Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cauciucuri de iarna !?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Erau destule sau se dadeau pe lista ?

    Comment


    • #32
      Nu era nimeni la ele, dar am fost la ora 9. Erau in jur de 10 buc/dimensiune.

      Comment


      • #33
        Salutare, forumisti!

        Am un Sandero din iunie 2008 care a venit echipat cu jante de aliaj si anvelope Continental ContiEcoContact 3 (185/65/R15). Nu merg foarte mult cu el, am facut pana acum aproape 32.000 km.

        In aceasta iarna vreau sa-mi iau jante de tabla si anvelope de iarna, avand in vedere ca se anunta o iarna foarte grea.

        Jantele am inteles ca sunt 154 lei bucata, ramane sa ma hotarasc ce anvelope sa-mi iau. Exclus din start second hand-uri. Iar ca si buget as aloca cel mult 200 lei / bucata.

        Ce imi recomandati la banii astia? Ce oferte sunt acum? Din cate am inteles noiembrie este luna ofertelor de anvelope de iarna in hypermarket-uri, asa ca sper sa gasesc aici pe forum, informatii despre cele mai bune oferte.

        Deocamdata nu am vazut decat in Metro Debica (am inteles ca ar fi divizia low-cost a Good Year) Frigo la 205 lei/bucata. Dar astept luna noiembrie sa inceapa ofertele...

        Am mai citit ca ar mai fi si America (low cost de la Continental). De marca asta ce stiti? Sau ca si comparatie Debica vs America...

        Voi ce parare aveti?

        Comment


        • #34
          vineri era batalie mare pe cauciucele 185 /65 R15 in cora...multi cumparau...altii asteptau.. ce ai vazut..cred ca era ce a mai ramas.....


          si 2...unde ai inteles ca sunt jantele 154 lei bucata..?

          Comment


          • #35
            Am vazut oferta in catalogul Cora: Debica Frigo 2 la 190 lei / bucata si discount de 100% (sub forma de voucher) la achizitia celei de-a doua anvelope.
            Astfel, daca cumperi 4 gume, dai 760 lei si primesti discount (vouchere de cumparaturi) in valoare de 380 lei. Deci iesi la 95 lei / bucata. Nu poti sa cumperi mai mult de 6 bucati...

            Originally posted by chitziman View Post
            si 2...unde ai inteles ca sunt jantele 154 lei bucata..?
            Pretul este de la un dealer Dacia.
            Last edited by emanuelserban; 11 October 2010, 16:29. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #36
              Stimate emanuelserban , sub 200ron oferta nu este foarte generoasa. Observ insa doua aspecte> ca ai masina de 2 ani si in acest timp ai facut cca 32.oookm . Concluzia mea este ca daca o folosesti zilnic inseamna ca nu ai mai mult de 10-15 km pana la locul de munca si mai banuiesc ca esti destul de ponderat la volan. Plecand de la aceste presupuneri cred ca poti lua fara grija pentru iarna anvelope Tigar sau Motrio. Sunt anvelope ok pentru o deplasare moderata. Daca iti propui sa faci sport sau consideri ca stilul tau de condus este mai sportiv ( ca sa nu zic agresiv) iti recomand anvelope Goodyear , Michelin sau Pirelli.
              Si chiar daca e greu, ia toate 4 de iarna. Succes !
              p.S. Azi am vazut la Dealerul Dacia din Suceava pretul la anvelope de iarna Motrio de 195ron/buc.

              Rectific, cred ca pretul era de 175 ron asa cum apare si pe situl producatorului dacia.ro
              Last edited by sv03tbh; 11 October 2010, 21:06. Reason: Automerged Doublepost
              Sandero Laureat 1.4 MPI

              Comment


              • #37
                Am fost la Cora Pantelimon unde aveau la discretie dimensiunea 185/65 R15 la 189 RON,maine trec si pe la AutoVit sa vad ce pneuri au pe acolo.
                Attached Files

                Comment


                • #38
                  Din attachementul tau se pare ca la discretie aveau 185/65/R14

                  Comment


                  • #39
                    Atentie la fotografia atasata. Ea nu iti sustine afirmatia. eventual sustine ca erau disponibile anvelope !85/65R14. Si totusi intre acestea si Motrio parca in fisa tehnica stau mai bine cele din urma.

                    deci 2 pe faza
                    Last edited by sv03tbh; 11 October 2010, 21:30. Reason: Automerged Doublepost
                    Sandero Laureat 1.4 MPI

                    Comment


                    • #40
                      Intr-adevar Dacia vinde Motrio de iarna la un pret recomandat de 175 RON/buc.
                      Pretul de 175 RON/buc este destul de ok, sigur fiind sub 200 RON cat este o Debica eu cred ca si produsul este inferior Debica.

                      Deci tu vrei sa zici ca Motrio chiar daca sunt mai ieftine ca si Debica sunt mai bune ?
                      Adevarul e ca de la 175 RON pret recomandat la vreo 190 RON cat o sa ajunga la dealer e cam aceasi Marie cu alta palarie.
                      Oricum amandoua sunt Low-Cost deci cred ca trebuiesc luate primele care sunt pe stoc
                      Last edited by Goan; 11 October 2010, 21:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #41
                        Stiu ca in poza apare R14,nu am fost atent cand am facut poza si n-am mai stat dupa aceea sa mai pozez,dar aveau destule R15.
                        Last edited by Azzzuro; 11 October 2010, 21:48. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by sv03tbh View Post
                          Stimate emanuelserban , sub 200ron oferta nu este foarte generoasa. Observ insa doua aspecte> ca ai masina de 2 ani si in acest timp ai facut cca 32.oookm . Concluzia mea este ca daca o folosesti zilnic inseamna ca nu ai mai mult de 10-15 km pana la locul de munca si mai banuiesc ca esti destul de ponderat la volan. Plecand de la aceste presupuneri cred ca poti lua fara grija pentru iarna anvelope Tigar sau Motrio. Sunt anvelope ok pentru o deplasare moderata. Daca iti propui sa faci sport sau consideri ca stilul tau de condus este mai sportiv ( ca sa nu zic agresiv) iti recomand anvelope Goodyear , Michelin sau Pirelli.
                          Si chiar daca e greu, ia toate 4 de iarna. Succes !
                          p.S. Azi am vazut la Dealerul Dacia din Suceava pretul la anvelope de iarna Motrio de 195ron/buc.

                          Rectific, cred ca pretul era de 175 ron asa cum apare si pe situl producatorului dacia.ro
                          Ambele presupuneri pe care le-ati facut sunt corecte. Si tocmai de aceea prefer sa cumpar anvelope low cost, de care nu o sa-mi para rau ca nu s-au uzat suficient in cele 3-4 ierni in care isi mai pastreaza proprietatile initiale. Astfel nu vad rostul achizitionarii unor anvelope mai scumpe (pentru ca nu fac suficienti km intr-o iarna), iar cu SH-uri nu sunt de acord (nici la jante, nici la gume si nici la masini... in fine), stiu pe destui cu probleme: jante care efectiv nu se pot echilibra, sau cauciucuri care sunt parca facute din "galme"...

                          Are cineva Motrio de iarna? Cum sunt? Motrio am inteles ca este o intreaga gama de piese de schimb Dacia, deci este posibil sa fie facute de un anumit producator sub brand-ul Motrio... Are cineva astfel de detalii?

                          Se pare ca Motrio sunt facute de Continental pentru Renault...
                          Last edited by emanuelserban; 11 October 2010, 22:22. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #43
                            motrio sunt facute de continental. azi mi-a zis doamna de la dealer. dar nu sunt stralucite. mi-a recomandat sava in loc de motrio. ce e drept si pretul era mai mare.
                            -fara-

                            Comment


                            • #44
                              pe site-ul tyretest.com Motrio nici nu apar in statistici, in schimb, dupa cum am mai spus, multi utilizatori erau extrem de multumiti de Debica Frigo2 in ceea ce priveste raportul calitate/pret.
                              Mai dau odata link-ul: http://www.tyretest.com/wintercar_ty...o_2/index.html

                              cititi in josul paginii ce spune lumea despre ele, si ce calificative dau.

                              Comment


                              • #45
                                au mai fost discutii aici
                                Totul despre intretinerea Daciei Sandero. Uleiuri sandero, filtre sandero, placute de frana sandero,consumabile sandero etc.
                                Mother Theresa : Daca judeci oamenii nu vei mai avea timp sa ii iubesti

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google