Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandel 75 ponei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da mai, pune-i serpi, traseu marit, admisie ca lumea, injectoare de rs, toba ai, cat jos, soft bun, frane bune si talpaaaaaaaa

    Comment


    • Nu am mai scris de mult pe aici deci este vremea sa facem un update.

      Masina a mai primit urmatoarele:
      - display bord negativ
      - cornering light (va urma si un filmulet) - cand virezi dreapta se aprinde proiectorul din dreapta, iar cand virezi stanga se aprinde proiectorul din stanga; tot in acest modul este si functia folow me home - la inchiderea sau deschiderea usii se aprind proiectoarele pt aprox 30 sec. Ce trebuie sa mai spun este ca, proiectoarele se aprind la viraj doar atunci cand intorci de volan 90 de grade. Cornering-ul luat de pe auto-trend.ro
      - dvd - ecran rabatabil/retractabil

      Urmeaza camera de filmat pt mersul innapoi - legata tot la dvd.

      Si....o poza cu diferenta de nivel - cat a coborat fata de una stock - asta numa din arcuri si cauciucuri place place
      Attached Files

      Comment


      • Ecranul e cu touchscreen, are si navigatie? L-ai luat de pe net de pe site-uri chinezesti?

        Ca si pe mine ma bate gandul.

        Comment


        • L-am luat la un pret destul de bun de la cineva - nu are gps

          Are touch screen, usb, card sd, iesire statie, doua iesiri auxiliare video, iesire speciala camera de filat, mp3, dvd + toate tiganiile alea dvx, etc + telecomanda

          Nu`i cine stie ce dar mie imi place - imi este suficient. Unul cu blustiut si navi costa de vb singur - las` ca`i bun asta.

          Daca ajungi prin TM te uiti la el si iei tu o decizie, daca merita sau nu.

          Comment


          • Sunt pe site-uri din china si cu navigatie, pleaca de pe la 500 lei in banii nostri.

            Comment


            • sus cu ele

              da-mi un site

              momentan o sa raman pe asta, dar in primavara nu se stie ce pitici imi vin

              sau poate i-l mut pe asta pe cealalta masina si luam impreuna din china sa ne ajunga mai ieftin transportul

              Comment


              • Chinavision

                ebay

                Eu cumpar foarte mult de pe Internet si din Romania si din Europa sau China.

                De exemplu telefonul meu e cumparat de pe un site din China este Huawei e super si nu l-as da pe un S3 sau alte telefoane de peste 10 mil.

                Oricum toate sunt chinezesti insa in Romania le iei la suprapret ca pun si baietii adaosul lor. :-)

                Comment


                • Salut!
                  ca ai adus vorba de comert exterior, de pe ce site-uri straine cumperi produsele? Doar de pe cele 2 enumerate mai sus?

                  Comment


                  • enteresting .... de studiat

                    Comment


                    • Unde gasesc ce am nevoie la un pret mic. Si unde gasesc review-uri bune cu oameni care au mai cumparat de acolo. Si transportul sa fie OK. Si in plus daca platesti prin Paypal exista o anumita garantie, poti solicita in termen de 45 zile daca nu ai primit produsul sau nu e OK, sa ti se restituie banii, Paypal functioneaza ca o interfata si garant cumparator-vanzator.

                      De exemplu tel l-am cumparat de aici: http://to2c.com

                      Comment


                      • @ascomp Ms!

                        @ninjoaca Scuze pt off-topicul cu comertul.
                        Jucaria visinie imi place, place! Spor la modificari!

                        Comment


                        • Umbla vorba prin sat cum ca lupele montate ulterior si nu din fabrica bat imprastiat, aiurea, etc - tot am avut astfel de discutii cu mai multe persoane; din acest motiv am facut doua poze de la o distanta de aprox 6-7m pt a va putea spune si voi parerea.
                          Nu stiu daca ale mele sunt mai ok, dar stiu ca au costat 200 euro cu tot cu xenon.
                          Attached Files

                          Comment


                          • da..... DRL este omologat?

                            Comment


                            • tu intrebi
                              buna rau asta

                              Las` ca uite voi face poza cu hartia ce a venit de la Philips si o postez - se fain aaaa?

                              Pana atunci te tin in suspans

                              Sau...ai vrut sa scri xenon si a iesit DRL?

                              Comment


                              • eu am scris bine ce am scris. Cand treci pe la Prazburg sa merg si eu noaptea sa vada ochiul meu stang

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google