Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

[VAND]Diverse,preturi mici

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comanda audio volan mai ai?

    Comment


    • Este compatibila cu Radio CD MP3 din imagine?
      Attached Files

      Comment


      • Maciulie plastic Prestige...40lei
        Plafoniere cu 3 becuri(mufa si''tablita'' inclusa)....35lei
        Relee 20 A....7lei


        Cheie+4 suruburi antifurt capace jante aliaj...45 lei
        Bucsa tija capota...3lei
        Diuze stropitor parbriz...6lei(set 2 buc)
        Ornament negru inchidere usa...8lei(set 4 buc)
        Becuri portocali semnal aripa-...1leu
        Contacti usi+mufe si papuci noi-...26 lei/buc
        Lampa portbagaj/torpedou-...30/buc
        Buton lampa torpedou-...15 lei
        Al 4-lea maner viraj(pt sofer), nou-...15 lei/buc
        +suruburi si clipsuri pt montaj
        Actuator nou-45 lei
        Agatatorii parasolar-...15 lei/2buc
        Autocolant usi-...45/set 4 usi
        Suporti tetiere-...15lei/set 2 buc
        Manson schimbator nou -...40 lei
        Opritor usita rezervor-...4lei/bucata
        Pompa stropgel-...40 lei
        Cablaj proiectoare-...45 lei
        Proiectoare Valeo,originale,bec Osram inclus-70 lei/buc
        Clema de scos sigurante(2 buc)-...10 lei/buc
        Antena scurta metalica-...29 lei
        Piulite(surub) fixare roata rezerva-...15 lei/buc
        Borne acumulator-...35 lei/set 2 buc
        Set clipsuri prindere covorase-...15 lei

        Instalatie electrica de degivrare si reglaj oglinzi...70 lei(fara joystick)
        Instalatie electrica de degivrare si reglaj oglinzi cu joystick-95 lei
        Instalatie electrica lampa si buton torpedou-19 lei
        Instalatie electrica alimentare incalzire in scaune-35 lei

        Contacti usi+mufe si papuci noi-...26 lei/buc
        Garnituri noi contacti usi-8 lei/buc

        Mufe+papuci ceasuri....40 lei

        Soclu releu-7 lei
        Relee 20 A....7lei

        Lampa numar noua-25 lei

        Inele aeratoare argintii(originale)-...65 lei(set 4 buc )
        Inele aeratoare cromate(originale)-...65 lei(set 4 buc
        Lampa stop-35 lei
        Buson+garnitura baie ulei cu magnet -25 lei
        Piulita+garnitura pompa benzina-25 lei
        Mocheta interior noua-100 lei
        Valve cromate-18 lei/set 4 buc

        Autocolant praguri de origine-35 lei/set de 2 bucati
        Burdufuri cablaj -10 lei/buc


        Surub mentinere cric-10 lei/buc
        Burduf cablaj usi-10lei/buc30 lei/set 4 buc)
        A-l 4-lea maner viraj(clipsuri si suruburi incluse)-15 lei
        Incalzire completa in scaune(rezistente,cartere,butoane)-200 lei

        Diuze tip perdea(Lodgy) -17 lei/set 2 buc

        Ceasuri bord noi,0km,cu CB-190 lei
        Geam ceasuri nou-20 lei
        Capac vizitare rezervor-25 lei
        Carcasa cheie cu butoane,de origine-45 lei


        Consola climatizare noua Logan 2 cu butoane cromate-85 lei
        Lampa noua montaj in fata de usa(cu bec)-13 lei/buc,10 lei/buc la set de 4/buc.
        Lampa noua montaj in fata de usa(cu led)-18 lei/buc,13 lei/buc la set de 4/buc.
        Kit electric inchidere portbagaj(actuator nou,mufa,fir,tija,conectorii)-65 lei

        Comment


        • Stie careva daca imi cumpar lampa torpedou cu cablu si mufa am mufa unde sa o infig, e lasata libera din fabrica mufa cealalta in care se baga sau trebuie sa improvizez sa o leg cu banda in alta parte?

          Comment


          • Stai putin ca mie imi scapa ceva. Tu nu ai lampa in torpedou? Chiar in halul asta a ajuns Dacia?

            Eu zic sa iei lampa de la cineva care arte si sa vezi daca se potriveste ca si prinderi si daca merge si mufa
            Last edited by ninjoaca; 4 November 2013, 08:50. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Pai nu are lampa in torpedou. Are clima, geamuri electrice, inchidere centralizata, radio bluetooth cu comanda volan, bielete antiruliu, display negativ etc dar nu i-au pus din fabrica amarata aia de lampa. :-) asa a fost editia. Dar are bec in portbagaj. :-)) Si pus de mine si a 2-a plafoniera la bancheta din spate.

              Comment


              • Astia nu stiu din ce sa mai scoata bani. Cum spunea un prieten - Dacia este un fel de lego - iti da posibilitatea sa te mai joci cu ea din cand in cand

                Comment


                • Originally posted by ninjoaca View Post
                  Astia nu stiu din ce sa mai scoata bani. Cum spunea un prieten - Dacia este un fel de lego - iti da posibilitatea sa te mai joci cu ea din cand in cand
                  Mda. E ca la machete (de avioane) - cumperi si pe urma muncesti tu sa o aduci la forma finala.

                  Sau bricolaj cum zicea altul pe forum. Eu de cand am luat masina am facut zeci de imbunatatiri.

                  Comment


                  • spor la lucru in continuare! Eu spun ca asta-i farmecul de a avea o masina, sa umbli nitel la ea, sa incerci sa o personalizezi putin, cam cum ti-ar fi placut sa o poti comanda

                    Comment


                    • imi faci un pachet cu urmaoarele produse?
                      Carcasa cheie cu butoane,de origine-45 lei
                      aparatori aripi late?
                      Diuze tip perdea(Lodgy) -17 lei/set 2 buc
                      rama schimbator cromata?
                      -fara-

                      Comment


                      • Am doar cele doua produse cu preturi.Aparatori aripi late am pentru berlina sau MCV.Nu stiu daca se potrivesc la Sandero.Dar putem sa incercam,poate se potrivesc.

                        Comment


                        • Originally posted by Spanu View Post
                          rama schimbator cromata?
                          Cum este aceasta rama cromata?

                          Ai o poza orientativa?

                          Comment


                          • Nu am rama cromata si nici foto cu ea.

                            Comment


                            • Originally posted by axscu View Post
                              Am doar cele doua produse cu preturi.Aparatori aripi late am pentru berlina sau MCV.Nu stiu daca se potrivesc la Sandero.Dar putem sa incercam,poate se potrivesc.
                              nu se potrivesc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google