Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Modificari Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    daca renunti la tigania cu led-uri in bara, masina chiar va arata fain la ce vrei sa-i faci...
    dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

    Comment


    • #17
      mie imi place cum arata , uitate la pleoape sandero.

      Comment


      • #18
        eu am schimbat de jentile, toba, filtru de aer si probabil urmeaza arcurile. Nu voi pune leduri pentru ca si asa am consum mare de energie.Cu cat arata mai simplu cu atat mai bine.

        Comment


        • #19
          cu ce ai cu muzica?? rezolvi cu ce am eu......uitate la my ride la "Cocsatu' meu" pagina 2

          cu ce cu muzica?? pune un condensator cum am eu. uita-te la my ride la "Cocsatu' meu"
          Last edited by cezar_baja; 11 April 2009, 20:25. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #20
            Originally posted by need for speed View Post
            Nu voi pune leduri pentru ca si asa am consum mare de energie.Cu cat arata mai simplu cu atat mai bine.
            Ledurile prin constructie au un consum foarte mic de curent, aproape nesesizabil fata de alti consumatori dar ai perfecta dreptate in ceea ce priveste simplitatea.
            cezar_baja un condensator nu scade consumul ci stabilizeaza tensiunea, curentul inmagazinat in acesta compenseaza cererea mare de curent intr-un interval scurt si face sa dispara fluctuatiile de tensiune.

            Comment


            • #21
              Ledurile consuma putin dar cand ai un sistem audio puternic, cand ai o alarma complexa, cand urmeaza a fi pus Bixenon plux Xenon pe farurile de ceata conteaza si acele leduri. Doresc sa si montez un computer..ori un laptop, ori o unitate cu iesire pe dvd-ul existent, cu tastatura si mouse un torpedou..asta e un plan de viitor si costa ceva, dar daca reuseste as avea acees la orice informatie cu ajutorul netului..

              Comment


              • #22
                Rezolvarea la tine este o baterie de amperaj mai mare 60-80 A, cat mai mare posibil numai sa aiba loc in locasul de baterie. Sa lamurim si cu ledurile, un led consuma in jur de 30 mA, prin comparatie cu un bec de far de 50 W care consuma in jur de 4000 mA.
                Dupa descrierea ta cred ca vrei sa te muti in masina . Sper ca stii de gluma

                Comment


                • #23
                  am vazut multe masini care deja au asa ceva si vreau si eu. Daca a fost cineva la Romexpo in weekendul trecut a avut ocazia sa vada asa ceva. Deocamdata astept angel eyes si stopurile cu led..Nu stiu daca in afara de ele anul asta mai fac ceva...

                  Comment


                  • #24
                    mi-am luat stroboscoape. sa mi le montez sau nu. ce se intampla daca le montez si ma afla gaborii??pls.astept intamplari, si impresii.
                    Attached Files
                    -fara-

                    Comment


                    • #25
                      talon suspendat, in cel mai fericit caz. nu stiu ce se intampla cand stroboscoapele imita culorile masinilor organelor statului...nu mai bine intrebai inainte sa ti le cumperi?
                      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                      Comment


                      • #26
                        le-am pus sticle albe.deci nu imita nicio culoare
                        problema e ca nimeni in tot sibiul nu stie sa le monteze...am sunat 4 persoane si nimic.x(
                        -fara-

                        Comment


                        • #27
                          Sa le montezi pe cele de culoare rosie vin perfect cu gris comete

                          Comment


                          • #28
                            si sa nu uiti sa-i zici politistului sa treaca in procesul verbal culoarea rosie a stroboscopului, cu mentiunea ca vin perfect pe gris comete
                            eh, mai glumim, intrebarea mea e: nu au manual de instructiuni, sa-ti faci o idee despre cum se monteaza? mufele nu sunt din alea "anti-prost", ca sa te ajute sa descalcesti metoda de conectare? din poza pusa de tine nu pare prea complicat. alimentezi controllerul la 12V de la masina, apoi firele catre strobo mi se mare ca au mufa, dar in principiu la lampa cu descarcare in gaz nu conteaza polaritatea, so...puna niste poze cu controllerul mai clare, sa vad toate conexiunile de pe cutie, poate imi vine vreo idee mareata
                            dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                            Comment


                            • #29
                              de montat pot sa le montez si eu. dar de ce dumnezeu le prind ? nu am reusit sa dam bara jos in primul rand. am aflat aseara ca exista si niste suruburi in plus fata de ce are loganul undeva in spatele aparatorii rotii. deci trebuie data si aia jos.am vorbit cu tipu care imi face reviziile sa mi le monteze dar mai trebuie sa astept 1-2 saptamani pana ajung acasa.oricum le-am montat in interior(langa tetierele spate) se vad frumos seara.

                              p.s. cand o sa le montez in bara rosii le pun. de-al naiba. si nici ca opresc la semnalul politistului si o sa zica lumea ca suntem in coloana, nicidecum ca ala ma urmareste pe mine. Glumesc, daca le pun in bara le pun albe si le zic ca sunt proiectoare si nu mai functioneaza. merge?
                              -fara-

                              Comment


                              • #30
                                Ideea cu proiectoarele este buna, dar pe langa acestea parca ar merge si doua faruri de tractor

                                Am uitat, ai o imaginatie de Hollywood
                                Last edited by marian66v; 30 April 2009, 20:52. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google