Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Spanule , tocmai ca eu am constat ca primele modele de sandero nu au astfel de cacaturi. a mea e din 2009 si are; ale colegilor din cj de ex din 2008 nu au. am mai vazut ca la modelele mai noi, din 2010 au pus in plus aparatoare si la baza pragului, in interiorul aripii din spate. e acolo o muchie neprotejata si un surub, in interiorul aripii la roata spate. modelele mai noi de logan si sandero au acolo protectia aia (e un plastic ca o aparatoare de noroi mai mica).
    mersi de ideea cu "umplutura". trebuie sa actionez si io numai ca nu au surubelnite de alea cu cap stea. vreau mai intii sa dau jos sa curat rugina si apoi astup.

    Comment


    • #17
      @azzzuro ms de sfat.
      sandelul meu e din august 2008 . din ce stiu cand il mai "periam" nu am dat de capacele din poza. dar ma uit maine sa vad, ca m-ati facut curios
      capacele de tiranti n-am. am verificat mai demult. asa ca ... nu prea cred ca le am pe astea.

      Comment


      • #18
        nici eu n-am acele capacele nici tirantii fabricata in septembrie 2008

        Comment


        • #19
          Intamplator am gasit niste filmulete:
          SanderoClub - Entrada de agua / Parte 1
          SanderoClub - Entrada de agua / Parte 2
          SanderoClub - Entrada de agua / Parte 3
          SanderoClub - Entrada de agua / Parte 4

          Comment


          • #20
            o my car ..........

            Comment


            • #21
              Si mie imi intra apa pe la usa din DREAPTA spate, pe la cheder, pe jos. Valabil cand sunt improscat cu valuri puternice produse de jipane prin balti si cand o duc la spalat si insista cu lancea mult pe acolo. Nu intra apa multa, dar ceva picaturi pe covoras gasesc, si mocheta putin umeda.
              Aparent doar pe la o usa intra, am patit-o deja de trei ori in acelasi loc.

              Comment


              • #22
                masina din filmulete e Renault Sandero nu Dacia

                Comment


                • #23
                  am verificat. nu am capacele dina alea la usi. ata ete
                  si ce mi se pare super tare e ca multi te injura daca le spui ca ploua in dacii )

                  Comment


                  • #24
                    am zambit cand am vazut acest topic,dar nu ma mai mira nimic la dacia.nu am probleme cu apa in interior,a mea e din noiembrie 2008,dar am probleme cu rugina.Doamne,e incredibil ca punem astfel de topicuri la masini noi.
                    dar cred ca daciile facute pt germania sunt super ok,iar de clientul roman mereu isi bat joc!

                    Comment


                    • #25
                      da...pt export. sunt facute mult mai bine.ai vazut ce jante au stepway-urile pt export?
                      -fara-

                      Comment


                      • #26
                        nu le-am vazut.o sa caut acum,nu degeaba cumpara nemtii daciile.Neamtul nu e prost,mai ales la masini,specialitatea lui.
                        Daca ploua in ea,e clar ca o sa si ninga:(
                        am vazut multe Logane cu teava de esapament ruginita.daca si-ar da mai mult silinta ar face rost de mult mai multi clienti pe piata romaneasca.Vanzarile din Germania si Franta clar sunt mai bune decat cele din Romania.

                        Comment


                        • #27
                          sunt mai bune pentru ca masina e construita mai bine pentru ei.
                          -fara-

                          Comment


                          • #28
                            Astazi dimineata am patit-o si eu cu intratul apei in masina. La mine s-a intamplat la usa spate stanga. Cand am deschis usa din spate, apa stransa deasupra chederului a curs frumos in masina. Nu stiu de ce pana acuma nu s-a mai intamplat asta. O sa mai studez ce si cum. E interesant totusi cum de a ajuns in deasupra chederului si nu dedesupt cum era normal.
                            Probabil de aici si problema cu Parbriz inghetat pe interior (umezeala mare in masina)

                            Comment


                            • #29
                              Nu cumva ti-a crapat chederul ala exterior ? cel de deasupra usii ?

                              Comment


                              • #30
                                Mai, de crapat nu cred. Dar nu-i exclus sa se fi miscat de la loc ca am fost la spalatorie de 1 saptamana si nu am verificat. Oricum o sa mai investighez pe acolo ce si cum, pt ca pana acuma nu am avut problema asta si de plouat a tot plouat de doi ani incoace.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google