Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

De ce ati ales Sandero?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    sunt curios sa vad unu care are bani de cc si ia sandero
    -fara-

    Comment


    • #47
      sunt curios sa vad un passat cc fara probleme. adica pana la 100000km sa nu di stat in service-uri decat pt revizii. nu cutie picata, planetare rupte, abreiaj, volanta dezechilibrata, turbina praf... vorbesc din cunostiinte ce lucreaza direct la volkswagen/seat...
      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

      Comment


      • #48
        pfff...sa inteleg ca au si ei poblemele lor.?rusinos....sa dai 40 000 euro pe o masina si sa ai o gramada de probleme.
        -fara-

        Comment


        • #49
          turbodieselele astea commonrail, din 2008 incoace si cutiile dsg cu 7 trepte sunt punctele slabe, in general. si motoarele tsi de 160 de cai. nu cele de 120, nici cele de 175, ci varianta intermediara, care nu e un 175 subnutrit ci mai degraba un 125 dus la extrem. si nu prea tine...in alta ordine de idei, sunt absolut convins ca in cateva luni vw va reusi sa rezolve consumul de ulei la noile lor motoare diesel. foarte probabil si cutiile le vor rezolva. dar pana una-alta au inceput relativ prost cu dieselele commonrail si motoarele tsi.
          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

          Comment


          • #50
            Nu exista masina ideala. exista doar masina adaptata dorintelor noastre.
            dar cu cat costa mai mult te astepti sa fie "perfecta" sa nu se defecteze.
            Chiar daca piata e plina de oferte, in final masina aleasa este in functie de bugetul fiecaruia. PRACTIC alegem doar dintr-un mic segment de oferte.

            Comment


            • #51
              eu am primit-o cadou asa ca... a fost sandero. am fost oarecum dezamagit la inceput pt ca as fi vrut poate altceva sau macar alta culoare, dar in final cum calul de dar nu se cauta la dinti vad ca e o masina ok, poate consuma nitel mai mult motorul de 1.6 in oras decat mi-as fi dorit dar in rest e o masina corecta pt banii aia, intretinere, costuri samd. a si un punct slab: franele... sau poate doar mi se pare mie cine stie...

              oricum fata de varianta SH, avantajul e ca ai garantie, dezavantajul e ca pierzi la ea din momentul la care ai cumparat-o. La Sh insa e posibil sa dai de o bomba cu ceas si dupa aia te costa cat nu face. Depinde acum de fiecare, de buget, samd. Oricum la masini tind clar spre o achizitie de masina noua si nu SH, poate Sh doar daca as sti masina si proprietarul, cine stie, asa poate da.

              Comment


              • #52
                Pana la urma nu am reusit sa imi iau Sandero nou, dar cred ca o sa imi iau acum un Sandero second hand. Am vazut cum merge si imi place si ca masina.
                Last edited by iulica_79; 7 April 2010, 14:15.

                Comment


                • #53
                  Mi-am luat Sandero pentru ca:
                  - este o masina reusita din punct de vedere al designului
                  - este o masina cu o garda mare, ideala petru urcat borduri si mai ales pentru drumuri de munte
                  - are un spatiu interior generos, incomparabil cu orice alta masina din acelasi segment de pret cum ar fi masini gen Opel Corsa, Ford Fiesta, Peugeot 206 masini dupa parerea mea de maxim 2 persoane.
                  - cel mai mare portbagaj din clasa sa
                  - cel mai bun raport pret/dotari - care nu rup gura targului dar sunt totusi decente, cel putin pe laureate, care de altfel e singurul care e comparabil ca pret cu marcile amintite mai sus.
                  - costurile de intretinere normale si reteaua de service destul de mare
                  - as fi vrut 1.6 16v dar din pacate inca nu se pune pe Sandero, si motorul de 1.6 MPI fara aer conditionat se misca binisor, cu aer conditionat cam incepe sa gafaie
                  - per ansamblu o masina reusita, chiar daca e Dacie (care de fapt nu mai are nici o legatura cu vechile Dacii 1300 si implicit cu calitatea acestora)

                  Comment


                  • #54
                    sall all vreau sa va zic ca treaba cu scartaitul am intalnito si yo cam 5 6 luni in partea dreapta fata la denivelari am fost la ei si miau spus ca a prins pietricele pe acolo si asta ar cam fi motivul , vad ca mai au si altii problema asta e un pic cam ciudat pentru o masina noua dar in rest sunt multumit de ea , de ceva timp nu am mai intalnit acel scartait banuiesc ca e la inceput pana ,,se asaza,,

                    Comment


                    • #55
                      Vroiam neaparat o masina hatchback, pt ca astea imi plac. M-am interesat la Wv pt un Golf, la Opel pt un Corsa sau Astra, la Skoda pt Fabia si la inca cativa dealeri printre care si la Dacia pt Sandero. Toate scumpe si fara prea multe optionale, in afara de Sandeo. Asa ca m-am bagat la un Laureat, pt ca avea exact cam ce imi trebuia la o masina. Nu ma pricep eu la masini, dar am fost multumit de dotari.
                      sigpic
                      http://stefanfaur.wordpress.com/

                      Comment


                      • #56
                        De ce am ales Sandero?

                        Pai bun, deoarece:

                        - masina anului 2009 in Romania . ( destul de mandru cand vine vorba de asta, pentru ca o detin) :x
                        Multi ar vrea sa aiba un Sandel, dar nu toti isi permit
                        - Imi pare rau doar ca este preferance, si nu este o clasa mai superioara.
                        - Ce nu`mi place la preferance? .. Interiorul, tapiteria fata de laureat si prestige, si bordul. Imi place la prestige sau laureat ca este totul "cromat", pe cand la preferance, ( zici ca e logan) .. . .

                        P.S Oricum sunt mandru de sandelu` meu deoarece este prima mea masina, si nu am decat 20 de ani, si o am de la 18. Cu niste jante cromate si folie cred ca arata foarte tare . See`ya

                        Comment


                        • #57
                          Bravo, s-o conduci sanatos.
                          sigpic
                          http://stefanfaur.wordpress.com/

                          Comment


                          • #58
                            Multumesc frumos

                            Comment


                            • #59
                              Eu am luat sandero pentru ca imi place si nu am vrut second deoarece nu as fii putut sa stiu ce bomba cu ceas cumpar.
                              In plus nu am avut bani de pasat cc sau alte masini care au fost mentionate mai sus, am avut 9000 E pe care am ajuns la concluzia ca cel mai bine ar fii sa ii cheltuiesc pe un sandero nou noutz.

                              Acum ceva vreme am avut si un accident usor cu ea dupa arata asa:


                              am duso la reparat lejer pe casco nu am platit nimic (daca aveam second sigur nu aveam casco pe ea) au schimbat aia tot nou
                              incluci cauciuc nou janta noua capota noua aripa drapta noua masca fata noua deci ce sa mai
                              in afara de cateva reglaje care tre sa le fac eu ca aia nu au tras linile asa cum trebuie si masca imi sta putin intro parte nimic grav...

                              deci am luat sandero nou pentru totate avantajele enumerate mai sus

                              Comment


                              • #60
                                Eu am luat Sandero pentru ca vroiam o masina noua iar in banii pe care ii aveam la momentul respectiv ma incadram doar la Sandero sau Renault Symbol.
                                6500e + 3tichete = Sandero Black Line
                                Sunt multumit de ea, am facut 26.000km in 2 ani fara probleme. Chiar daca nu ma simt ca intr-o masina premium cred ca isi merita banii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google