Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Despre nesimţirea în trafic

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca poti demonstra asta cu injuriile e ok.Dar poti?
    Sandero Laureat 1.4 MPI

    Comment


    • #32
      despre cea care a parcat in fata unei intrari in banca. saraca nu avea de unde sa vada pe unde merge...observ ca are lipit ceva pe parbriz

      Comment


      • #33
        Nu inteleg cum puta sa conduca cu o coala lipita pe parbriz exact in fata soferului.


        Spanu daca eram in situatia ta cea de a 2.a cred ca ii piperam pe bunicutii aceia cu spray, ii avertizam daca nu se potoleau ii imparfumam cred ca cedam.

        Comment


        • #34
          ca sa nu omit sa ma trec ca fiind un mare nesimtit in trafic, ieri a bagat 2 masini in sant in doua situati diferite din cauza ca am depasit aiurea de 2 ori. sa nu mai zic ca depasirile au fost facute:
          1. din cauza unui incepator care mergea cu 50 in afara localitatii si in curba frana pana la vreo 40km.
          2. din cauza unei coloane de nuntasi care mergeau parca remorcati unul lipit de altu si nu am putut sa ma bag intre ei si a trebuit sa depasesc 6 masini odata si in curba.
          -fara-

          Comment


          • #35
            Poate ar trebui sa nu mai depasesti "aiurea" ca sa nu mai fie nevoiti ceilalti conducatori sa intre in "sant".

            Inteleg ca a fost mai greu cu depasirea unei "coloane de nuntasi", dar cum se face ca un profesionist ca tine nu a reusit sa faca o depasire corecta tinand cont ca "incepatorul" mergea doar cu 50?

            "si a trebuit sa depasesc 6 masini odata si in curba" DE CE IN CURBA?!?!?

            Probabil "incepatorul mergea cu 40 in curba ca sa evite "profesionisti" ca tine care depasesc "6 masini odata si in curba"

            In rest numai bine si sper sa nu intalnesc in trafic conducatori ca tine

            Comment


            • #36
              Spanu,de unde ai scos chestia cu semnal dreapta de trei ori si bagat cat de mult pe dreapta ca sa-l las pe ,,grabitul din spate "sa ma depaseasca??!! Drum judetean,zilnic,o banda pe sens ,viteza masxima legala 90 km/h. Ca sa fiu depasit clar trebuie sa depasesti viteza legala...Vrei sa ma depasesti si sa incalci legea ...?! Pai nu voi trage pe dreapta .D ca sa facilitez comiterea unei infractiuni...Sa astepte drum liber si sa depaseasca .De ce sunt eu obligat ,care circul legal sa fac o gramada de manevre (semnal,frana,viraj..etc ) ca sa ma depaseasca un grabit.Sunt Maica Tereza ...? !! In cazuri ca asta sunt atent sa trag bine de volan in cazul in care incearca sa ma scoata de pe drum... (in cazul in care nu are masina cat casa )...

              PS- sa vezi ce frumos este cand merg cu o masina de doua tone si vine cate un ,,vitezist" in depasire bezmetica si da ochii cu fieratania....

              Comment


              • #37
                Cum scapi de "gheare".

                Comment


                • #38
                  acum 3 ore la intrare in valcea m-am luat la intrecere cu un seat toledo.


                  p.s.astept reactii..ce ati fi facut in locul meu.!multumesc pentru intelegere si recunosc ca am fost un nesimtit in trafic.
                  __________________
                  Eu unul nu m-as fi luat la intrecere. "Baietia" nu se face in localitate si nici macar in afara, pentru intreceri se organizeaza concursuri in locuri special amenajate (pentru "liniute", "cerculete" si altele)
                  Numai bine!!!!

                  Comment


                  • #39
                    Cel putin daca o comitem sa ne uitam si in ce conditii si cu ce anume ne comparam. Cauza ultimului accident de pe dn 1 se pare ca ar fi tocmai o intrecere intre autoutilitara care a produs accidentul si o alta masina. Nefiind sigur ca intrecerea a fost cauza accidentului nu vreau sa blamez pe nimeni dar daca asa a fost, este grav, nu stiu ce somn va mai avea soferul dupa ce trei persoane au ars de vii.

                    Comment


                    • #40
                      macar l-ai facut? eu i-as fi dat praf.
                      -fara-

                      Comment


                      • #41
                        Parcare cu dichis

                        Comment


                        • #42
                          Nu vreau sa se creada ca sunt subiectiv pt ca nu-i cazul dar asta seara am crezut ca pusc.
                          Vreau sa fac drepta in parcarea platita dar un AMABIL taximetrist in fata mea imi blocheata intrarea pt ca el dorea sa astepte pe cineva acolo. Il flash-uiesc si semnalizez dreapta pt ca viraj la dreapta urma sa fac sa intru in parcare si el pricepe in cele din urma si incepe sa dea inapoi. Si da si da si da si pe sensul opus vine masina si taximetristul da si da pana cand il claxonez ca urmeaza sa dea in mine. Si intru in parcare si el se pune inapoi "in T " la spatele meu. Si-l intreb "Si daca eu vreau sa plec de aici ? " imi raspunde " Da ce, te tin eu de picioare".
                          In fine, "asa este unii" atata au primit de la mama 7 ani si atata scoala au facut incat sa nu poata sa se faca decat taximetristi.
                          Of Of mai mai, ce sa faci cu nesimtirea asta din trafic
                          Last edited by Goan; 26 October 2009, 21:04. Reason: Gresala

                          Comment


                          • #43
                            din pacate traim din ce in ce mai mult intr-o lume ciudata. eu ma simt din ce in ce mai strain pe zi ce trece vis-a-vis de ce se intimpla in jur, unde absurdul primeaza peste tot. cea mai aiurea faza pe care am patit-o in ultima vreme in trafic a fost sa primesc o scuipatura in timp ce depaseam. mi s-a intimplat undeva in Moldova. ala era nervos ca io cu o amarita de dacie am reusit sa depasesc un Rav4. asta e! faina tara pacat ca e locuita!

                            Comment


                            • #44
                              Banuiesc ca nu te-a atins "munitia" ca dor era la viteza ?
                              Sti tu vorba aia cu "Nu scuipa impotriva vantului..."
                              Sau v-ati mai intalnit pe traseu la vreun stop ?

                              Comment


                              • #45
                                mi-a "poluat" geamul lateral dreapta. credeti-ma ca am ramas fara cuvinte si nici macar un gest nu am putut sa schitez, desi eu ma enervez uneori in trafic. eram undeva intre tirgu neamt si piatra neamt in afara localitatii. al naibii moldovean avea plamin in el..dar si minte pe masura
                                ps n-am nimic cu moldovenii! ii rog pa cei din zona sa nu se atace!
                                Last edited by ciomp; 27 October 2009, 14:53. Reason: adaugire

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google