Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Revizii Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pai asta e ideea. daca bagi de la reprezentanta, faci reviziile din 10 in 10 000 de km.daca iti cumperi tu , la 15 sau 20 mii
    -fara-

    Comment


    • #32
      ok.multumesc

      Comment


      • #33
        cat v-a costat revizia? pentru cei care au facut-o deja.

        Comment


        • #34
          si eu mai am 4 luni si trebuie sa-i fac revizia. Eu asa stiam ca primele 2 sunt gratuite, acum aud ca nu este asa..pana la urma cum e?

          Comment


          • #35
            oare nu si-a facut-o nimeni pana acum sa ne spuna exact?

            Comment


            • #36
              schimbul de ulei

              pana la urma a fost cineva sa faca schimbul de ulei?
              eu am aproape 10000 km si nu stiu sigur la cat se face schimbul.
              la 10 mii sau 15 mii km?

              Comment


              • #37
                la 20000 de mii, daca vrei sa faci schimbul la 10.000 nu este nicio problema.

                Comment


                • #38
                  Eu am fost ieri la reprezentanta si mi-au spus ca e bine pe la 15 000, la 20 000 e cam mult,dar daca vreau si acum la 10 000 nu e problema.Eu ma duc la 15 000.

                  Comment


                  • #39
                    Mai bine il schimbi la 10000 daca vrei neaparat sa-l schimbi pentru ca la prima revizie de 20000 oricum iti schimba uleiul, asa ca, daca schimbi uleiul la 15000 mergi cu el decat 5000 de km.

                    Comment


                    • #40
                      Sa zic asa, e mai bine sa fie schimbat la 10 000 km uleiul{e viata motorului},normal ca se arde si uleiul ala,dar acum fiecare cum crede,eu il scimb la 15 000 nici mai mult nici mai putin.

                      Comment


                      • #41
                        ok, merci mult

                        Am sunat la serve dacia in legatura cu schimbul de ulei si mi-au spus ca schimbul de ulei se face la prima revizie adica la 20000 km daca masina nu este folosita la taxi.
                        Last edited by winsistem1; 27 March 2009, 11:08. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #42
                          revizie

                          revizia se face la 20000 normal. dar recomandat este mai repede. eu am facut-o la 13000. a costat in jur de 400 ron.

                          Comment


                          • #43
                            in sfarsit cineva care spune exact. Merci Andrei.

                            Comment


                            • #44
                              # rara
                              daca cineva face "revizia" mai devreme de 20000 de km asta nu inseamna ca il v-a scuti de aceasta. scrie clar in carte 1 an sau 20000 de km parcursi. si eu am schimbat ulei si filtru iar daca te ajuta cu ceva m-a costat aproximativ 230 de lei,daca imi schimba si filtru de aer se mai adauga aproape 100 de lei. eu am facut schimbul la 10500 km. nu era nicio problema daca asteptam pana la 20000,dar la mine a fost altceva. acum am peste 15000 km. o sa postez cat m-a costat imediat ce voi ajunge la revizie.

                              Comment


                              • #45
                                pt beny:
                                Eu am zis "in sfarsit cineva care spune exact" la faptul ca e primul care imi raspunde exact la ce am intrebat eu mai sus!!! Am intrebat exact cat a costat revizia! Si sincer din partea mea sa-si faca fiecare la cati km doresc revizia!!! O fac pe seama lor. Eu nu la cati Km se face revizia m-am referit pt ca s-au referit destul cei dinaintea mea.
                                Nu-mi sta in fire sa fiu rea, dar altadata citeste tot ce am scris inainte sa imi dai "sfaturi". Merci.
                                Last edited by rara; 30 March 2009, 15:45.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google