Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ce animale aveti pe acasa ?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce animale aveti pe acasa ?!

    Dupa ce mi-a murit catelul (pe care-l aveam la tara si care a trait vreo 10 ani) acum am altul, are vreo 9 saptamani si e un "drac": roade tot ce prinde
    Enjoy.

    ps. maine il paste o injectie
    Attached Files

  • #2
    Frumos caine sa-l stapanesti sanatos, am si eu un ciobanesc german (lup). Am cautat prin calculator dar nu gasesc fotografiile, cand ii voi face altele am sa le pun pe forum. Daca nu il bag in seama ma baga el, merge pe langa mine, de fapt mai mult ma impinge sa-l bag in seama, daca nu il mangai baga el capul sub mana mea. Este un caine destept, l-am prins la sacul cu mancare, am agatat sacul foarte sus, nicio problema dintr-o saritura a reusit sa faca o gaurica in sac si de cate ori ii era foame lovea sacul cu capul, asa ii cadeau cateva granule, repeta figura pana se satura. Am fost cu el la o cunostinta, asa de mandru venea cu un pui de gaina in dinti

    Comment


    • #3
      Foarte buna,ideea asta cu animale p-acasa! Am si eu doi caini,unul cocker altul numai D-zeu stie ce hram poarta (dar se crede pitbull )
      Nevasta-mea mare protectoare de animale,sta langa mine acum, asteapta sa vada daca scriu ce vrea ea,deci pt. pacea mondiala: o sa avem in curand o asociatie care se va ocupa de sterilizarea/adoptarea/protectia - in general - a animalelor fara stapan.
      P.S. fetita din poza e fiica mea.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Sa-ti traiasca, in primul rand fetita, este o scumpa iar cainii parca sunt dresati pentru sedintele foto . La mine fimiu cel mic este tatal tuturor ranitilor, cand s-a imbolnavit cainele si i-am spus ca nu pot merge cu el decat a doua zi, plangea ca un copil mic cu toate ca este cat usa, adevarul este ca au stil de a te privii in ochi cand sunt bolnavi de iti rupe inima.

        Comment


        • #5
          e un dinamovist adevarat
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Mersi pentru urari Mariane! Cainii stau asa deoarece eu stateam in spatele sotiei si le-am atras atentia,cat ea a facut poza.Eu sunt dresorul familiei,sotia e cu afectiunea mai mult,de asta stau asa la poza. Au si imbatranit,nu mai sunt asa neastamparati.
            Adevarul e ca,la cati dobitoci nesimtiti sunt in lumea asta,care chinuiesc si schingiuiesc animalele,trebuie si cativa care sa echilibreze lucrurile...ma refer l;a protectia lor,cand zic asta.
            @Oliseh: cainele din poza e al tau? In afara de faptul ca e dinamovist adevarat...
            Last edited by sanderizer; 17 July 2009, 23:49.

            Comment


            • #7
              @marian, poate vii si tu cu ceva poze, eu sunt fascinat de ciobanestii germani, mi-as fi dorit unul, dar la cat costa un pui...

              @sanderizer, tare de tot poza, pune mai multe...imi place "caracterul" pitbulului, oricum poza e contrastanta: cockerul blajin si pitbull-ul smecher
              ps. imi place mai mult pitbull-ul
              ps2. sa-ti traiasca fetita !!!

              @ oliseh, e al tau catelul ? unde il tii, aici la zalau sau la tara ?


              ps. azi si-o primit al meu injectia, nu prea o fost incantat...dar lasa, ca oricum mi-o facut praf sosetele...toate is gauri

              ps2. pacat nu am putut fotografia faza zilei: eram azi la tara, si imaginati-va ca stateam in picioare pe un "boc" (buturuga mai inalta) de taiat lemne, de vreo 50 cm inaltime, cu tigara si cana de cafea in maini, iar catelul latra la mine de jos, sa cobor de pe boc sa-mi "controleze" sireturile la adidasi, si sa vada daca nu cumva mai e vreo bucata de soseta care inca nu are gauri in ea
              maica-mea si bunica-mea radeau cu lacrimi...
              Last edited by bunicuta; 18 July 2009, 13:24.

              Comment


              • #8
                La prima iesire o sa tin o sedinta foto cu el. Eu l-am primit gratis, defapt l-am luat din mila, era cel mai mic, bolnav si vai de mama lui, nu stiam pana in acel moment ca se pun perfuzii si la caini, asta era acum patru ani. Acum te incanta numai sa-l privesti. Ziua sta la umbra, mananca, se joaca iar noaptea ii dau drumul la catele, viata grea, viata de caine

                Comment


                • #9
                  Si eu am 2 pasari mici si neastamparate in apartament. E vorba de cei 2 perusi ai fiului meu.
                  Attached Files
                  Scuzati absenta indelungata. I'm back

                  Comment


                  • #10
                    Foarte fromosi si eu am avut doi, unul albastru si unul verde, ii invatasem de stateau liberi prin casa, pana cand unul din ei a scapat pe fereasta iar celalalt l-am dat unei vecine care avea un singur papagal . Intr-o saptamana de singuratate femelei incepuse sa-i cada fulgii asa ca, a trebuit sa-i gaseasc neaparat un tovaras, am imperecheato cu a lui vecina

                    Comment


                    • #11
                      Si fiul meu il mai lasa liber pe mascul (cel albastru), dar nu are cum sa scape pe geam, ca la toate geamurile avem plasa de tantari. Cred ca prea repede nu o sa il mai lase prin casa, ca mereu face ceva nazbatii. Ultima data cand i-a dat drumul i-a picat perusului un biblioraft gol in cap.
                      Scuzati absenta indelungata. I'm back

                      Comment


                      • #12
                        Catea, 11 ani, nivel inteligenta 0.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          sanderizer,bunicuta, cainele este al meu si are 7 ani sunt mandru de el.La tara il tin ca e mai bine pt el,are mai multa libertate.

                          Comment


                          • #14
                            Pai ...cam multe ...Un ,,rablador" . si mai multi metisi.

                            Fata este cam tembela (semana cu stapanul ) si are o pasiune nebuna : da globuri jos din brad ,nu l4e sparge ...
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Revin cu cateva poze...In ultima poza eu sunt,pe cand eram mai copil,asa
                              N-am rezistat tentatiei ;)
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google