Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandel 75 ponei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frumoasa foc. Sper sa te ajung din urma cu modificarile.

    Comment


    • Si daca tot a venit primavara am mai pus cate ceva.
      Senzori parcare + manere deschidere usa - cromate.

      In saptamanile urmatoare sper sa am timp sa montez si noua cotiera (cea veche a facut poc in iarna) + panou climatizare model nou (sta de anul trecut prin garaj
      Attached Files
      Last edited by ninjoaca; 17 March 2014, 09:18. Reason: ortografie

      Comment


      • Inca unul la care ii pocneste cotiera la frig. Va vorbeste unu care a schimbat 3 cotiere pana am dublat cu intaritura din tabla nu m-am lasat.

        Nichelatul cu ce merge, cu ce alt nichelat se asorteaza in interior?

        Comment


        • Intaritura am pus si eu - culmea este ca la mine a crapat talpa care vine pe consola. L-am lasat pe vecinu sa conduca intr-o zi si a zis ca i-l incomodeaza, ca una ca alta - atunci eu am ridicat-o sa nu i-l deranjeze pe om si ghici ce cand schimba din 3 in 4 ii f...te un cot si face poc - soarta ce sa fac; de atunci gata nu mai conduc decat eu si atat.

          Cromatul merge cu butoanele?
          Attached Files

          Comment


          • La mine tot piciorul de cotiera este imbracat pe sub el de un profil U metalic destul de gros (de la DDman) profil care si el este prins de masina jos. E f teapan. Ca m-am enervat rau pe cotierele care tot plezneau.

            Da merge nichelatul.

            Comment


            • manerele sunt metalice? sau tot din plastic?
              -fara-

              Comment


              • )) buna asta. Par de metal dar totuși este Dacie. O sa mai verific oadata sa nu ma însele simturile si te anunț.

                Comment


                • plastic ABS cu aspect cromat

                  Comment


                  • Si pentru ca tot a venit primavara mai urmeaza cate ceva de audaugat/schimbat la Sandel`:

                    - distributie + pompa apa
                    - antigel + apa
                    - semering ax si arbore (scapa putin ulei pe cal cel de la arbore asa ca m-am enervat si le-am schimbat pe amandoua)
                    - arcuri Eibach - mai jos cu 3 - 3,5 cm + stabilitate imbunatatita care chiar se simte.

                    Cu noile arcuri suspensia este mai ferma/rigida, dar nu atat de mult incat sa deranjeze - din partea mea merita 10+ toti banutii fara regrete si rotile ies mai mult in evidenta.
                    Este clar ca trebuie putin mai multa atentie decat inainte.

                    P.S: dat jos suporti de numere si lipite cu silicon - arata mai bine zic eu. Pozele urmeaza.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Frumoasa foc. Normal ca arata mai bine fara suporturi. Si daca iti loveste cineva Moldovan marul, nu se mai crapa suportul sa pierzi numarul. Paravanturile le-ai pus pt a deschide geamul cand ploua? Eu merg si cu 100kmh cu geamul deschis fara sa fie curent in masina. Cat ai dat pe oglinzi si pleoape? Le-ai luat gata vopsite ogliunzile?

                      Comment


                      • Originally posted by L3on_rgby View Post
                        Paravanturile le-ai pus pt a deschide geamul cand ploua? Eu merg si cu 100kmh cu geamul deschis fara sa fie curent in masina. Cat ai dat pe oglinzi si pleoape? Le-ai luat gata vopsite ogliunzile?
                        Paravanturile le-am pus pt ca ma enerva sa nu pot tine geamul deschis cand ploua afara - mai ales vara si da merg cu geamul crapat fara sa imi stirce vantul freza

                        Oglinzile si pleoapele nu le-am cumparat vopsite; Le-am vopsit eu ulterior.

                        La oglinzi o sa ai ceva de munca ) fire, decupaje, adaptari, lipituri, etc., dar merita efortul.

                        Comment


                        • Ai schimbat si amortizoarele, telescopele sau numai arcurile?

                          PS teoretic cu paravanturi la viteza mare consuma mai mult. Orice modificare, adaos la aerodinamica modifica consumul masinii.

                          Comment


                          • Originally posted by ascomp View Post
                            Ai schimbat si amortizoarele, telescopele sau numai arcurile?

                            PS teoretic cu paravanturi la viteza mare consuma mai mult. Orice modificare, adaos la aerodinamica modifica consumul masinii.
                            Am schimbat numai arcurile. Sunt arcuri intermediare asa ca nu trebuie schimbate si amortizoarele. Poate scurteaza putin viata telescoapelor (10 - 15 % mai putin), dar este un compromis bun din punctul meu de vedere.

                            Paravanturile au forma aerodinamica si nu cred ca modifica nici macar 0.01 % consumul. Eu nu am observat nici o modificare de consum de cand le-am montat.

                            Comment


                            • la iarna o sa fie nitel mai greu, se cunosc aia aproape 4 cm in jos. dar o sa vezi ca sta altfel pe strada, nu se mai inclina asa pe viraje, iar diferentele astea le vor observa si pasagerii daca mergi mai tare. Nu-ti face probleme cu telescoapele pentru ca nu ai de ce. astea sunt progresive si oricum tu aveai uzura la amortizoare, deci se compenseaza. Este nitel mai rigida la limitatoare de viteza si la denivelari mici, in rest este super, ai sa vezi. Cu paravanturile nu consuma mai mult, acum o sa consume mai putin pt ca nu mai sunt turbulente mari sub ea (bine nu te gandi la cifre fantastice dar un 0,3l/100km vor fi in jos). si sa nu te mai manace cum stim noi cu apa unde nu trebuie! Spor la modificari
                              Last edited by chroma; 9 April 2014, 13:54.

                              Comment


                              • Originally posted by chroma View Post
                                oricum tu aveai uzura la amortizoare, deci se compenseaza.
                                si sa nu te mai manace cum stim noi cu apa unde nu trebuie! Spor la modificari
                                Oricum o sa schimb amortizoarele luna viitoare pe fata - pun noi pe original

                                Nu mai dau cu apa veac - dar ar fi bine sa stie si altii ca am dat/pulverizat ceva solutie de spalat motor si am dat si pe repartitorul de frana, iar la nici juma de ora mi s-a aprins martorul de abs in bord.
                                Am dat fuga, am desfacut mufa si am suflat cu compresorul ft bine, iar martorul tot aprins (eream vanat tot), apoi am dat cu solutie de contacte pe mufa si in final s-a stins martorul.

                                Morala: nu dati cu apa pe motor pentru ca eu am fost la un varf de ac sa prajesc modulul de abs si trebuia sa i-l schimb.

                                Multumiri colegului chroma pentru sfaturile telefonice in momente de cumpana

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google