Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cauciucuri de iarna !?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am fost astazi la Carrefour si au Debica Frigo 2 la 188 RON
    Eu cred ca Debica este un compromis bun si au un raport calitate/pret destul de ok

    Comment


    • #62
      Am facut si eu comanda de BF-Goodrich g-force winter. Unul dintre punctele care m-au atras a fost aspectul. Din testele de pe internet vad ca sunt undeva la mijloc , sub marcile consacrate dar deasupra Debica , Barum sau Tigar. Sava Eskimo le-am vazut in metro la 223 lei dar pareau cam fragile(rizurile din mijlocul profilului pareau subtiri si gata sa se rupa).De la Debica m-am razgandit din cauza unui prieten care zicea ca i s-a descentrat un Navigator dupa un an de la cumparare.

      Comment


      • #63
        Debica Navigator sunt All-Year tires eu cred ca nu trebuie incluse la cauciucuri de iarna.
        Nu vreau sa se creada ca tin cu ursu dar asta cu s-au descentrat nu stiu ce zic...

        Comment


        • #64
          Mi-a placut si mie aspectul/desenul pneurilor BF Goodrich astazi cand le-am vazut la AutoVit si Norauto...

          Daca prietenul a luat vreo groapa zdravana nu cred ca este vina pneului ca s-a descentrat,mai ales ca este vorba doar de un singur pneu...

          Comment


          • #65
            bf goodrich arata bine. si dau si bine pe sandero. pretul e bun, acum sa vedem cum se comporta la -10 grade. tipul care mi le-a montat a zis ca sunt foarte bune dar ca nu reusesc sa ating 30 000km cu ele. asta m-a pus pe ganduri...sper sa scot 60 000 km cu ele si 3 ierni.
            -fara-

            Comment


            • #66
              E posibil sa fi luat si vreo groapa...dar asta m-a facut sa ma razgandesc , desi la o prima vedere pareau bine facute , mai bine decat Sava si firestone si la un pret bun. Acum ...astept g-force-urile... Iarna asta sper sa nu mai

              Comment


              • #67
                vecinu meu (logan)a luat groapa cu dunlop noi. aveau 100 km. si au facut galma...deci...de gropi nu scapa nici cea mai tare anvelopa.

                sefu' (mercedes c220) la fel a patit.
                -fara-

                Comment


                • #68
                  M-am intors de la Norauto Militari, nu aveau Debica Frigo 2 pe stoc, si la comanda erau 212 ron. Aveau Tigar, Firestone, Michelin, insa reducerile chiar si de 40 % nu erau semnificative ptr ca erau la pretul de catalog al producatorului. Tigar nu mi-a placut, profilul parca era din plastic si facut superficial. Si m-am dus vis-a-vis la Carrefour Militari unde am gasit Debica Frigo 2 in promotie - 188 ron. Am luat 4 bucati (pe raft au mai ramas 2). Montajul il voi face la Norauto , m-a programat marti la ora 14.00. Montajul si echilibratul ma costa 120 ron (30 ron/janta de tabla). La jante de aliaj montajul e 140 ron.
                  Tot la Carrefour Militari aveau stocuri mari de anvelope Daytona. Cele 185/65/R15 erau 199 ron, mai scumpe decat Debica. Nu stiu foarte multe despre ele, poate sunt mai bune, insa eu cred ca Debica Frigo 2 au un raport pret/calitate foarte bun. Sper sa ma tina macar 2-3 ierni.

                  Comment


                  • #69
                    Ma bucur ca ai rezolvat.Pe mine nu m-au convins(ma refer la oferta pneuri) cei de la Norauto,dar nu am vrut sa comentez...

                    La Norauto montajul rotilor costa 30,respectiv 40 pentru jante tabla si aliaj indiferent daca cumperi de la ei sau nu.In targ montajul si echilibrarea rotilor sunt incluse in pret (Debica Frigo2 costa 185 RON)...

                    Comment


                    • #70
                      Te pomenesti ca si la Carrefour au inclus in pret montajul si echilibratul si eu nu am stiut?? La casa cand am achitat nu mi-au spus nimic, nici in oferta in catalog nu spun nimic de montaj gratuit, doar pretul e la oferta. Un amic m-a intrebat daca mi-a dat nu stiu ce certificat de calitate ca lui i-au dat cand a cumparat din Cora doua anvelope de iarna si erau trecute si service-urile unde se facea montajul gratuit. Ma rog...
                      Daca spui ca in targ Debica Frigo 2 e 185 ron cu montaj si echilibrat incluse, ce mai stai pe ganduri? Fugi si cumpara ca asta e chiar oferta! Sau poate cauti o firma mai buna...

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by nmariuscalin View Post
                        Te pomenesti ca si la Carrefour au inclus in pret montajul si echilibratul si eu nu am stiut?? La casa cand am achitat nu mi-au spus nimic, nici in oferta in catalog nu spun nimic de montaj gratuit, doar pretul e la oferta. Un amic m-a intrebat daca mi-a dat nu stiu ce certificat de calitate ca lui i-au dat cand a cumparat din Cora doua anvelope de iarna si erau trecute si service-urile unde se facea montajul gratuit. Ma rog...
                        Daca spui ca in targ Debica Frigo 2 e 185 ron cu montaj si echilibrat incluse, ce mai stai pe ganduri? Fugi si cumpara ca asta e chiar oferta! Sau poate cauti o firma mai buna...
                        Eu am luat din Cora anvelope de iarna si dupa ce le-am achitat am fost sa-mi iau garantia. In oferta era si montajul inclus insa au primit alte cauciucuri bla, bla Romania.....


                        Am lasat-o asa pentru ca le-am luat la bani putini(Mastersteel Winter+ 185/65/15 380 ron/4 bucati)
                        Am dat 52 de lei montajul (la tara )

                        Comment


                        • #72
                          Pai la 95 RON/Buc chiar le-ai luat bine
                          La Real si la Praktiker era ceva la ~110 RON/buc dar erau reesapate deci tu chiar le-ai luat foarte bine.

                          Comment


                          • #73
                            Am sunat la Carrefour sa intreb de garantie, bineinteles ca am plecat fara sa o iau , acum ma duc inapoi la ei cu bonul de casa sa imi dea garantia....la Debica Frigo e 2 ani. Montaj si echilibrare din pacate nu le mai au in oferta de ceva timp, cica service-ul cu care lucrau s-a desfiintat, cel putin asa mi-a zis tipa de acolo.

                            Comment


                            • #74
                              Nu stiu daca s-a desfiintat, dar ceva este ca nici la Cluj nici la Dayton (care aveau anu trecut gratuit montajul) nici la Debica nu mai ofera acest serviciu gratuit

                              Comment


                              • #75
                                M-am intors din Carrefour Militari cu garantia, am facut si doua poze ptr cei care inca sunt in cautare de "gumitze" de iarna. Aveau anvelope Dayton (fabricate in Spania) cate vreti, cam toate dimensiunile. Cele 185/65/R15 erau 199 ron. Debica Frigo 2 mai aveau doar cateva, insa tipa de pe raion zicea ca mai au in depozit ... La aceleasi dimensiuni pret promotional 188 ron.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google