Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Floricele pe tavan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nah, ciudat...eu nu am nimic pe tavan....poate e prea tanara masina, abia in iunie face 2 ani.

    Comment


    • #17
      A mea face 3 ani la vara,Nu am AC si nu am floricele,eczeme sau altceva.Rareori se intampla sa fumez in masina,dar nici nu cred ca ar avea vreo legatura.Mai degraba condens si aspargilius...ma intreb,e posibil ca sa existe niste dopuri in caroserie,care sunt necesare,pana se monteaza tot si care ar trebui indepartate odata cu finisarea masinii? Si in unele cazuri sa fi uitat de ele? Cum a fost cazul clemelor de la parbriz de ex? Ar fi o explicatie...de umezeala si condens am si eu parte la greu si tot am scapat de floricele.
      Last edited by sanderizer; 7 March 2011, 10:05.

      Comment


      • #18
        Nu am AC,in iulie fac 2 ani si pana acum nu am "leziuni" pe tavan...

        Comment


        • #19
          faza asta cu mucegaiul e chiar nasoala. never-ever n-o sa mai cumpar o masina produsa de grupul renault-nissan. probabil la reprezentanta o sa-ti spuna cunoscutul text "asa fac toate, nu are nimic, merge si asa". e bataie de joc pe fata...
          Stock is boring...
          My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_r...85#post1410785

          Comment


          • #20
            Hmm, da ce-a patit lumea asa...dintr-o data, de incepe sa injure dacia ?

            Comment


            • #21
              Masina mea merge pe 6 ani si pana acum nu am acele puncte pe plafon, mentionez ca am AC, pe cand un prieten de al meu are masina putin mai veche cu cateva luni fata de mine si este plin plafonul de acele puncte de mucegai.
              Adaug si cateva poze cu masina unui coleg de servici un renault clio 3, pozele au mai fost postate de mine si pe alt forum
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Chiar asa nu am ajuns sa am, dar cred ca in 2-3 ani acolo ajung.
                Eu cred ca au eliminat ei ceva de acolo de face acuma floricele.
                Altfel nu-mi explic de ce la unii se face si la altii nu...

                Comment


                • #23
                  deocamdata la mine n-a aparut asa ceva. am observat ca daca incerci sa reglezi pozitia antenei (finut, fara sa o fortezi), partea aia de plastic ce sta pe capota se distanteaza un pic. cred ca pe acolo patrunde umezeala.
                  Stock is boring...
                  My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_r...85#post1410785

                  Comment


                  • #24
                    Mama,da' urat mai arata...ca o posibila rezolvare,cred ca as demonta plafonul,as spala-o cu o solutie anti-mucegai si as izola tabla.

                    Comment


                    • #25
                      bunicuta instiga la violenta si apoi fuge eu am luat warm(ori cum ii zice) e slabuta masina clar

                      cred dar nu mai stiu sigur la voi si la rolls-roys gasiti stele pe plafonul din interior
                      Last edited by raduiancu; 8 March 2011, 20:57. Reason: Automerged Doublepost
                      La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Goan View Post
                        ”Eu cred ca au eliminat ei ceva de acolo de face acuma floricele.” ....
                        Pai cam asa au facut si cu bara stabilizatoare .....

                        Comment


                        • #27
                          Asa au facut si cu reglajul lombar...si cu protectia calculatorului de injectie....si cu stratul de antifonare de sub masina pe care l-au injumatatit.........

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by raduiancu View Post
                            ... eu am luat warm(ori cum ii zice) ...
                            I se zice warn de la warning = atentionare.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by mihai.85 View Post
                              deocamdata la mine n-a aparut asa ceva. am observat ca daca incerci sa reglezi pozitia antenei (finut, fara sa o fortezi), partea aia de plastic ce sta pe capota se distanteaza un pic. cred ca pe acolo patrunde umezeala.
                              La mine au aparut in prima faza in spate, in zona de mijloc, deci nu cred ca e de la apa intrata pe la antena. Eu raman la parerea mea ca au scos ceva de acolo. Ori au scos, ori nu au mai pus

                              Comment


                              • #30
                                Nu stiu de ce,dar de la o perioada am inceput sa fiu la sentimentul bunicutei.In prima faza mi-a placut masina(estetic vb) si m-am gandit ca e cel putin ca si loganul,masina ce mie mi s-a parut rezistenta sa zic asa.Dar dupa ce am luat-o si asta pt ca nu am platit mult pe ea au inceput sa apara probl.Tare dor mi-e de Hyundai-ul meu.

                                Apropo,care vrei un Sandero?))
                                Last edited by mutu1313; 9 March 2011, 12:22. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google