Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ce animale aveti pe acasa ?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mah, prea aveti toti caini...Ce ma fac acuma daca ma bag in seama cu cele 3 pisici ale mele? Sa va tinetii dihaniile in lesa!
    Am pus poze doar cu doua ca p'a 3-a n-am prinso...desi e un birmanez gras...o sa il pun si pe el candva..
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Catelul meu (cel prezentat in primul post) dupa 6 luni
      ps. ....si "prietena" lui motaind

      ps2. catelul acum e de 5 ori mai mare, mai gras, mai infometat, mai smecher
      ps3. nu suporta copiii, face spume la gura cand ii vede pe drum. (inca nu stiu daca ii suporta sau nu pe eventualii hoti ?!)
      Attached Files
      Last edited by bunicuta; 22 November 2009, 15:28.

      Comment


      • #18
        Catelul meu Bobi si Gena , perusul meu.
        Attached Files

        Comment


        • #19
          covaci, catelusa noastra. mai are o gramada de nume gen pacalutza, shark, turu. foarte inteligenta si atasata. am pus o poza mai veche ca acum e babacutza. are 13 ani.
          Attached Files
          Last edited by ciomp; 22 November 2009, 19:22.

          Comment


          • #20
            alt membru al familiei
            Attached Files

            Comment


            • #21
              ciobanesc mioritic,tata-so campion la intors oile iar ma-sa campioana la stana de oi :-)

              Comment


              • #22
                Gutza

                L-am gasit cand era pui langa un copac. L-am invatat sa manance, sa bea, sa zboare, l-am tratat de boli... Acum e pe afara cu stolul lui, vine la pervaz cand ii e foame.

                Libertatea e cel mai mare dar pentru orice fiinta vie.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Bravo, tot respectul. Totusi am o intrebare: cum l-ai invatat sa zboare ?

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by marian66v View Post
                    Bravo, tot respectul. Totusi am o intrebare: cum l-ai invatat sa zboare ?
                    Mai intai am asteptat sa-i ceasca aripile si coada. Apoi il lasam prin casa sa aterizeze de la mica inaltime, apoi de la doi metri si ceva... Dupa un timp a invatat sa decoleze spre corpurile suspendate pe pereti. Cand a mai crescut, mergeam in parc si-l aruncam in sus cu toata forta si el cobora in rotocoale, spre bucuria copiilor din preajma... O data l-am si pierdut pentru o zi, ca aterizase pe balconul cuiva si n-a mai vrut sa aterizeze jos. Dar l-am gasit in parcare seara, statea speriat sub o masina.

                    Eu locuiesc la etajul 6 si testul cel mai greu a fost sa plece si sa vina inapoi la "colivie" (o ditamai cutia de juma' de metru cub, construita in balcon). Mi-am luat inima in dinti si l-am aruncat de la balcon si a revenit repede la mine. Apoi a inceput sa plece si singur si sa vina seara inapoi (vreo saptamana a stat si a meditat daca sa zboare sau nu, dar a luat exemplu de la alti porumbei). Dupa o vreme, i-am desfiintat si cutia, caci venea la geam si intra si dormitor sa manance si sa bea apa, spre mirarea vecinilor. Acum, dupa ce a mai socializat si dupa ce am si lipsit de acasa cu saptamanile prin vacante, nu mai intra in casa, s-a distantat, nu mai vine la noi pe mana, dar e mai bine asa, ca unii oameni sunt mai rai - saracii. Cand era mic, nu stiam ce o sa facem cu el cand va creste... Intr-un timp a avut si pereche, acum nu cred ca mai are. Insa socializeaza cu cei de pe la piata, ca la noi in Timisoara e plin de porumbei peste tot.

                    I-am zis Gutza pentru ca e din neamul gutanilor, adica porumbei maidanezi.

                    Comment


                    • #25
                      Povestesti cu placere despre el, o amintire placuta, aceasta este recunostinta necuvantatoarelor fata de binefacatorii lor. Comportamentul fata de orice vietate spune totul despre omul respectiv.

                      Comment


                      • #26
                        Cocker englez - e mortal pentru husele masinii... lasa enorm de mult par . Insa e cea mai frumoasa fetita din lume si e foarte cuminte si in masina, si in tren , si in avion
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          Cu mare durere in suflet,inca buimacit,trebuie sa va aduc la cunostinta...ieri mi-am pierdut tovarasul de joaca,cel care timp de zece ani mi-a fost alaturi
                          Spun fara rusine,plang ca un copil...nu o sa-l uit niciodata.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            Semneaza petitia!

                            Raspunzand unei comenzi politice, Comisia pentru Administratie Publica din cadrul Camerei Deputatilor a VOTAT pentru:
                            - UCIDEREA cainilor comunitari
                            - Eliminarea oricarei posibilitati ca ONGurile sa monitorizeze actiunile hingherilor
                            - eliminarea posibilitatii ca ONG-urile sa concesioneze activitatea de gestionare a cainilor fara stapan
                            - ingreunarea si sabotarea adoptiilor cainilor fara stapan
                            - multe alte schimbari aberante, nedemocratice, neconstitutionale

                            DE FAPT, COMISIA DE ADMINISTRATIE PUBLICA a VOTAT pentru EXECUTIA SUMARA a SOCIETATII CIVILE, ARGUMENTULUI, PRACTICILOR DEMOCRATICE, si BUNULUI SIMT.

                            Luni, Camera Deputatilor va decide daca acest proiect este adoptat.

                            Luni, 7 martie, ora 15:00
                            M I T I N G U L ULTIMEI SANSE
                            Vino sa protestezi impotriva UCIDERII doar in scopul de a finanta lacomia unor primari si de a alimenta bugetele unor grupuri de interese, sfidarii si umilirii societatii civile, nepasarii fata de oameni si animale

                            - Parcul Izvor, in fata Camerei Deputatilor - cu banere, afise, postere, fluiere, banderole negre …
                            Se vor imparti COLI A4 pe care sa va scrieti mesajul vostru pentru deputati

                            Organizatori: societatea civila si toti cei ce respecta dreptul la viata si opteaza pentru gestionarea civilizata si reala a cainilor comunitari
                            Daca NU MAI VREI
                            … ca Istoria sa se repete
                            … ca sute de mii de animale sa fie ucise timp de zeci de ani
                            …ca banii tai sa fie folositi pentru a UCIDE
                            …ca interesele oneroase ale politicienilor sa fie impuse arbitrar
                            si DACA NU MAI VREI CAINI PE STRAZI
                            Vino sa protestezi impotriva CINISMULUI SI IPOCRIZIEI UNOR politicieni ca Sulfina Barbu sau Elena Udrea,impotriva UCIDERII CU SCOPUL DE A FINANTA LACOMIA PRIMARILOR SI DE A ALIMENTA BUGETELE de Partid,impotriva SFIDARII SI UMILIRII SOCIETATII CIVILE,impotriva NEPASARII FATA DE OAMENI SI ANIMALE
                            ACUM SAU NICIODATA ALATURATI-VA MITINGULUI CARE PLEDEAZA PENTRU VIATA

                            Veniti sa le dovedim ca nu suntem o masa de manevra amorfa si ca ne-am saturat sa fim umiliti in propria tara
                            Spune NU UCIDERII CAINILOR!

                            Spune DA Sterilizarii!

                            Persoane contact:
                            Claudia Dumitru, Group Initiative for Animals, claudiadumitru1975@yahoo.com, www.orasuluanimalelor.ro
                            Carmen Arsene, Federatia Nationala pentru Protectia Animalelor, cmarsene@yahoo.com,

                            http://www.fnpa.ro/ Semneaza petitia!
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              un minunat Perus vorbitor pe numele lui Ciocutzu
                              La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google