Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Garda la sol coborata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Au venit si arcurile

    Dupa cum spuneam ca ma las de investit banuti in sandalica mea a venit momentul mult asteptat de ai modifica suspensia implicit garda la sol. Pot spune ca asteptarea a meritat deoarece arcurile au venit chiar de la producator Witec Germania. Acum atasez pozele cu arcurile iar maine o nou sesiune de poze la APZ-u
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Cat au costat?
      Cand deschizi capota, dai de un motor:
      Dublu V8, cinci cilindrii, patru prisme si un tetraedru sport.

      Comment


      • #18
        Un sandero frumos la expo tuning targu mures 22 - 23.11.2008. :p
        Last edited by Tudor_cj; 23 November 2008, 22:10.
        2007 Renault Laguna 1.9dCi 183cp

        Comment


        • #19
          Ce bine arata :x

          Comment


          • #20
            Da chiar ca arata bine. Suspensie sport :p
            Last edited by Cristi_Xp; 24 November 2008, 18:58.
            2007 Renault Laguna 1.9dCi 183cp

            Comment


            • #21
              stiu masina, ne-am intalnit de multe ori prin oras. Am exact aceleasi jenti ca si el, dar eu le-am luat cu cateva luni mai repede de a aparea sandero si sunt un pic "deranjat" ca nu va singurul sandero cu acele jenti. Pe de alta parte vad cum vor arata pe a mea. Pe interior inca nu are nimic modificat... iar kitul l-as fi ales negru in cazul lui, ar fi fost mai frumos.... Asa in ansamblu arata bine, insa poate fi si mai interesanta daca nu se opreste cu modificarile.

              Comment


              • #22
                arcurile de pe sandero sunt exact aceleasi ca cele de pe logan .
                Pentru arcuri Weitec sau H&R va pot ajuta...din pacate preturile sufera schimbari in functie de euro ...deci difera un pic mai mult fata de cele de acum 3-4 luni.
                Pentru comenzi accesati arcuri sport sandero
                Last edited by Cristi_Xp; 10 January 2009, 17:04.

                Comment


                • #23
                  @Stefan, eu cred ca ar trebui sa il banezi pe XP-eu, ca face reclama unde nu trebuie. :lol:
                  Cand deschizi capota, dai de un motor:
                  Dublu V8, cinci cilindrii, patru prisme si un tetraedru sport.

                  Comment


                  • #24
                    Daca as putea... nici n-as mai sta pe ganduri .

                    Comment


                    • #25
                      se simt rau gropile cu arcurii sport?

                      Comment


                      • #26
                        unele, da, se simt. in general o suspensie sport e mai sensibila la denivelari. majoritatea gropilor insa se simt ceva mai tare, dar nu foarte deranjant. depinde de nivelul de confort dorit de fiecare. sfatul meu e sa mergi cu un sandero/logan cu suspensii sport, sa-ti faci o idee, inainte de a-ti schimba suspensia.
                        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                        Comment


                        • #27
                          vreu sa vad un sandero cu arcuri sport are cineva poze?

                          Comment


                          • #28
                            Uite aici si arcurile
                            Sandero R2

                            Comment


                            • #29
                              Salutare la toata lumea! Vreau si eu o parere legata de taierea unei spire de la arcuri. Stiu ca coboara masina cu 3 cm dar nu stiu cat de mult se schimba tinuta de drum a masinii. A facut cineva asa cv?

                              Comment


                              • #30
                                A facut Streulea un tutorial pe tema asta,e pe loganclub.Dar nu e recomandat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google