Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Meridian Militari Buc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meridian Militari Buc

    salut
    mi am permis sa deschid un topic nou pt ca nu am gasit info despre service Meridian .
    In iulie la sfarsit 2011 am cumparat masina de la ei si ma gandeam ca tot acolo sa mi fac si revizia de 1 an (nereusind sa fac 20000 sub un an ca sa fac mai rpd revizia).
    Am gasit pareri despre Adras sau Cobalcescu foarte putin de Meridian ; nimeni nu a avut de-a face cu ei ?
    In urma cu 2 ani am avut un Logan pick-up de 1.6 de la firma cumparat si intretinut la Meridian, la prima vedere sunt ok dar acum cu masina personala vreau ca revizia sa fie conforma cu cert. de garantie, sa nu faca magarii de genul nu ti schimba uleiul sau sa nu evalueze corect masina.

    Daca are cineva pareri ....

  • #2
    pai eu din ce am mai auzit am auzit de rau de cei de la meridian....ca sunt predispusi la fente...mai cerceteaza si pe loganclub


    in mod sigur iti spun sa nu te puna pacatul sa ajungi vreodata la autocobalcescu ...de pe langa vitan..

    Comment


    • #3
      multumesc pt sfat si incerc sa evit autocobalcescu ; inseamna ca ramane Adras si mai cercetez loganclub
      p.s. cei de la meridian au fost in regula la predarea masinii dar m-am gandit ca difera service-ul fata de dealer

      Comment


      • #4
        ai grija ca la adras nu poti sta langa masina....eu din cauza asta am ales dacaoserv

        Comment


        • #5
          mergi la dacoserv militari. poti discuta cu mecanicii, poti sta langa masina. despre altii nu ma pot pronunta, am auzit si multe povesti gen te trimite mecanicul la biroul X cand pune uleiul in masina si-ti baga uleiul lui, unul colectat de pe alta masina cu putini km. astia sunt mecanicii cu reminiscente de pe vremea lui Ceausescu, cand se fura cam tot de prin uzine.

          si la serus se face treaba buna. sunt mai scumpi cam cu 30% fata de dacoserv, dar nu se fac magarii, mecanici tineri constiinciosi.

          Comment


          • #6
            am intrat si pe loganclub acolo sunt foarte multe pareri insa foarte putine legate de meridian. cred ca o sa ma duc la dacoserv militari ca sa pot sa stau langa masina ,nu ca as sti foarte multe de mecanica doar sa nu fenteze uleiul si filtrele ,care ma gandesc sa le iau de la ei

            ps : masina are 1 an si tin sa fie o revizie buna mai ales ca tre sa fie service autorizat dacia pt garantie
            Last edited by sergiuljr; 1 July 2012, 13:21.

            Comment


            • #7
              depinde de care dacoserv vorbesti de cel de pe preciziei sau cel de la salaj..
              eu merg decand am luat masina...is parti si bune si rele..am vazut care e tipicar si care e varzulica..

              sergiuljr daca te hotaresti sa alegi dacoserv militari ..da-mi un mesaj pe privat si iti explic..care-i treaba pe acolo

              Comment


              • #8
                In principiu e simplu, poti sa te duci oriunde in reteaua Dacia atat timp cat cumperi tu consumabilele si stai langa masina cu ochii pe ei ca pe butelie!
                Te uiti in carnetul de service, vezi ce operatiuni sunt necesare la prima revizie si ii bati la cap sa le faca.
                Ai grija la "ofertele" din service de genul punem si lichid de parbriz?
                Daca zici da, primesti "5 litri de lichid pentru spalat parbrizul" pe care il platesti cam cu 60 lei!

                Cei de la Cobalcescu Vitan tomai m-au scos dintr-un mare rahat in care m-au bagat altii din alt service Dacia.
                Deschid un topic peste cateva zile!
                Pana atunci, daca tineti macar un pic la masina, EVITATI NESTY AUTO - SERVICE DACIA Berceni!

                Comment


                • #9
                  asteptam cu nerabdare topicul legat de ,presupun, NESTY AUTO - SERVICE DACIA Berceni
                  o sa citesc cu atentie carnetul de service sa vad ce operatiuni trebuie sa faca la revizia de 1 an si ma gandeam sa mi cumpar filtrele si uleiul si sa stau langa ei.

                  Comment


                  • #10
                    ha ha...eu vreau sa ma duc la nesti
                    stau intre nesti si meridian sud si as alege sa fac revizia la nesti.
                    ce s'antamplat?

                    Comment


                    • #11
                      sa vezi ca haha facem noi dupa ce te intorci de la nesty

                      Comment


                      • #12
                        Astept si eu parerile, eu am facut revizie la ei si am fost multumit.
                        Problemele au aprut dupa ce am fost la tinichigerie, asa ca am renuntat la ei.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by chitziman View Post
                          sa vezi ca haha facem noi dupa ce te intorci de la nesty
                          hahah Like

                          Comment


                          • #14
                            Eu am fost la Meridian Militari pt reparatii caroserie, zgarieturi, aripa si usi indoite. Mi s-au parut profesionisti, nu am avut probleme, nici nu am observat diferente.
                            Revizia de 1 an am facut-o la Motor Service langa Diham. Nu am avut nemultumiri, puteam sa stau si langa masina, mi-au dat bidonul cu uleiul care a mai ramas.

                            Acu vreo 2 luni am dat peste un caine la 80/ora, bara fata sparta, proiector dreapta spart. Am fost la constatare la sediul Radacini Motors de pe Ferdinand, si mi-au sugerat sa o las tot la ei, din lipsa de timp am preferat sa fac asta (sambata deschis). Nu mi se pare totusi ca au facut treaba foarte buna, nu sunt aliniate foarte bine aripa cu bara, o mica diferenta da in fine nu sunt eu asa pretentios. In schimb problema cu o aparatoare de noroi, le-a venit dupa vreo luna si ceva, initial le-a venit de logan, dupa aia de clio si din a 3-a incercare au nimerit-o de sandero.

                            La Auto Marcus am fost sa-mi schimbe o yala pe garantie prin februarie, nici pana in ziua de azi nu au reusit. M-au chemat o data dar le venise de Duster, evident nu se potrivea. Mi-au explicat ei ca lipseste nu stiu ce clema, mi-au aratat diferentele, ca si cum eu eram mare cunoscator si imi dadeam seama. Am mai sunat acu vreo luna jumate mi-au zis ca se cearta cu furnizorul ca ala nu intelege ca sunt diferite. Bine macar ca functioneaza.

                            Acum ma apropii de revizia de 2 ani, o sa ma gandesc unde ma duc.
                            http://acupuncturablog.wordpress.com/

                            Comment


                            • #15
                              acu tu tii neaparat sa mergi pe la toti?... pentur yala aia in locul tai nici n-as maia vea curaj sa trec pe la automarcus

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google