Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intretinere Vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am uitat sa spun ca am un pic de vopsea originala de data trecuta de cand am vopsit-o, mi-a dat baiatul care mi-a vopsit-o pt ca a spus ca el nu mai are ce face cu ea.
    Cu ce as putea sa pun un picur?
    Apai deja nici eu nu mai prea pun suflet pt ca am vazut ca nu se merita ca ma necajesc degeaba, mai ales cate am avut cu ea pana acuma.Doara deaia ii masina...sa o folosesti nu sa o ti pe post de bibelou.
    Sa vezi ce fain ii sa ii dai 1,2,3 si 4 pana in 4500-5000 de ture .Te unge la suflet.
    Sper ca anul viitor sa fi mai bland cu mine si masina mea.
    La multi ani, multa sanatate si noroc in noul an tuturor cu Sandero si nu numai!

    Comment


    • #32
      Originally posted by vic24 View Post
      Cu rugina nu ar trebui sa ne confruntam pt ca e galvanizata tabla, spre deosebire de logan (eu asa stiu).
      Vise .

      Nu e galvanizata e doar tratata mai bine ca inainte.

      Comment


      • #33

        pai postul 13 de aici spunea.......

        Comment


        • #34
          [QUOTE=TheOne;5720]Am uitat sa spun ca am un pic de vopsea originala de data trecuta de cand am vopsit-o, mi-a dat baiatul care mi-a vopsit-o pt ca a spus ca el nu mai are ce face cu ea.
          Cu ce as putea sa pun un picur?
          O idee cineva?

          Comment


          • #35
            cu un bat.nu vad cu ce altceva ai putea.cat de mare este punctul?sau ai putea imprumuta oja prietenei sau a sotiei si folosesti capacul acelei oje care are o pensula foarte mica.bafta!!

            Comment


            • #36
              Am o intrebare si eu: cat de des pot folosi produse pentru dat luciu? Eu spal masina cam o data la 1-2 saptamani (depinde de cat de repede si de tare se murdareste). Daca ii dau cate un luciu la 2 saptamani se intampla ceva?

              Comment


              • #37
                da o sa luceasca mai bine

                Comment


                • #38
                  Depinde ce produse folosesti, sampon cu polis, ceara, ceara cu polis sau polis. Deocamdata am folosit decat ceara si inca nu vad rostul unui polis atata timp cat lacul este perfect.

                  Comment


                  • #39
                    atata timp cat folosesti produse de calitate si piele poti lustrui si de 1000 de ori pe saptamana ...nu se intampla nimic. Ideea e sa ai masina curata cat lustruiesti.

                    Comment


                    • #40
                      Acum folosesc un spray ..ceva cumparat din Carrefour (Stac Polish - Super Polish).
                      Arata superb dupa..
                      A...inca ceva..Ce spuneti ca e mai buna : ceara, samponul cu polish, polish lichid?

                      Comment


                      • #41
                        Deocamdata cred ca ceara este suficienta.
                        Defapt polishul ce face, ia un strat infim din lac, fiind noua nu vad rostul.
                        Last edited by marian66v; 13 March 2009, 08:22.

                        Comment


                        • #42
                          Categoric ceara, polishul nu este indicat foarte des.
                          Parol moncher, comedie mare carevasazica!

                          Comment


                          • #43
                            Eu unul va recomand sa o lasati mai moale cu spalatul..Vopseaua este foarte frumoasa dar ...slaba calitativ....orice atingere iti lasa o urma..Trebuie sa o ,,speli ca pe o femeie " ..delicat...altfel ajungi la tabla.

                            Comment


                            • #44
                              Se zgaraie foarte usor,fiindca e vopsea ecologica,eu ii dau cu ceara solida si luceste ca noua dar ce sa fac cu micile zgaraieturi? Imi poate recomanda cineva un polish bun sau poate a folosit cineva un polish bun?Multumesc

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Milea Vladimir View Post
                                fiindca e vopsea ecologica


                                "fiindca e vopsea ieftina si proasta" trebuia sa zici.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google