Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

De ce ati ales Sandero?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by yr-zbg View Post
    Baieti...deja sunt serios ingrijorat...
    1. off-topic: Ca nu prea se mai vand masinile si daca nu vand Slz ...nu iau Sandero.
    2. On-topic: Un var si-a luat Sandel acu o saptamana. In weekend am fost sa ii vad masina. Un laureat 1,4. Primul lucru care nu mi-a placut a fost luftul inegal intre bara fata si aripa pe partea stanga. Il intreb "ai atins-o"....normal omul s-a cam ofuscat...vin eu sa ii gasesc defecte. Apoi stupoare...nu are protectia pe prag.....da' dar doar pe partea soferului, la insotitor este. Ma uit mai atent si vad urme de gazare de la vopsit in zona balamalei usei. Nu i-am zis nimic omului sa nu ii stric bucuria...doar l-am intrebat...ai luat-o de la IPSO?....raspuns DA!

    Nu vreau sa para ca am ceva cu cei de la IPSO....dar deja stiu prea multe cazuri cu necazuri ca sa mai cred in coincidente.....deci ochii ca pe butelie cand aveti nevoie de service si alegeti IPSO.
    Să le luăm pe rând:
    1. Faptul că nu ai reuşit să-ţi vinzi încă maşina, da este o problemă, îţi doresc succes!
    2. Că vărul nu a belit (pardon!!!) ochii, e problema lui!
    Mama proştilor este mereu gravidă!

    Comment


    • #32
      Sunt perfect de acord cu tine ca trebuia sa fie mai atent, desi nu stiu exact cam ce poti face...sa refuzi masina ?...nu cred ca iti aduc alta...ci pur si simplu ti-o "remediaza" p'asta.

      Oricum ideea e aceiasi.....aveti timp sa va bucurati acasa dupa ce a-ti luat-o...dar cat inca e la ei...ochii cat cepele.
      Bafta!

      Comment


      • #33
        pai, sandero!
        am gandit si noi ca noua fiind, o sa tina aia 3 ani de garantie, apoi mai vedem noi.
        dar la cum vad ca se merge de des cu ea in service, sincer, am momente de cumpana

        Comment


        • #34
          Uzina Dacia inca nu are maturitatea celorlalte deci nu te poti astepta sa primesti aceeasi calitate...mai ales ca si pretul relativ mic.

          Comment


          • #35
            Mi-am luat Sandero pentru ca imi place ca masina.
            Raportul calitate, pret, dotari mi se pare destulde bun, iar in varianta aleasa de mine imi ofera tot ce imi doresc la momentul actual de la o masina.
            O am de pe 17 aprilie 2009 si sunt foarte multumit de ea.

            Comment


            • #36
              Imi place Sandero ca masina.
              Mi se pare o masina accesibila ca pret si cu destule dotari comparativ cu concurenta.

              Comment


              • #37
                Este masina noua.
                Are tot ce imi doresc de la o masina. Eu sunt si incepator asa ca nu imi trebuie cinestie ce pt inceput.
                Un raport bun calitate/pret/dotari.

                Comment


                • #38
                  Am achizitionat un autoturism Sandero Laureat 1.6 MPI la inceputul lui septembrie anul 2008.
                  Am ales Sandero deoarece vroiam o masina care are dotari decente (ABS,aer conditionat, minim 2 air-baguri, geamuri electrice), pana in 10.000 de euro, revizii ieftine si service in oras.
                  Sunt incepator si toti mi-au sugerat sa-mi iau masina noua.
                  Sandero l-am ales in detrimentul Logan pentru ca tocmai aparuse, era ceva nou si in plus vroiam alta "fata" marca Dacia (hachback).
                  Sunt multumit de achizitia facuta.

                  Comment


                  • #39
                    1. Am luat-o pt ca mi-a placut cum arata 2.E noua.3.Sunt multumit de ea.4 . O vand ,dar imi iau Stepway

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by doru76 View Post
                      O vand ,dar imi iau Stepway
                      Adica faci un DOWNGRADE sa inteleg...

                      Comment


                      • #41
                        da bine in zilele noastre sa ai "suv" si sa-l folosesti numai in oras...sau, mai rau, sa-ti iei "suv" 4x2. mai stiu cativa care au ramas la predeal in zapada cu santa-fe-ul si se uitam mirati, cum trage doar fata, spatele nici macar n-are planetare
                        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                        Comment


                        • #42
                          am luat dacia..pentru ca nu aveam bani mai multi..oricum pana acum is multumit de ea la 6900 km de anu trecut din noiembrie..

                          Comment


                          • #43
                            Salut.
                            Am cumparat SANDERO in februarie, pt ca mi s-a parut frumoasa si vesela.
                            Pana acum sunt foarte multumita de ea. Pb nu am avut deloc, si are deja 10 000 km.
                            aci

                            Comment


                            • #44
                              frumoasa vesele si fara probleme ar fi fost si un passat cc.
                              -fara-

                              Comment


                              • #45
                                Bine ai spus-o spanu-le "ar fi fost"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google