Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Revizii Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si mie mi s-a parut mult insa nu de la astea...lichidul de parbriz nu e din ala din Carrefour...asa ca probabil e mai scump iar antigelul nu mi se pare mult 30 de lei, ce mi s-a parut mult a fost manopera si chestia cu control calculatoare. Unii care au masini mai vechi si si-au facut reviziile prin 2009 sau 2010 uita ca intre timp a crescut TVA-ul. Deci japca mi se pare manopera...vreo 50 de minute mi se par bagate pe gat. Alta chestie...eu am cerut schimbarea filtrului de polen si mi s-a parut ca nu l-ar fi schimbat din proprie initiativa(posibil sa nu fie schimbabil la revizia de 1 an?!). Oricum filtrul era imbacsit.M-as fi declarat multumit daca era totalul undeva la 500 ron.

    Comment


    • chestia cu control calculator trebuia sa fie gratis !!!! chestia cu lichid parbriz daca ti-a pus prepelix..sau mai stiu eu ce...tot e foarte mult...uita-te prin supermarket si vezi ca e Jetixu..ca e si el scump da e 25 lei si eeste foarte bun ...asta trebuie tu sa decizi daca vrei sau nu

      chestia cu antigelul sa stii ca-s de acord macar ti-a completat cu antigel nou bun..mie mi-a pus de la el dintr-o sticla cica diluat si 1000% ca nu era nou....si de abia iti ramane poate mai completezi tu pana la urmatoarea revizie...
      alte chestii marunte cere explicatii..
      Si ca un mare sfat: m-as gandi in locul tau daca sa mai trec pe acolo...
      si citeste prin urma cat au dat colegi..

      P.S. maine te astept la 11 la tribunal in spate la intalnire!!!

      Comment


      • E mult nu zic nu...oricum nu mai trec pe la Meridian si la a doua revizie pentru ca sunt scumpi si mi se par exagerati la manopera. Nu i-as recomanda nimanui. Oricum ma consolez ca 600 ron intr-un an bagati in masina nu mi se pare exagerat.Ma oftica doar ca umfla factura cu manopera si iti baga pe gat produse scumpe...gestul in sine...mi se pare ca m-au luat de fraier. La anul schimb dealerul.
        Maine vin doar sa ma trezesc inainte de 11

        P.S Lichidul de parbiz e "Renault butique"...
        Last edited by Mishoo; 17 September 2011, 07:40.

        Comment


        • Originally posted by Mishoo View Post
          Oricum ma consolez ca 600 ron intr-un an bagati in masina nu mi se pare exagerat
          Pentru ce servicii ai enumerat mi se pare exagerat, trebuia sa fie maxim 350 de lei.
          Daca tot esti din Bucuresti si vrei sa faci revizia la reprezentanta Dacia trebuia sa le trimiti e-mail la toti si sa le ceri o cotatie pentru revizia de 1 an, in functie de pretul primit acolo te duceai sa faci revizia.
          Daca voiai sa iesi si mai ieftin puteai sa iti cumperi tu consumabilele si ramaneai doar cu costul manoperei.

          Comment


          • exact bine punctat...eu nu am facut asa...eu am ales dacoserv ca ma lasa sa stau langa masina..si daca am chef pot sa vin cu ..ale mele.. eu cred ca e un avantaj sa stai langa masina...

            Comment


            • Nu sunt omul care sa studieze 2 zile piata sa aleaga oferta cea mai ieftina. Mi-ar fi placut sa fie mai ieftin pt ca acelasi ulei e cu 50 ron mai ieftin in Carrefour de ex...mi se pare manopera bagata pe gat...oricum Meridian nu ma mai prinde la revizie...O sa vad eu la anu cand o sa fac a doua revizie unde ma duc insa la astia nu maimerg si nu din cauza sumei ci a faptului ca m-am prins ca m-au tapit...sa fiu inselat o data e una sa ma duc inca o data acolo e deja altceva.Chestia e ca astea sunt preturile la ei, pt ca le-au trecut pe factura. Nu am ce sa le reprosez decat ca sunt scumpi.

              Comment


              • Revizie de 2 ani:
                -ulei Castol 10w40(cumpartat de mine) 90 ron
                -filtru aer vreo 55 parca (cumparat de mine)
                -filtru ulei 35(la service-ul unde am facut revizia)
                -filtru habitaclu 42(l-am schimbat singur)
                -manopera 26 ron fiecare operatiune(schimb ulei, schimb filtru aer si ulei)
                Faceti voi totalul.
                De restul operatiilor nu mi-am facut griji pentru ca am facut si revizia de 2 ani anterior.

                Comment


                • Salut.

                  Ce a facut "doar Adi" plus o baterie (270 lei)= 680 lei (3 ani si 30000 km), revizie in service Dacia.

                  Comment


                  • Originally posted by doar_adi View Post
                    Revizie de 2 ani:
                    -ulei Castol 10w40(cumpartat de mine) 90 ron
                    -filtru aer vreo 55 parca (cumparat de mine)
                    -filtru ulei 35(la service-ul unde am facut revizia)
                    -filtru habitaclu 42(l-am schimbat singur)
                    -manopera 26 ron fiecare operatiune(schimb ulei, schimb filtru aer si ulei)
                    Faceti voi totalul.
                    De restul operatiilor nu mi-am facut griji pentru ca am facut si revizia de 2 ani anterior.
                    Am vrut sa zic ITP-ul, nu revizia.

                    Comment


                    • Salut! Azi am facut revizia de 2 ani si ITP-ul la service Cobalcescu (Valea Oltului). Kilometraj: 6800 km. Total revizie + ITP = 373 lei. Au inlocuit ulei (Mobil 10w40), filtru de aer, filtru de ulei si parca cam atat. Lichidul de frana nu l-au schimbat. Au mai completat si antigelul parca. Am avut promotional si un cupon de reducere de 50 de lei la ITP (pret 90 de lei), pe care mi i-au scazut din pretul reviziei. A durat cam doua ore jumate.

                      Comment


                      • si de ce nu ai pus 5w40..?

                        off topic: te asteptam la intalniri..

                        Comment


                        • Nu ma pricep, nu stiu care e diferenta intre 5w si 10 w, asta mi-au pus ei, ce sa zic..

                          Comment


                          • E mai bun 5w pe timp de iarna , mai ales ca este full sintetic. Cel de 10w este mai vascos iarna si este partial sintetic.

                            Comment


                            • Acu' asta e. Sper sa mearga si cu uleiul asta.

                              Comment


                              • Merge, e doar vorba despre un indice de vascozitate. O sa vina imediat Spanu sa te lamureasca ce si cum despre uleiuri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google