Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Filtru de polen Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Filtrul care potriveste e de Clio 3.
    Last edited by Seba; 13 April 2009, 09:08.

    Comment


    • #17
      Filtru Polen Sandero

      Salut tuturor.
      Mi-am montat un filtru de polen cu o banda adeziva, banda de burete cu lipire pe ambele parti.Am taiat din filtru de hota grafitata pe care l-am cumparat de la Real.
      Am montat acest filtru in compartimentul motor pe gura de absorbtie a aerului.Sunt multumit de ce am realizat.

      Comment


      • #18
        Poti sa ne faci o poza sa vedem si noi unde si cum l-ai aplicat ?

        Comment


        • #19
          Într-adevăr, câteva imagini ne-ar fi de folos.
          Mama proştilor este mereu gravidă!

          Comment


          • #20
            ar fi bine venit cateva indicatii asa poate am mai scapa de frunze si altele

            Comment


            • #21
              pai indicatii nu prea sunt de dat desfaci grila de plastic - la logan trebuia sa rasucesti 90 de ggrade de acele clipsuri de plastic cu o surubelnita dreapta si trageai jucaria afara. apoi cu o mana subtire si fina puneai filtrul de hota peste gaura din tablierul stergatoarelor si cu powertape fixai tiganeala pe tabla. cam atat, asta e marea smecherie. pui plasticele inapoi, bagi splinturile alea de fixare si dai blana nu stiu sa explic mai bine, la logan e simplu si ma gandesc ca nici la sandero nu-i mare diferenta.
              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

              Comment


              • #22
                Asteptam un tutorial video pt montare filtru compartimentul motor cum este cel de montare filtru polen in habitaclu.

                Comment


                • #23
                  un filtru polen...darv de care se potriveste pana la urma?

                  Comment


                  • #24
                    Gata,nu va inghesuiti sa raspundeti,mi-am montat deja.

                    Comment


                    • #25
                      Pai... zi-ne si noua, ce si cum. Esti primul si din cauza asta nu avea cine sa-ti raspunda. Pentru ce filtru ai optat?

                      A? Nevermind, am citit pe topicul de la Bursa - E Zero Pollution. Cul. Impresii?
                      Last edited by Stefan; 6 May 2009, 22:21.

                      Comment


                      • #26
                        In mod interesant nu prea mi-a cazut fluxul de aer.In tr 2a cel putin.I-am dat cu parfum,miroase fain
                        Sunt curios ce va face la iarna,ca iarna care a trecut,m-a disperat cu aburirea parbrizului - si nu numai.Raschetam pe ambele parti ale geamului... sper sa se reduca si asta.
                        Cred ca din exces de zel am taiat prea mult,si a trebuit sa-i dau cu silicon izolant ca scapa aer intr-un punct. Dar s-a rezolvat.Pana acum e ok.

                        Comment


                        • #27
                          Foarte bine. Sa te bucuri de el in continuare.
                          Trebuie sa ma gandesc si eu foarte serios sa-mi achizitionez unul.
                          Eu ma gandesc si la varianta din compartimentul motor.
                          "Peticit" acolo nu mai apuca frunzulita sa intre pe circuit.
                          Numai ca acolo ii mai greu de lipit si de fixat.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by sanderizer View Post
                            Sunt curios ce va face la iarna,ca iarna care a trecut,m-a disperat cu aburirea parbrizului - si nu numai.Raschetam pe ambele parti ale geamului... sper sa se reduca si asta.
                            Inseamna ca nu faci tu ceva bine cand utilizezi climatizarea. Eu n-am probleme cu aburirea oricat de frig sau umezeala ar fi. Iar daca am lua-o teoretic, adaugarea filtrului nu ajuta la dezaburire, dimpotriva.

                            Comment


                            • #29
                              Si daca tot mentionezi ca nu ai niciodata probleme cu aburire, inghetare si tot felul, si pe de-asupra presupui ca Goan nu stie sa o foloseasca intr-un mod corespunzator, nu ai vrea sa ne impartasesti din tehnicile tale, nu de alta, dar probabil multi intampina probleme de genul, si cred ca ar fi benefic.

                              Comment


                              • #30
                                Am mai discutat si in iarna despre aburire si ii dau dreptate lui Stefan, toata iarna nu am avut nici cea mai mica problema cu aburirea. Pentru geamurile usi fata am orientat aeratoarele laterale catre acestea, nu folosesc reciclare aer din interior ci din exterior dat numai pe sus in tr 2 sau 3 a ventilatorului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google