Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandel 75 ponei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si pentru ca primesc poze cu lingurita.....cam asa arata de aproape noua haina a lui Sandel

    P.S: Nu mai este mult pana duminica si sa vezi atunci pozeeeeee..... nebunie
    Attached Files

    Comment


    • ce misto este acadeauaaaaa..........

      Comment


      • tot nu mai ai rabdare, uite aici
        Attached Files

        Comment


        • ............... eu cuvinte nu am..................

          Comment


          • o sa ai o logoreeeeee

            Comment


            • Si inca una - probabil si ultima pana duminica - asta daca nu se indura colegul sa mai puna
              Attached Files

              Comment


              • cu cat ai putea sa vinzi masina + cu cati bani ai bagat in imbunatatiri = oare ce masina puteai sa-ti iei?

                :-)))

                Comment


                • mai conteaza, banii nu se numara se cheltuiesc

                  Comment


                  • Asta la mine va rugini. Poti fi sigur.

                    Comment


                    • bine fie. uite inca 2. Ultimele. restul pozelor si impresiile referitoare la masina le faci tu
                      Attached Files

                      Comment


                      • .....................
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by ascomp View Post
                          cu cat ai putea sa vinzi masina + cu cati bani ai bagat in imbunatatiri = oare ce masina puteai sa-ti iei?

                          :-)))
                          Ai un Passat ...Stiu!
                          2003 .....Stiu
                          V6TDI cu tot ce vrei pe el....continuati voi versurile!
                          -fara-

                          Comment


                          • OFF Topic:
                            nu inteleg rostul comentariilor de genul asta: cat ai baga+cat ai dat pe ea=...... (asta fac in general oamenii carcotasi, cei pentru care strugurii sunt acrii rau rau. Le-ar place si lor, dar fie nu-si permit, fie nu stiu cum se poate face, fie considera o risipa financiara si de timp). Mai oameni buni, ca sa fim intelesi: un club, sau un forum, sau un partid= o asociatie (mediu) sau o locatie in care persoanele membre sa-si poata desfasura activitati de interes comun (in cazul nostru pasiuni comune). Cei care nu fac parte din club nu inseamna ca nu sunt pasionati, ci doar ca nu intr-o masura asa de mare ca membri. Pasiunea nu se cuantifica in sume, fara sacrificii de orice fel nu sunt rezultate ci doar mediocritate (in cazul nostru un banal Sandero cum sunt alte'jde mii). Comparatiile de genul un passat face asa, o honda face altfel nu se regasesc in cadrul unui club decat daca este dedicat marcii la care se face referire (adica passat club, honda club). Nu poti compara niciodata o masina noua cu una second la aceeasi suma.
                            On Topic: Denis a ales sa-si personalizeze masina, sa-i aduca ceva imbunatatiri dupa gustul lui. Majoritatea spun ca i-a iesit bine pana acum. Daca se va opri aici sau va continua sa-i aduca imbunatatiri el stie. Eu il felicit pentru evolutie, sper sa continue si sa-i reuseasca ce si-a propus cu fierotania. Bravo! asteptam noi foto

                            Comment


                            • Deci sa incepem cu un deci

                              1. Inainte sa fi avut Sandero am avut o Alfa Romeo 145 - si in aia am bagat bani de am tampit; nu as avea cum sa explic cuiva ce simt eu pentru masini si ce inseamna ele pentru mine plus ca orice masina as avea vreau sa ii aduc imbunatatiri pentru a o scoate din anonimat si pentru a fi superioara celorlalte din aceeasi marca si din acelasi model. Partea tragica cu Alfa a fost ca la nici 3 saptamani dupa ce am revopsit-o complet a intrat in mine un mos de 76 de ani cu un Logan; apoi la nici o 2 luni am pocnit un caine si am facut bata c...t - apoi am vandut-o.

                              2. Sandero a ajuns la mine din pura intamplare - masina pe acte este a sotiei - ea achizitionand de noua aceasta masina pe vremea cand noi nu aveam treaba unul cu altul - ulterior locuind impreuna aveam Sandero, Alfa si masina ei de lucru permanenta deoarece ea lucreaza in vanzari de cand o cunosc eu si indiferent de angajator are si masina (de aici si decizia de a vinde Alfa).

                              3. Sandero a ajuns la un nivel la care eu personal nu speram sau nu in viitoarul apropiat - toate imbunatirile aduse au fost facute cu sacrificii cateodata poate prea mari, dar nu regret absolut nimic - prefer sa fac ceva la masina decat sa imi iau o pereche de papuci de la nush ce firma. Acum ajungand la acest nivel clar a inceput o avalansa care nu se va opri prea curand - vreau mai mult - mai mult - mai mult - si voi reusi sper

                              Sunt genul de persoana care prefera lucrurile poate mai ieftine, dar personalizate - vreau sa imi las amprenta asupra ceea ce fac.

                              Acum sa va povestesc putin despre vopsire – in primul rand nu stiu cum ma voi putea revansa vreodata la Marius pentru sprijinul acordat; daca nu ar fi fost el sigur masina nu arata astfel – cat despre modul in care a fost lucrata masina si cat de atenti au fost baietii cu ea jos palaria. Nu cred ca la un alt service iesea asa ceva.

                              Masina a primit pe langa vopsea multe imbunatatiri ft utile, dar copiate tot de la Marius – modul DRL Philips omologat RAR si montat in service autorizat (Dacia) folie carbon 3M peste grila cromata dintre faruri, folie 3M in spate jos la numar, foloe carbon 3M in parte de jos a pragurilor cum deschizi usa – unde inainte scria Dacia, folie transparenta de protectie la buza aripilor in caz ca sare piatra san u ciobeasca/sparga lacul sau vopseaua si tot folie transparenta de protectie pe buza usilor in canz ca un pasager neatent deschide usa prea mult si loveste un obstacol.

                              Vopseaua este dementiala – voi incerca pe viitor sa fac o sedinta foto profi – din pozele facute cu telefonul nu iese asa bine in evidenta culoarea – in realitate arata mult mai bine.

                              Simt o satisfactie imensa acum cand in traffic se uita multi la masina mea; simt o satisfactie imensa cand vad pietonii asteptand tramvaiul sau autobuzul cum intorc capul atunci cand trece Sandelu`.

                              Aseara in fata blocului zici ca am venit cu ursul – toata lumea a ramas fara cuvinte.
                              Urmeaza pragurile si buza fata (gri sobolan) sa fie urcate pe masina darn u mai devreme de luna septembrie, pentru a nu afecta lacul.

                              Am in garaj si probabil voi monta zilele acestea filtru green.
                              Ma gandesc la modul cel mai serios sa sparg sitele din catalizator sis a anulez sonda de dupa, sau sa i-l inlocuiesc cu unul sport.

                              Tot pe viitor as vrea sa ii pun bujii Denso si fise rosii de silicon.

                              Cam asta am avut eu de spus si vor urma atat poze cat si multe alte imbunatatiri.

                              Dumuri bune la toata lumea si fara evenimente.
                              Attached Files

                              Comment


                              • chroma: ia-o mai incet cu jignirile personale ca eu nu am jignit pe nimeni aici. Traim intr-o tara in care nu toti castiga mii de euro pe luna ca sa nu se gandeasca (si) la bani. banuiesc ca asta e ca sa-mi platesti datoria de pe My ride-ul tau cand am glumit la adresa ta cand ai vrut sa colantezi masina.

                                ninjoaca:

                                A iesit foarte frumos, intr-adevar fura ochii, se vede ca a fost mult de munca.

                                Ca si observatii (daca tot am fost facut carcotas :-) ) imi permit: antena mutata in spate, si pusa alta mai aerodinamica, oglinzile in loc de gri sa fie cu negru sau rosu, eventual un eleron simpatic, discret, in spate, in culoarea masinii desigur. Nu in ultimul rand as vopsi si senzorii de parcare din spate tot in rosu.
                                Last edited by ascomp; 11 August 2014, 12:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google