Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

[VAND]Diverse,preturi mici

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ninjoca: detaliaza cum se inlocuieste nuca de la schimbator.
    a reusit sa scot burduful din piele, am dat jos soricelul care il prinde de nuca, dar nu pot sa scot nuca!!!!cat de tare trebuie sa trag de ea? se scoate prin desfiletare?are vreun clips ceva? nu vrea sa iasa!

    on: multumesc axscu pentru produsul livrat.
    -fara-

    Comment


    • #47
      Eu nu stiu ce soricel ai scos tu, dar eu am fortat putin acea musama care se prinde de nuca in partea jos si a mers - cand am pus la loc am facut la fel; chiar ma gandeam ce sa fac cu acel soricel si nu am facut nimic - este si acum in punga.

      De nuca schimbatorului te pui si tragi de pe scaunul din dreapta, iti este mai comod asa - o sa ai impresia ca pleci cu tot cu schimbator - forta nene ca la dacie ca` nu se rupe nimic; eu am reusit cand am tras cu ambele maini dar ft tare a trebuit sa fortez - undeva in nuca are un fel de clips, pe care nu l-am vazut, dar cand am montat-o pe cea noua am simtit cum a clipsat.

      Nu incerca varianta rasucirii ca o sa rupi ghidajele nucii - are doua aripioare de plastic ca sa intre perfect perpendicular cu bordul sa nu ai surprize ca se rasuceste sau altceva.

      Spor si forta multa!
      Last edited by ninjoaca; 21 September 2012, 15:17. Reason: gramatica :)

      Comment


      • #48
        ascomp -autocolante stalpi se monteaza exact cum ai vazut in tutorialul pentru logan.Segmentele care se gasesc la partea superioara se decupeaza.Nu stiu care este rolul lor.
        Spanul- nuca de la schimbator se scoate prin tragere in sus,nu se desfileteaza.In caz ca nu reusesti ne intalnim luni tot acolo si ti-o montez eu.
        ninjoaca-multumesc pentru explicatii.

        Comment


        • #49
          oricand cu placere.

          Comment


          • #50
            Originally posted by axscu View Post
            ascomp -autocolante stalpi se monteaza exact cum ai vazut in tutorialul pentru logan.Segmentele care se gasesc la partea superioara se decupeaza.Nu stiu care este rolul lor.
            Spanul- nuca de la schimbator se scoate prin tragere in sus,nu se desfileteaza.In caz ca nu reusesti ne intalnim luni tot acolo si ti-o montez eu.
            ninjoaca-multumesc pentru explicatii.
            Multumesc de raspuns.

            Mie imi vine masina cu calandru vopsit alb in culoarea masinii. Unde as putea gasi un calandru cromat? Sau sa-l imbrac pe cel alb in folie cu aspect crom (e de vanzare pe la magazine de tuning) ?

            Comment


            • #51


              Are un coleg forumist de vanzare.

              Comment


              • #52
                A avut. Nu mai are.

                Comment


                • #53
                  Manere exterioare de sandero, dar vopsite in culoarea masinii ai? Ca stiu ca mai nou vin din fabrica cu manerele in culoarea caroseriei si nu argintiul ala ce se cojeste.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by bogdan_cj View Post
                    Manere exterioare de sandero, dar vopsite in culoarea masinii ai? Ca stiu ca mai nou vin din fabrica cu manerele in culoarea caroseriei si nu argintiul ala ce se cojeste.
                    Versiunea Story trebuie sa vina cu calandrul in culoarea masinii iar manerele si oglinzile negre. Manerele cred ca sunt usor de vopsit fara a fi demontate. Se gasesc si ornamente cromate sandero/duster cu 140 lei - mi se pare scump - dublu ca la Logan.

                    Comment


                    • #55
                      Mie nu imi plac urateniile alea cromate, de aceea vreau manerele in culoarea masinii.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by bogdan_cj View Post
                        Mie nu imi plac urateniile alea cromate, de aceea vreau manerele in culoarea masinii.
                        Eu zic ca manerele negre se vopsesc usor fara demontare: izolezi cu grija, se da cu primer de plastic, vopsea si lac. Sub maner unde bagi degetele poate sa ramana negru ca nu se vede. La mine masina o sa fie alba asa ca pot sa fac usor rost de alb.

                        Comment


                        • #57
                          bogdan_cj-nu am manere exterioare de sandero.

                          Maciulie piele Prestige...60lei
                          Maciulie plastic Prestige...40lei
                          Plafoniere cu 3 becuri(mufa si''tablita'' inclusa)....35lei
                          Relee 20 A....7lei

                          Set 4 obturatoare praf...20lei

                          Cheie+4 suruburi antifurt capace jante aliaj...45 lei
                          Bucsa tija capota...3lei
                          Diuze stropitor parbriz...6lei(set 2 buc)
                          Ornament negru inchidere usa...8lei(set 4 buc)
                          Becuri portocali semnal aripa-...1leu
                          Contacti usi+mufe si papuci noi-...26 lei/buc
                          Lampa portbagaj/torpedou-...30/buc
                          Buton lampa torpedou-...15 lei
                          Al 4-lea maner viraj(pt sofer), nou-...15 lei/buc
                          +suruburi si clipsuri pt montaj
                          Actuator nou+mufa SH-...30lei/buc
                          Agatatorii parasolar-...15 lei/2buc
                          Autocolant usi-...45/set 4 usi
                          Suporti tetiere-...15lei/set 2 buc
                          Manson schimbator nou de origine-...40 lei
                          Rama manson schimbator(intreaga)-19 lei
                          Furtun siliconic instalatie spalat parbriz(duze incluse)-...18 lei
                          Opritor usita rezervor-...4lei/bucata
                          Pompa stropgel-...40 lei
                          Cablaj proiectoare-...45 lei
                          Proiectoare Valeo,originale,bec Osram inclus-70 lei/buc
                          Clema de scos sigurante(2 buc)-...10 lei/buc
                          Antena scurta metalica(cu adaptor)-...29 lei
                          Piulite(surub) fixare roata rezerva-...15 lei/buc
                          Borne acumulator-...35 lei/set 2 buc
                          Set clipsuri prindere covorase-...15 lei

                          Set 2 mufe+papucii(noi)+papuc(sh)tablou sigurante pentru montaj incalzire in scaune-...35 lei
                          Mufe alimentare si incalzire oglinzi electrice+mufa joystik+papucii aferenti-...45 lei
                          Mufe alimentare geamurii electrice(papucii aferenti)...40 lei
                          Mufe+papuci ceasuri....40 lei
                          Mufe+papuci lampa torpedou-12 lei
                          Diverse mufe noi cu papucii aferenti.
                          Soclu releu-7 lei
                          Relee 20 A....7lei

                          Lampa numar noua-25 lei

                          Suport inhibitor nou(tavita butoane pentru blocare geamuri)-30 lei
                          Inele aeratoare argintii(originale)-...65 lei(set 4 buc )
                          Inele aeratoare cromate(originale)-...65 lei(set 4 buc
                          Suporti difuzoare usi-38 lei
                          Lampa stop-35 lei
                          Buson+garnitura baie ulei cu magnet -25 lei
                          Piulita+garnitura pompa benzina-25 lei
                          Mocheta interior noua-100 lei
                          Valve cromate-18 lei/set 4 buc

                          Autocolant praguri de origine-35 lei/set de 2 bucati
                          Burdufuri cablaj -10 lei/buc

                          Instalatie electrica de degivrare si reglaj oglinzi...70 lei(fara joistyck)
                          Instalatie electrica de degivrare si reglaj oglinzi cu joistyck...95 lei

                          Instalatie electrica pentru lampa si buton torpedou(mufa si papuci inclusi)-19 lei

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by bogdan_cj View Post
                            Mie nu imi plac urateniile alea cromate, de aceea vreau manerele in culoarea masinii.
                            Eu am in garaj manerele noi noute numa sa le montez si sa le vopsesc. Daca ai drum pe la TM si ma juti sa le demontez pe cele de pe masina ti le dau gratis pe cele montate pe masina.

                            Comment


                            • #59
                              Nu am drum in zona TM, dar o sa imi fac curaj si o sa le demontez de pe masina si le duc la vopsit. Ca nu sunt asa greu de demontat. Mai greu e pana dai jos fata de usa.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by bogdan_cj View Post
                                Nu am drum in zona TM, dar o sa imi fac curaj si o sa le demontez de pe masina si le duc la vopsit. Ca nu sunt asa greu de demontat. Mai greu e pana dai jos fata de usa.
                                Nu se pot vopsi si nedemontate, pe masina? Ca e suprafata mica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google