Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Impresii dupa ce ati primit masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Scoate roata de rezerva si incearca sa o bagi in portbagaj. Nu prea incape. In plus, daca ai ceva bagaje, mai si ploua, si faci si pana...

    Comment


    • #47
      Pai initial in porbagaj am pus-o ca m-am dus cu ea la vulcanizare, dupa aia am pus-o la locul ei.
      Faza e ca trebuie sa te pui in genunchi ca sa o scoti/pui in gratarul ala, si e deranjant faptul ca te murdaresti, plus nu e nici foarte ergonomic.
      Dar vorba ta, cand ploua si ai si bagaje..... si de obicei se intampla si atunci cand te duci la chestii gen, nunta, botez, etc...
      Last edited by Stefan; 27 July 2008, 22:37.

      Comment


      • #48
        Bordul

        si eu am comandat un laureat 1.4 si sunt curios daca bordul va fi in 2 culori sau tot gri.astept rasp.mc
        -fara-

        Comment


        • #49
          Salut,
          Laureate vine cu bordul gri, in doua culori au alte versiuni.
          Cat despre seriozitatea dealerilor, eu am cumparat masina de la Mavexim-Targoviste, masina aflata pe stoc. Dar, daca o comazi si ei iti spun ca masina vine maiine, atunci maiine va veni, chiar daca directorul trebuie sa se duca el personal dupa ea la Pitesti.

          P.S. Nu sunt angajat la ei!

          nu cita postul anterior
          Last edited by Stefan; 10 August 2008, 19:42.

          Comment


          • #50
            se poate schimba?

            deci o sa fie tot gri.masina tre sa vina pe 26 august.credeti ca daca dau telefon se poate sa imi schimbe culoarea bordului?sa fie in 2 culori?
            -fara-

            Comment


            • #51
              nu stiu...eu cred ca o sa fie in 2 culori! eu am preference si am bordul in 2 culori. Ce-i drept,nu asa cum am vazut in poze,ci in 2 nuante mai apropiate,nu asa contrastate.

              Comment


              • #52
                Salut,

                Nu cred ca se poate rezolva ca bordul sa vina in alte culori decat cele din prezentare; ar trebui sa fie pe lista de optionale, nu?!

                Mie mai mult i-mi place bordul integral gri, cred ca bordul cu gri, cu argintiu de la consola centrala si cu acel bej, arata totusi cam prea incarcat; chestie de gust personal;

                Comment


                • #53
                  Si eu am Preference si bordul e in 2 culori, nu cred ca poti schimba .

                  Comment


                  • #54
                    fratilor explicati-mi si mie ce e cu bucatile alea de plastic.e ceva inestetic?se vede de la o posta?arata urat?se pot scoate?va multumesc
                    -fara-

                    Comment


                    • #55
                      @ sanderizer: sorry, n-am apucat sa fac nicio poza si cred ca de cand a venit masina am fost in fiecare week-end ba la mare, ba la munte Ma bucur ca nu ai avut aceleasi "probleme" ca si mine.
                      @ Spanu: sunt intr-adevar inestetice si se vad: cam un centimetru patrat exact intre unde se termina parbrizul in partea de sus si unde incepe tabla, in stanga si in dreapta, la jumatatea distantei dintre antena si lateralul masinii. Nu-ti face griji se pot scoate (ramasesera asa din fabrica).
                      Oricum astea erau cel mai vizibil "defect". Azi am fost la service si mi le-au scos. Mai aveam si partea din plastic (captuseala) a portierei dreapta spate desprinsa: era o piesa de prindere rupta. A mai fost si volanul inclinat spre dreapta: cica as fi lovit-o eu ca din fabrica n-avea cum sa iasa asa - asta e, vina mea, trebuia sa merg cu ea imediat la service. A mai fost si bucatica de cauciuc care intra in carcasa volanului si e fixata pe maneta cu stergatoarele care cand dadeam (dau, ca nu i-au facut nimic) maneta spre mine ramanea din cand in cand agatata in afara. Si, nu in ultimul rand, optiunea de inchiedere automata a usilor cand masina se pune in miscare este inexistenta, textul din manualul de utilizare fiind probabil copiat de la ceva Renault.
                      Acum pot spune ca toate merg OK.
                      Cu putin noroc, vineri imi vin numerele si plec la munte!!!

                      Comment


                      • #56
                        inchiderea automata a usilor este posibila doar daca iti inslalezi alarma.in rest nu se inchid automat.
                        -fara-

                        Comment


                        • #57
                          Am comandat masina in 21 iunie,am primit-o in 23 iulie,cu 17 km.Pana acuma am facut 2500 km,ca nemultumiri sunt:ambreiajul care tine foarte sus si volanul care merge destul de greu desi am servo.

                          Comment


                          • #58
                            cum sta in curbe?e mai stabila ca loganul.daca cineva a avut logan si acum a trecut pe sandero pls sa imi spuna si mie cum e cu subvirarea.e la fel ca la logan?spatele pleaca pe derapaj la fel ca la logan la 90 km/h intr-o curba mai stransa?
                            -fara-

                            Comment


                            • #59
                              Sta foarte bine. Nu-ti fa griji. Parerea mea... e mai stabila.

                              Comment


                              • #60
                                toti stim de problema ambreajului la logan care vibreaza la 1700 de turatii si caruia nimeni nu are ce sa ii faca dupa sistemul "asa e toate".pe sandero s-a mentionat pana acum problema asta?.

                                merci.dar ambreajul???vibreaza??ca la logan al 1700 de turatii?
                                Last edited by Stefan; 20 August 2008, 20:46.
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google