Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Dacia SUV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si cu toate astea...nu-mi schimb parerea. Ar fi multe mici detalii care nu-mi plac,dar n-are rost.Cui ii place,sa-si cumpere!

    Comment


    • #17
      Din spate e urata, mai ales partea cu stopurile , iar in fata farurile de pe Sandero sau Sandero Stepway ar fi dat mai bine, parerea mea.

      Comment


      • #18
        Alte imagini cu Dacia SUV
        Sincer, mie mi se pare frumusica.

        Comment


        • #19
          am mai scris. se putea mult, mult mai bine. aveau si koleos-ul si tot ce inseamna nissan ca sa poata face ceva mai delicat.
          -fara-

          Comment


          • #20
            Stiti vorba: "Gusturile nu se discuta".
            Sunt multi la care nici Logan, nici Sandero nu le plac deci de ce le-ar placea SUV-ul.
            Si eu am mai scris despre Low-Cost si iarasi revin. Se vrea a fi o masina Low-Cost deci faptul ca arata mai Stylish sau nu, cred ca de acolo provine. Telul Dacia a fost si va ramane acela de a scoate masini mai incapatoare decat concurenta si bine inteles cu costuri de achizitie & intretinere inferioare concurentei. Poate ca in timp Dacia va deveni ce au reusit sa faca VW din Skoda dar pana atunci mai trebuie sa asteptam ceva timp. Revenind la Dacia SUV eu consider in continuare ca este frumusica

            Comment


            • #21
              Nu arata rau deloc dar se putea si mai bine.
              Pare mai SUV Sandero decat ce se vede in poze.
              Ma asteptam la ceva mai impunator, mai ales ca au spus ca vor imprumuta unele elemente de pe Duster, dar se pare ca nu are absolut nimic de pe Conceptul Dacia Duster

              Comment


              • #22
                Am si eu 2 intrebari:
                1: Cand o sa il lanseze?
                2: Va fi 4WD sau 2WD la lansare?
                Scuzati absenta indelungata. I'm back

                Comment


                • #23
                  In Romania cred ca undeva 2010 prin primavara.
                  Se spunea ca vor fi ambele variante disponibile 4WD si 2WD.
                  Ramane de vazut tipul tractiunii si motorizarile.

                  Comment


                  • #24
                    Kanjara de Romania

                    Comment


                    • #25
                      Ar fi bine daca s-ar numii duster pentru ca seamana foarte mult cu dusterul prezentat la geneva, adica 4 roti, 2 faruri, 2 stopuri, etc.

                      Comment


                      • #26
                        Duster SIGUR NU.
                        Daca va aduceti aminte nici Dacia Steppe nu a intrat in productie, ci s-a numit MCV.
                        Last edited by Stefan; 22 July 2009, 09:02. Reason: confuzie nume

                        Comment


                        • #27
                          Daca DACIA lanseaza SUV-ul in versiunile 5 si 7 locuri 4x4 si 2x4 atunci inseama ca este posibil sa scoata de pe piata Logan MCV 5 si 7 locuri sau lasa Logan MCV-ul ca o varianta mai ieftina a SUV-ul cu 5 si 7 locuri cu tractiune 2x4
                          Vad ca se speculeaza ca va avea ca motorizari: 1.6 16V 110 CP si un 2.0 16V 140 CP benzina si 1.9 dCi 130 CP diesel.
                          Nu se precizeaza nimic de diesel-ul 1.5 dCi 105 CP

                          Comment


                          • #28
                            Asa scrie in articol ,,si se va numi Duster sau Kanjara,,, oricum are mai putina importanta, numai sa scoata si poate ii pune fata de sandero, ar fi mult mai interesant.

                            Comment


                            • #29
                              Duster nu cred ca se va numi. Poate Kanjara dar imi e greu sa cred.
                              Prea putn connteaza numele. Cred ca mai mult conteaza aspectul si dotarile.
                              Ramane sa vedem, daca il lanseaza la Geneva in septembrie.
                              Cei de la DACIA nu folosesc numele Conceptelor pentru masinile de serie. S-a vazut siin cazul LOGAN Steppe Concept care in productia de seria a fost numit Logan MCV

                              Comment


                              • #30
                                Alte poze cu Dacia SUV. Frumusica ;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google