Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Capra vecinului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Deci, astia recheama masina din prima generatie...pai astia de la dacia nu-s in stare sa faca o rechemare pentru caseta de directie la o masina lansata in vara lui 2008...

    Comment


    • #92
      Ce masina sa nu-ti cumperi. Topul celor mai putin satisfacatoare automobile
      Nici capra vecinului nu se simte foarte bine

      Comment


      • #93
        Interesant , 7 masini frantuzesti si 3 germane din care 2 Mercedes. Majoritatea sunt masini de fite( cc , clc )...

        Comment


        • #94
          tare as fi curios de un clasament din asta despre sandero cel putin cu utilizatorii acestui forum...cred ca pe primu loc ar fi clantanitul..si apa...

          Comment


          • #95
            Satisfactia fata de masina tine foarte mult de conceptiile si gusturile proprietarului, iar clasamentele astea tin de politici. Se pare ca acest clasament e facut de un ziar englez...asa ca masinile englezesti gen Rover care este universal recunoscut ca o gioarsa nu apar insa apar cele frantuzesti in exces. Nu apar Fiaturi sau Lancii care iar sunt niste penalitati de masini. \Clasamentele astea doi bani nu fac.

            Comment


            • #96
              BMW recheamă în service 120.000 de maşini la nivel mondial şi aproape 370 în România

              Comment


              • #97
                Eh, ghinionul meu ca am dacie, si desi am si eu probleme...dacia nu ma cheama sa mi le rezolve (pe principiul: asa face toate)...Asta e, pana nu voi avea si eu Bemveu doar ma voi uita cu jind, la rechemarile altora...ehhh

                Comment


                • #98
                  o sa te bucuri la maxim cand bemweu tau de 50000 de parai sta 2 luni din 5 in service, bordul ca bradul d ecraciun si aia dau din umeri. cred c-o sa te bucure la amxim cand o sa-ti impingi 50000 de oiro, dar ala din dacia de 5000 trece pe langa tine. ce sa-i faci, ai bemweu, esti norocos.
                  dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                  Comment


                  • #99
                    @bunicuta: ma intreb cat o sa mai continui cu diversele comparatii fara rost: dacia-bmw , dacia-saab , dacia-orice marca din categoria in jur de 20.000 euro? Recunosc ca este o masina slaba d.p.d.v. calitativ , dar ce naiba iti poti lua la banii astia pana la urma, in aceeasi bani si strainele au problemele lor si unele destul de serioase. Daca tot esti atat de ofticat de achizitia pe care ai facut-o , vinde-o si ia-ti saab-ul ala, sigur iti ajung banii si sigur o sa dormi mai linistit. M-am saturat sa tot citesc cat de cacat este aceasta masina, si probabil este. Cum apare cineva cu o problema sariti si ingropati in cacat aceasta marca. Cum apare cineva ce vrea o parere in sensul achizitionarii acestui model , cum sariti si ingropati in cacat marca. Da , si eu am avut probleme , nu mari, si le-am rezolvat pe garantie sau in regie propie dar sunt multumit per ansamblu (pret de achizitie, mentenanta).

                    Comment


                    • Sunt de acord cu tine geoalexus dar trebuie sa respectam si decizia celor care nu sunt multumiti de masina. Si eu am facut un compromis si eu am unele probleme, dar peste toate sunt multumit. Deh, atata a costat, atata face, mai mult nu poti zice de Dacia. Nu poti sa pui bunicuta la zid, ca se supara si patim ce am patit si cu marian66v. Asta e bunicuta este si va ramane un client Dacia nemultumit, e dreptul lui sa spuna ce crede.

                      Comment


                      • Nu e vorba numai de el, nu am nimic cu el personal, poate sa spuna ce vrea, dar si eu spun ca m-am saturat sa vad numai pareri ca cele enumerate. Mai rar citesc si altceva si nu ca mi-as dori laude. O sa incerc sa intru din ce in ce mai rar pe acest forum.
                        @Goan: iti multumesc pentru informatiile la zi despre aceasta marca sau altele , fie bune fie rele.
                        Last edited by geoalexus; 1 September 2011, 23:00.

                        Comment


                        • mda..ce zicea Goan mai devreme?
                          fiecare are dreptul la ideile lui..
                          geo e alegerea ta.

                          Comment


                          • Originally posted by geoalexus View Post
                            @bunicuta: ma intreb cat o sa mai continui cu diversele comparatii fara rost: dacia-bmw , dacia-saab , dacia-orice marca din categoria in jur de 20.000 euro?
                            Te inseli amarnic, eu nu compar dacia cu nici o alta marca...si asta pentru ca dacia nu e masina...e o troaca obosita.

                            Daca te-ai saturat sa tot citesti ce "aberez" eu pe aici...nu trebuie sa intri mai rar pe forum...exista butonul minune "Ignore" si ai rezolvat problema. Vezi ce buddy sunt ? Iti si ofer solutia pentru o problema sacaitoare.

                            EU am dreptul sa spun orice despre Sandero(si dacia in genere), deoarece:
                            1. am dacie Sandero
                            2. nu am jignit nici un membru al forumului
                            3. pe cat posibil (consider) am argumentat atunci cand am criticat
                            4. prin atitudinea mea incerc sa-i determin pe cei care vin pe forum sa se informeze despre fiabilitatea/calitatea lui Sandero , sa nu isi cumpere in vecii vecilor dacie pentru ca dacia nu face masini, face rasnite...

                            Daca tot am facut greseala sa-mi cumpar troaca asta si sa o am pe cap ~7-8 ani (slava domnului au trecut deja 2), macar sa-i determin pe altii sa se uite cu atentie nu doar la pretul unei dacii, ca nu doar asta e determinant....in fine....repet...folositi cu incredere butonul "Ignore".

                            DISCLAIMER: de azi inainte, orice user care imi mai atrage atentia ca s-a saturat de posturile mele, va intra automat pe lista mea de ignore (deduc ca ma critica pentru ca nu sunt eu pe lista lui de Ignore)

                            Comment


                            • Ar fi de preferat sa spui "Nu va cumparati in vecii vecilor Dacia MEA pentru ca tu nu ai de unde sa stii ca restul daciilor nu sunt ok...argumentat poti vorbi doar despre masina ta. Parerea mea este ca Dacia este o masina foarte buna pt cat costa si ce ofera si asta pt ca masina mea functioneaza in parametri ok.

                              Comment


                              • impacare, impacare, fara nici-o suparare ....

                                Hai nu va mai tachinati.
                                Se intampla ca din toate Sandero-urile fabricate, un numar destul de mare sa aiba ghinioane diverse, care se intampla (iar!) sa mai fie si comune ... Asta e, unii fericiti, altii ghinionisti ...
                                Eu fac parte din a 2a categorie, ca si bunicuta, daniel.dinutoiu, BRD si altii cu probleme destul de sacaitoare, dar nu trebuie sa ne dam in cap unul altuia ...nu e vina lui Mishoo sau a lui Goan sau a lui geoalexus si nici macar a noastra personal ca unele masini au niscai probleme. Suparatoare sunt doar atacurile fericitilor asupra ghinionistilor. Lasati-ne bre sa plangem si noi oleac pe umarul forumului ! Eu deja nu mai am lacrimi ...
                                Soarta ....
                                Noi sa fim sanatosi !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google