Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Despre nesimţirea în trafic

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    e un nesimtit si cu asta basta...putea sa ezite 1 sec si sa se bage frumos cu semnal in spatele sedanului...ma rog...
    apropoz de filmuletze marfa cu rusi...nu stiu daca il stiti pe ala cand se ia unu de un sarac si ii cara picioare aluia iar altu vine cu bata de baseball ii da la genunchi iar dup'aceia se duce si ii vandalizeaza masina smardoiului...credeti ca s'a mai luat ala vrodata de cineva in trafic...mi'e greu sa cred

    puneti alt film de genu sa ne enervam din nou

    Comment


    • #77

      Crazy Russian Road Rage Driver


      La cerere am postat un alt Berbec (parerea mea). Omu' cu camionul nu avea cum sa-l vada foarte bine pe el care vrea sa depaseasca pe dreapta deci eu zic ca nu avea de ce sa se supere si mai ales de ce sa reactioneze chiar asa. Asta imi aduce aminte de ce avea si Spanu in masina.

      Comment


      • #78
        da periculosi la greu...urma ca ala din camion sa scoate un pistol

        Comment


        • #79
          Nu stiu ce urma, dar eu consider ca nu avea dreptate sa faca pe desteptul. Acuma tir-istii sunt mai experimentati si mai umblati, intr-adevar putea sa-l faca pe cel cu SUV-ul incepand de la spray paralizant pana la C4. Filmul numai atata arata, restu' va inchipuiti voi

          Comment


          • #80
            asta nu ma enervat asa tare
            parerea mea e ca cea mai buna arma pe care poti sa o ai in masina e un telefon cu camera buna...blochezi usile scoti si filmezi... sunt de parere ca se pot intampla lucruri f nasole daca cobori la el...iti da sau ii dai un capac ...cade ca o carpa, da cu capu de bordura si faci sau face puscarie pt nimic.
            asa...filmuletu cu prost face cat 1 mil de cuvinte in tribunal...bine...daca degenereaza treaba si sta prostu in fata masinii ai putea sa strivesti putin la el

            Comment


            • #81
              ce faci cu filmuletul in Tribnal?!?!?!?!?!?!
              sa-mi arati mie instanta care ia in calcul ca proba, filmuletul facut de tine cu telefonul.
              in locul tiristului..il faceam poster pe sosea...nici nu apuca sa scoata bata si eram burn_out pe capul lui.
              -fara-

              Comment


              • #82
                Asta cu video in masina, este un fenomen destul de intalnit in Rusia. Citeam undeva ca din cauza soferilor, multi ajung sa-si monteze asa ceva pt a putea dovedi culpa (dovada numeroasele postari din trafic). Nu stiu insa cum se face, ti-l monetezi si apoi mergi cu el la omologare ? Ca la noi (cel putin asa stiu) proba video nu este luata in seama la judecata.

                Comment


                • #83
                  intru intr'o polemica in care nu's cel mai avizat...doamne ferestre nici nu vreau sa experimentez asa ceva insa mi'e imposibil sa cred ca o poza cu unu care'ti sparge faru cu o bata de baseball nu e o proba in eventuala despagubire...il da casco in judecata sa'si ia banii de la el, da'l in doamne iartama

                  totusi ne'am americanizat si noi.putem sa ne dam in judecata din orice

                  Comment


                  • #84
                    singura varianta e sa prezinti proba la politie, agentii sa il identifice ca suspect si apoi sa il convinga sa recunoasca. nu cred ca poti tu sa mergi cu o camera video montata pe masina sa ti se dea omologare..mi se pare S.F. mi-as monta 10...
                    -fara-

                    Comment


                    • #85

                      Hilarious Girl Driving Skills Fail

                      Comment


                      • #86

                        Stupid Audi Driver Gets What He Deserves

                        Comment


                        • #87
                          Foarte tare, bine i-a facut-o.

                          Comment


                          • #88
                            SUV Driver Wants to Drive Faster

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google