Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ii rupe gatul neamtul daca ii da o bataie de joc... noi urlam la stele si la luna. Am 3 ani cu ea dar nu am probleme. DEOCAMDATA
    La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

    Comment


    • #32
      Si mie imi intra apa in masina, in prima faza mi-a intrat pe partea dreapta( portiera spate) se dezlipise chederul si atarna , inlocuit pe garantie nu am mai vazut sa intre apa.
      Dar de anul asta au reaparut problemele respectiv pe portiera stanga jos se acumuleaza pe cheder apa si daca este o presiune mai mare incepe sa picure in interior.Acum cateva zile am gasit ceva apa in covoras(am tip tavita).
      Am zis sa ma duc dupa Paste pana la reprezentanta sa le expun problemelerespectiv 3
      Asta cu apa in masina , cred ca este ceva desfacut sub bord de fiecare data cand merg pe un drum mai prost tot zdrangane ceva in zona torpedoului si cred ca ceva probleme la directie(cand virez pe piatra cubica se aude o trosnitura ,vibratie in volan )

      Comment


      • #33
        Pai ... cred ca esti iar de al nostru ...
        Bravo tie....
        O luam de la capat ... sesizari .... teste si analize .... concluzii si remedieri ...
        Probabil o sa iti bage mastic si in ”gura” (sper sa nu te superi de ceea ce am zis) dar la mine au izolat cu mastic si difuzoarele spate ale usilor de frica sa ni mai intre apa .... degeaba ..... suntem la garla .... apa intra ....) .
        Last edited by Seba; 18 April 2011, 16:09.

        Comment


        • #34
          adi007, asa am si eu covorase tip tavita. Cand am deschis usa din spatele soferului atunci s-a si scurs apa in tavita. A plouat toata noaptea si banuiesc ca din cauza chederului cumva nu s-a scurs jos. Am vazut ca la cheder exista in partea de jos niste gauri cam in 30 in 30 cm. M-am uitat la ele si nu par sa fie infundate. Nu-mi explic cum de a ajuns apa acolo si a curs in interior numai cand am deschis usa.
          Attached Files

          Comment


          • #35
            Poate daca as pune si eu ceva tubul contractil (ca si aici) poate ar strange usa mai tare chederul si nu ar intra apa.

            Comment


            • #36
              Goan , am fost la service azi si pot sa zic urmatoarele:
              1-problema cu apa in masina teoretic a fost remediata , au dat fata de usa jos si nu stiu ce au schimbat /desfundat pe acolo in deviz scrie ceva de genul (garnitura usa , etansare habitaclu). Am zis "teoretic remediat" deoarece cand am ridicat masina ploua torential si era chederul jos inca ud( pe unde imi intra apa) , cand voi avea drum pe la tara voi verifica cu furtunu daca mai intra.Singurul indiciu ca ar fi umblat pe acolo ar fi faptul ca manerul macaralei spate nu mai este in aceiasi pozitie fata de manerul drept.
              2-mi-au vopsit clanta de la portieta spate stanga se exfoliase, arata ca noua.
              3-au rezolvat greierasul din bord de la cd-player
              4-am ridicat in discutie o posibila problema la caseta de directie ( faptul ca se aude o troncaneala cad virez mai mult de o tura de volan pe un drum prost)
              Dupa toate verificarile atat de drum cat si in service mi-au zis ca nu pot sa mi-o schimbe, se aude un mic zgomot dar nu poate sa ceara una noua doar pentru atat.
              I-am zis ca cel mai tare se aude cand trec peste linia de tramvai , dar tot nu l-am convins .In ultima instanta sa ma multumeasca mi-a zis sa revin la inceputul lunii August , masina iese din garantie la sfarsitul lui August si vor mai verifica.
              Last edited by adi007; 2 June 2011, 17:50.

              Comment


              • #37
                OK merci de informatii, astept rezultatele testelor tale

                Comment


                • #38
                  cum au rezolvat greierasul de la cd player???

                  cred ca toti avem un greieras acolo.. ce sa le facem si noi?
                  -fara-

                  Comment


                  • #39
                    Au dat muzicamai tare
                    Chiar cum aurezolvat-o, sunt si eu curios?
                    Last edited by Seba; 2 June 2011, 21:59.

                    Comment


                    • #40
                      Nu stiu ce au facut , dar nu se mai aude nimic de acolo.
                      Culmea ca iei au venit cu propunerea , eu nici nu am pomenit de acest sunet. A zis ceva de genul ca este o piesa care s-a slabit si o fixeaza.

                      Am avut acces la un furtun , concluzia NU mai intra apa !!!
                      Last edited by adi007; 3 June 2011, 14:53. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #41
                        pe mine ma enerveaza la culme greierul de la usa dreapta spate, cateodata se aude cateodata nu, dar cand se aude "tipa ca din gura de sarpe"..

                        Comment


                        • #42
                          sal apropo de plouat in masina, azi am dat jos boxele din spate ca sa le schimb si am vazut ca este apa in usi apa de ploaie; intrebare: e normal sa intre apa in usi ?

                          Comment


                          • #43
                            Eu zic ca da, e normal. De aceea sunt si gaurile de jos pt a se scurge apa din usa.
                            Last edited by Goan; 6 June 2011, 14:24. Reason: Graba

                            Comment


                            • #44
                              E normal sa intre , dar nu e normal sa ramana. Trebuie sa se scurga.

                              Comment


                              • #45
                                Nu e normal nici sa ramana nici sa se scurga in interiorul masinii cum e cazul meu. Inca nu am aflat daca din usa curge in interior sau pe la cheder dar mai investigez. Oricum iau de buna informatia de la Adi007 cum ca ar fi ceva la cheder/garnitura/etansare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google