Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Consum Sandero 1,4 75 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oliseh, ai pentru mine un consum doar in oras ? Ca sa-mi fac o idee pe viitor.
    ps. sunt din Zalau (o sa schimb in status, de mult vroiam dar am uitat)

    Comment


    • salutare bunicuta,e un inceput optim pt ca suntem 2 din zalau poate dam si de o intalnire.
      De consum prin zalau pot sa-ti spun ca este pe la 7,3,eu sunt ff.multumit

      Comment


      • 7,3 doar prin oras ?!?!?!?!? super tare consumul...asta asa, sa se oftice cei din orasele mari si aglomerate
        ps. pai poate facem un Sandero club in Zalau, dar deocamdata doar tu ai sandero, eu inca am 1310 si chiar daca mi-as lua si eu...am fi cam putini, insa suficient pentru o revolutie

        Comment


        • Mai ce consumuri mici aveti voi...!!!.......spune-ti-mi si mie cum ati mers sau cum ati procedat , sa ajung si eu la performanta voastra!!!!! Fac cinste....dar numai sa reusesc si eu........!!!

          Omul cat traieste invata.....

          Comment


          • Pai daca ai citi tot topicul poate te-ai lamuri singur.

            Comment


            • Da........mai am mult de invatat...dar garantat nu cred ca ami va iesi...

              Comment


              • Cu motor de 1,6 oricum nu scoti consum de 1,4

                Comment


                • ba da, un 1.6 oprit, consuma exact cat un 1.4 oprit
                  Last edited by Seba; 29 January 2009, 16:57.
                  dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                  Comment


                  • consumu asta...

                    Salutare,

                    Eu am scos 5% pe traseul Timisoara - Resita- Caransebes - Hateg - Tg-JIu cu 2 persoane si putine bagaje in Toamna. De sarbatori, acelasi traseu, 3 persoane si masina plina cu bagaje 6.8 % .

                    Toate bune si frumoase la mersul afara, insa in oras, in Timisoara nu am scos mai putin de 9 %

                    Comment


                    • Mie in oras nu imi ia mai putin de 10% dar in localitate imi ia 5%.

                      wtf? poate in afara localitatii ia 5%...
                      Last edited by Seba; 29 January 2009, 16:58.
                      1.4
                      sigpic

                      Comment


                      • incercati sa vedeti consumul care se realizeaza cu benzina de 95(in afara 5.5-5.7) si cu benzina de 98 (5.0-5.2)eu asa am scos
                        -fara-

                        Comment


                        • Eu am Sandelul de aproape 3 saptamani. Am facut 800 km , majoritatea in localitate (Iasi) , condus calm si consumul este 8,5 /100 Km (pe CB). O singura iesire pana la Sculeni in vama si intors (cam 40 Km) si consumul a fost 6,9. Masinuta este inca in rodaj dar parerea mea este ca e un consum bun. Poate va mai scadea peste inca 1000 - 2000 km, dupa ce mai invat si eu sa o strunesc mai bine.

                          Comment


                          • nu va scadea, in iasi un consum real este de 10%. Asta daca mergi in intervalul aglomerat si in centru, unde trebuie sa ai rabdare.

                            Comment


                            • Ai dreptate. Eu incerc ca macar sa nu depaseasca 9 l/100. Faza cu calmul in oras e mai grea, fiindca sunt multi invizi "smecheri" care inca nu stiu sa conduca si iti vine sa dai cu pietre.

                              Comment


                              • apropo de "smecheri" care nu stiu sa conduca,PE PROST IL OMORI CU TACEREA(un proverb)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google