Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Capra vecinului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca probleme au toate masinile doar ca e de Bon-ton sa aruncam cu rahat in Dacia. Eu personal mai am un Citroen C1 pe care l-am cumaparat nou-nout.Acum il conduce nevasta insa cu o luna inainte de a-mi lua sandero i-a plesnit placa de presiune. Tin sa mentionez ca masina avea atunci 40.000 de km, motorul si cutia de viteze este de Toyota(se spune ca e o marca fiabila, deci nu poate fi data vina ca e masina frantuzeasca-alt mit urban romanesc). Am aflat chiar ca nu as fi singurul, ambreiajul pocnind frecvent la C1/Peugeot 107/Toyota Aygo in jurul a 40.000km. deci ce sa spunem ca Toyota este o marca execrabila?...se intampla, asta e, insa nu poti generaliza. Unora le ploua in masina, altora nu, deci nu este o caracteristica a marcii sa ploua in masina. Nu poti spune ca Dacia este o masina proasta pt ca ploua intr-o masina sau in 100. Ploua in peste 50% din ele?...nu ploua cu siguranta.
    Last edited by Mishoo; 2 September 2011, 13:02.

    Comment


    • mda.revin mie mi se pare normal ca unul care are probleme cu masina se duce ca.XX in service de XXXX ori si nu ii este rezolvata problema ..mai mult se alege si cu altceva (ex. la mine dupa chestia cu Ac..cochilia de sub volan se misca ca draq) sa-si bage picioru in dacia..sau cand astepti cum am asteptst eu de pe 3 august in 16 august sa ma cheme in service dat vreo 4-5 telefonae 3 mailuri si nimic..cum sa cred eu ceva in bine...si sincer eu is un caz fericit...donutoiu ce sa mai zica..???
      deci va rog respectati p d.v al fiecaruia si asta basta incheiati va rog cu rautatile asta.

      P.S...aveti butonul ignore daca nu va mai suportati ) )

      Comment


      • Au...iar ne inflamam degeaba.Bunicuta are dreptate pe undeva,chiar daca nu sunt de acord cu el in toate afirmatiile lui.Geo are si el dreptate...fiecare cate putin...Bunicuta de fapt nu se plange de masina lui,se plange de politica post-vanzare a Daciei.Din cate stiu,el nu are mari probleme sacaitoare cu a lui masina.Ca-i mai scartaie un scaun...se poate rezolva.
        Eu sunt unul din acei fericiti posesori,care in trei ani de exploatare nu am avut decat o singura interventie in garantie,schimbarea unei capete de bara...dar in schimb,la orice revizie,itp m-am dus,am avut parte de profesionisti.Poate aici este problema voastra,din cate am vazut.Majoritatea va plangeti de profesionalitatea si/sau atitudinea mecanicilor/reprezentantilor marcii.

        Comment


        • cum va las un pic va certati ma uitam ca sunt f multi cu cont pe acest sitesi nu intra deloc asa o fi si la vecini nostri (pe alte forumuri)?
          La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

          Comment


          • nu intra pe forum din simplu motiv-nu prea merg cu masina .fac 1000-2000km pe an si nu au ce vorbi (nu au greieri,nu au apa dupa ploaie ,nu au tacnit de avans ).
            Eu unul sunt multumit de risnita mea cu toate ca cele enumerate mai sus le-am depasit intr-un fel sau altul .De acum ce mai apare este uzura normala .

            Comment


            • cred ca din tonul postului meu anterior se simte deja resemnarea.
              mai mult sau mai putin s-au mai rezolvat din probleme.
              asta e masina. altii care n-au deloc..ar dori sa o aiba si pe asta, poate chiar una inferioara..
              ..si stiti cum e, masina cea mai buna e aia pe care ti-o permiti
              Putem macar de-acum sa incercam sa ne ajutam cu un sfat, o idee sau ce-o fi pt intretinerea/ remedierea unor probleme sau imbunatatiri pe ici pe colo

              Comment


              • oricum cand cumperi o masina te documentezi mult ca nu este un breloc dai o gramada de euro, eu sunt multumit nu ca si cum as avea un subaru impreza wrx sti dar nici nu am dat 50 mii euro.
                La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

                Comment


                • Honda va chema în service aproape un milion de mașini

                  Comment


                  • O reclamație din Grecia trimite Dacia la service

                    E capra noastra dar si a vecinului

                    Comment


                    • Recall istoric la Honda: 2,77 milioane de vehicule

                      Comment


                      • Chiar frumos, mai ales in SUA.
                        Last edited by Seba; 4 December 2011, 14:14.

                        Comment


                        • Volkswagen recheama pentru verificari 300.000 de automobile

                          Comment


                          • Si inca o data mitul masinilor germane cam nu exista.

                            Comment


                            • crezi?...lasa ca apare mitul dacia...

                              Comment


                              • Gerul l-a lăsat pe Johannis fără BMW
                                Asa asa, ca tot se vorbeste despre ger.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google