • E vorba de plasticul care se fixeaza pe U-ul ala primit. Piciorul de plastic e f slab, f subtire crapa imediat. O sa-i fac o tabla de metal pe interior ca sa fie prindere fier pe fier.

                            Comment


                            • Am observat ca la mine se abureste foarte usor geamul de la luneta, stau tot cu butonul de dezaburire apasat. La 307 (e combi) nu se abureste asa usor.

                              Comment


                              • Chestia asta e tipica la orice hatchback.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google