Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Zgomot metalic motor avans Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci ai reusit sa schimbi motorul la sandaluta.Imi pare bine ca masina merge bine acum , dar imi pare rau ca nu mai este printre noi.
    A mai fost in iarna un caz de schimbat motor pe garantie dar era 1.6 16v EURO5, s-a scris foarte mult pe loganclub pe vremea aceea.
    Care a fost cauza problemei la sistemul de franare(imi aduc aminte ca ai scris pe undeva ca ai ramas fara frane, dar nu si motivul)?

    Comment


    • a pierdut uleiul din cutia de viteze( a-II-a zi) cind a fost montata planetara(in timpul inlocuirii motorului) iar acesta s-a scurs pe discul de frina si de aici toata povestea

      Comment


      • Le-as da tot greseli d-astea.Se putea intampla o tragedie.Bine ca a reusit sa opreasca masina fara vreun necaz.

        Comment


        • Sincer te apreciez ca ai vandut-o! Si nu vreau sa se inteleaga vreo ironie. Mi se pare foarte corect la atatea probleme sa iei decizia asta.

          Comment


          • la faza cu scurgerea uleiului se putea da in judecata service-ul respectiv pt neglijenta in serviciu si se puteau cere despagubiri.
            in alta ordine de idei, bine c-ai "maritat" masina, Sand'dana; urmatorul poate-o avea mai mult noroc cu ea..sau !?
            ma gandesc ca nu-ti mai iei dacie si poate le scrii si-o scrisoare de multumire la fabrica pt calitatea masinii si calitatea serviciilor oferite in reprezentantele lor...
            dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

            Comment


            • buna idee

              Da, da ! chiar ca ...oare cate pagini sa aiba scrisoarea ?

              Comment


              • In scrisoare as da si cateva detalii la chestia cu franele si pentru treaba cu "ciocu mic, sa nu afle toata tara ce facem noi aici".In incheiere le-as ura succes in fabricarea mai multor autoturisme de aceeasi calitate ca LED-ul.

                Comment


                • oau... de cind ai dat foc au citit o gramada in seara asta.oare cine o sa oboseasca sa dea raspunsuri de ce asa si nu altfel

                  Comment


                  • Masina am vandut-o pt ca obosisem si financiar, mai aveam 2 ani juma de rate, iar prioritatile se schimbasera. Ma atasasem de ea, asa cum era ea. La cat am luptat eu pt ea, macar urmatorul proprietar sa se bucure de ea (de roadele luptei mele).

                    Nu ma intereseaza cine pe cine o sa chestioneze de aici incolo, ce discutii se vor purta la nivelul Daciei, dealerilor. Mi-a ajuns atata cioc mic.

                    Comment


                    • da am zgomotul dar ma rfeream ca nu are rost sa ma duc la ei...
                      si faza cu scrisoarea chiar trimite-o si fa-o publica....chiar merita!!!!!!!!
                      cred ca foarte multi ar fi curioasi de acest raspuns...

                      Comment


                      • sa treci in cc la mail stirileprotv, observator, cancan, jurnalul national, vreo cateva adrese de posturi de radio, chiar pe mama lor, renault din francezia, sa vada ce minunatii fac ai nostrii.
                        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                        Comment


                        • <sa treci in cc la mail stirileprotv, observator, cancan, jurnalul national, vreo cateva adrese de posturi de radio, chiar pe mama lor, renault din francezia, sa vada ce minunatii fac ai nostrii.>

                          iar raspunsul va fii din categoria celui dat pentru cantitatea de combustibil care intra in logan(Vt=Vconducte+Vrezervor+Vsupraplin deci normal)

                          deci suntem in normalitate daca ajunge oloi pe disc ,daca tacane motorul ,daca...........puneti voi

                          Comment


                          • zgomotul metalic la motor e prezent la toate motorizarile pe benzina. e "specific" reno`

                            Comment


                            • ba ,da de ce nu ne-ai luminat pina acum?

                              ai cumva sandero 1.4 ? daca ai te cred daca nu ,mai bine taci si citeste de la primul post si pina la ultimul .

                              zgomotul metalic de care vorbim este o bataie de avans ca la daciile 1300,dar apropo tu esti prea mic( 21 ani) ca sa fii mers cu dacie batrina ca sa auzi acel tip de zgomot (tacanit de avans)

                              crede-ma nu, stii despre ce zgomot este vorba si nu incerca s-o arzi cu< zgomotul metalic la motor e prezent la toate motorizarile pe benzina. e "specific" reno` >

                              bai geo_ultras intilneste-te cu chitziman in B si mergi cu masina lui (apropo sa-i puna gaz de 95) si mai vorbim apoi de tacanit de avans ,DA.
                              Last edited by BRD; 16 November 2011, 19:44.

                              Comment


                              • 1. cu "ba" si "bai" sa vb cu cine vrei tu, batrane. intai respecta si invata sa comunici, nu arunca cu vorbe
                                2. permisul l-am optinut la 18 ani si o luna mai precis in mai 2008, si pana in aprilie 2009 am mers cu "batrana dacia" cum o numesti tu.
                                3. stiu cum "suna" "tacanitul de avans", am furat si eu pic de meserie de tata si alti mecanici
                                4. uite chiar acum o sa-l sun pe CHITZIMAN sa ma dea p tura cu sandelu`
                                5. uitasem, am logan 1.4 tot un drac e
                                6. am vazut ca pe forumul asta e la moda sa va plangeti de sandel, cu mici excepti
                                7. documenteaza-te, asculta si alte motoare si o sa vezi ca "asa e toate"
                                8. si 1.6 16v si 2.0 16v de pe reno` clio sport au sunetul asta
                                Last edited by chitziman; 16 November 2011, 20:11.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google