Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandel 75 ponei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Intrebare: imi trebuie un portbagaj sus pt schiuri, am obs ca sunt cate 2 gauri la o prindere, deci trebuie portbagaj special de Dacia cu prindere in suruburi nu in cleste/gheara. De Logan merge sau e alt profil al tavanului la Sandero si nu se aseaza bine portbagajul de Logan asa cum am citit pe undeva?"

    Eu am luat bari din Dedeman iar pe cutie scrie ca se potrivesc la Sandero, Logan, Clio si Modus. Daca la mine m-am obisnuit cu montajul greoi sa vezi surpriza! Mi le cere un coleg cu Logan sa plece pan la tara si... surpriza!!! nu am reusit amandoi sa le montam(nu se potriveau suportii la gaurile de pe masina). Asa ca mare atentie la ce luati!

    Comment


    • @ninijoaca: peretele antifoc il gasesti in dezmembrari cu sume intre 50-100ron in functie de cum arata si daca are toate clemele de prindere. Si daca tot ajungi iti recomand sa iei si tamponul acela de pe evacuare care mai elimina rezonanta de la ~3000rpm. E vreo 15ron si merita investitia.

      Comment


      • Voi cauta si voi vedea. Oricum buna ideea cu tamponul acela nu stiam de el. Problema este ca nu stiu daca ma descurc sa montez perfect acea pasla pe peretele antifoc - oare reusesc eu sa o trimit prin spatele conductelor si a pompei de frana perfect ca dei din fabrica? Asta este toata chestia pt care tot am amanat sa ma apuc de ea.

        Am uitat sa va spun ca de cand cu izolatia si incalzirea in scaune caldura la masina nu a fost oornita mai mult de 'ora 2,5 - 3' - daca intelegeti ce vrau sa spun - oricat de frig ar fi fost afara. Deci investitia merita si ultimul banut dupa parerea mea. Este mai mult de munca decat banii in sine ce i-am dat pe fonomin.

        Comment


        • Pasla e peste blocul abs si conductele de frana. E foarte usor de montat.

          Comment


          • Din fabrica vine pusa pe sub. Asta este toata problema mea. Vreau sa iasa exact cum trebuie si atunci voi decupa sau vad eu ce fac.

            Comment


            • Cu tamponul ala pt. esapament stie cine de unde se poate cumpara unde si cum se monteaza si eventual o poza cum arata?

              Comment


              • Stie cineva daca galeria de evacuare (inclusiv "serpisori") de 1.6 are aceleasi dimensiuni cu cea de 1.4? sau este mai mare? si daca este mai mare - se potriveste pe prinderile de motor de la 1.4?

                Comment


                • Nu e tampon, e pus inainte de toba intermediara si are rolul sa mai diminueze rezonanta de la ~3000rpm si se gaseste in dezmembrari. Am impresia ca am pus pe jurnalul de bord al masinii mele poza cu el

                  Comment


                  • Originally posted by bogdan_cj View Post
                    Nu e tampon, e pus inainte de toba intermediara si are rolul sa mai diminueze rezonanta de la ~3000rpm si se gaseste in dezmembrari. Am impresia ca am pus pe jurnalul de bord al masinii mele poza cu el
                    Tu ti-ai montat?

                    Comment


                    • Il am, e in casa il voi monta cand ajung la un garaj ca e prea frig sa ma bag acum sub masina. Tata are la loganul lui din fabrica si se simte diferenta.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdan_cj View Post
                        Nu e tampon, e pus inainte de toba intermediara si are rolul sa mai diminueze rezonanta de la ~3000rpm si se gaseste in dezmembrari. Am impresia ca am pus pe jurnalul de bord al masinii mele poza cu el
                        Daca se poate cum se numeste tamponul ala de unde pot sa-l cumpar si unde se monteaza?

                        Ca simt ca pe la 3000 rot/min este un zgomot-vibratie de la evacuare nu de la motor si as vrea sa-l diminuez.

                        Este lipit de toba mica sau de teava de evacuare?

                        Nu am gasit poze la jurnalul de bord...

                        Multumesc

                        Comment


                        • uite aici batator acustic si este montat pe linia de esapament intre toba mica si cea mare (sub schimbatorul de viteze)
                          http://www.*********.ro/index.php?sh...=10329&st=1710
                          Attached Files
                          Last edited by BRD; 21 January 2013, 15:49.

                          Comment


                          • Vedem la primavara.

                            Multumesc pt informatie

                            Comment


                            • Originally posted by BRD View Post
                              uite aici batator acustic si este montat pe linia de esapament intre toba mica si cea mare (sub schimbatorul de viteze)
                              http://www.*********.ro/index.php?sh...=10329&st=1710
                              Multumim de informatii.

                              Numai site-ul nu merge ca e cu stelute...

                              Comment


                              • cauta pe forum la dacia logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google