Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Concluzii Sandero la rece

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    cand e gol, daca bag o punga de doi litri de lichid, se umple rezervorul. deci...

    Comment


    • #62
      Originally posted by Spanu View Post
      eu am inlocuit stergatorul de la sofer cu unul cumparat din Real de 60 de cm pe care am dat 5 lei.sterge bine, nu scartie, si nu imi lasa dungile alea sus si jos(daca gasiti de 70cm ar fi si mai bine)
      si pt cei care nu au reusit sa mearga 100km cu 12l o sa atasez o poza care va confirma cum am reusit eu.
      masina e limitata.exista 2 cm de pedala la care masina nu reactioneaza, iar turoetru nu vrea sa treaca de 4800.
      imaginea va spune totul(nu e prea clara ca imi tremurau mainile)
      Eu am prins 180 cu ea. Nu stiu cat a consumat si cat erau turometrul. Eram pe autostrada si nu mi-am dat seama ca a sarit de 175 ...

      Comment


      • #63
        Originally posted by Stefan View Post
        cand e gol, daca bag o punga de doi litri de lichid, se umple rezervorul. deci...
        Multumesc pt raspuns, am cumparat lichidul, 2 litri, maine probez
        Vinee!!!!

        Comment


        • #64
          Capacitate rezervor lichid parbriz

          Originally posted by vic24 View Post
          Repet intrebarea la care inca nu s-a dat un raspuns si m-ar fi interesat. deci.... ce capacitate are rezervorul de lichid parbriz ? Multumesc !
          Vic , nu ai postat unde trebuie.Poate de asta nu ai primit un raspuns.Dar pt. ca totusi sa nu pleci nemultumit , eu iti spun ca am completat recent lichidul pt spalare parbriz si au intrat vreo 2,5 litri in conditiile in care acesta nu era chiar gol.Asa ca banuiesc ca rezervorul are undeva intre 4 si 5 litri.
          Last edited by sv03tbh; 6 November 2008, 09:42.
          Sandero Laureat 1.4 MPI

          Comment


          • #65
            Originally posted by sv03tbh View Post
            Vic , nu ai postat unde trebuie.Poate de asta nu ai primit un raspuns.Dar pt. ca totusi sa nu pleci nemultumit , eu iti spun ca am completat recent lichidul pt spalare parbriz si au intrat vreo 2,5 litri in conditiile in care acesta nu era chiar gol.Asa ca banuiesc ca rezervorul are undeva intre 4 si 5 litri.
            Am bagat 3 l in el si nu e plin.... cred ca se duce la 5 l

            Comment


            • #66
              Sincer, pe forumul asta posteaza numai angajatii dacia? Sa fim seriosi, cine a cumparat Sandero (si eu) nu are cum sa fie multumit. Service-urile sunt absolut nesimtite, consumul este mai mare mult decat cel dat in carte, amortizoarele sunt TOATE penale, sistemul servo este cred cel mai slab din lume, nu cred ca exista exemplar al carui bord sa nu troncane dupa 2 luni... Vreti sa continui? mai am.

              Comment


              • #67
                Postul tau denota o anumita atitudine.Daca as fi angajatul unui service auto nu cred ca m-as comporta prea bine daca ai avea atitudinea asta.Bord care sa troncane dupa 2 luni cum spui tu nu cred ca exista la sandero Eu il am din septembrie si inca nu troncane nimic.Si ca sa iti dai seama ca nu vorbesti cu un fost posesor de dacia 1300 iti spun ca masina mea inainte de sandero a fost un Audi 80 de care am fost super multumit.Amortizoarele sunt OK pentru oras! Pentru drumuri forestiere iti recomand un vehicul 4x4.Desi am peste 6000 de km la bord constat ca consumul mediu este chiar cel dat de producator 7l/100km, variatiile fiind mici 0.1-0.3 la suta in plus sau minus.E adevarat ca pe anumite drumuri am scos o medie sub 6% dar una peste alta consumul dat de producator e ok, tinand cont si de modul cum se face acel calcul.Spui ca toate service-urile sunt penale, atunci enumera la care ai fost si cu ce probleme ca sa vedem daca ai fost la toate.Si DA vrem sa continui cu toate belele pe care le-ai intalnit tu la sandero-ul pe care il detii.
                Sandero Laureat 1.4 MPI

                Comment


                • #68
                  Ti se pare tie ca toti cei care posteaza aici sunt multumiti? Sunt unii care au avut probleme mari. Din fericire eu unul nu ma numar printre ei... inca. Daca la greierasi si consum nu am ce raspuns sa-ti dau, in ceea ce priveste amortizoarele si servodirectia - tu nu ai facut drive-test inainte sa cumperi?

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by vonpaulus View Post
                    [...]Sa fim seriosi, cine a cumparat Sandero (si eu) nu are cum sa fie multumit.
                    Bineînţeles că nu sunt mulţumit. Eu, de pildă, mi-am dorit un Porsche Cayenne S, dar când m-am căutat la teşcherea, pe la 10.000 de euroi am dat de fundul pungii. Aşa că am un Sandero Laureate 1.6 MPI în parcare şi un Porsche Cayenne S prins cu un magnet pe frigider.
                    Mama proştilor este mereu gravidă!

                    Comment


                    • #70
                      Si cand o sa-ti iei Porsche-ul (ceea ce iti doresc ), bineinteles ca o sa vrei ceva mai bun, un S-Klasse ceva. Si tot asa.
                      Nu exista masina perfecta, si in niciun caz nu exista masina perfecta la sub 10 000 euro.

                      Comment


                      • #71
                        Asa suntem noi, cumparam masina de maxim 10.000 de euro si avem pretentii de 100.000 de euro. Am cumparat masina pe 27 Iunie si la banii pe care i-am dat sunt supermultumit.

                        Comment


                        • #72
                          Mai oameni buni, toti recunoastem ca Sandero by Renault nu se compara cu un Audi, Porche sau Mercedes .Nu inteleg insa de ce mereu o comparam cu variantele de lux si nu cu variantele din clasa ei.Daca am da pe masina intre 12.000 si 30.000 de euro am putea emite pretentii la astfel de comparatii, altfel insa nu vad cum.
                          Sandero este o masina la fel ca multe altele, in mintile ei , as spune eu, are tehnologia pe care o poate da renault la acest pret.Evident ca la un pret mai mare se poate pune si ESP sau alte smecherii care ne fac viata usoara.
                          Sandero Laureat 1.4 MPI

                          Comment


                          • #73
                            si eu a nemultumirile mele.
                            1. se pune praful pe ea prea repede
                            2. in interior presurile se murdaresc foarte repede
                            3. tuturor celor care se urca in masina imi vine sa le tai picioarele(nu stiu sa le tina pe pres)
                            4. am un huruit la motor(rola intinzatoare) care se schimba gratuit in garantie
                            5. stergatoarele scaartaie(le-am schimbat)
                            6. nu am bara stabilizatoare
                            p.s. va las pe voi sa alegeti problemele serioase(imi cer scuze dar tipul nemultumit probabil ca trebuia sa isi ia un second sa se sature de bagat bani in ea)
                            -fara-

                            Comment


                            • #74
                              la mine nu scartie stregatoarele dar eram nemultumit de modul cum calca stergatorul din stanga asa ca le-am schimbat cu stregatoare siliconate.De astea sunt super multumit, cel putin deocadata.Sterg perfect !
                              Sandero Laureat 1.4 MPI

                              Comment


                              • #75
                                suntem off topic si ne bate adminu
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google