Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by BRD View Post
    unde vreti ,ma invoiesc de la copil sotie si munca si vin si eu
    Vino cu ei la intalnire. Cu munca este cam nasol daca prestezi si in weekend.

    Comment


    • #17
      ma bag si eu aiurea, probabil...dar, datfiind ca nu prea vad intalniri "majore"ale posesorilor de sandero, cel putin nici pe la intalnirile loganclub nu prea participa sanderistii, cu mici exceptii, de ce nu va "lipiti"de intalnirea nationala loganclub? ca doar avem aceleasi masini, doar ca una are un frigider fram atasat in spate, astalalta n-are. dar are rafturi rabatabile intalnirea aia macar se organizeaza, vine lume, iar pana la urma multe probleme ale masinilor si rezolvarile la ele sunt comune. daca vreti "bisericuta" separata, e de inteles, dar parca-i mai usor in prima faza sa participi la ceva ce deja se-ntampla. sandana, cred ca tu stii mai bine. la fel d ebine, cred ca nu te simti in plus la adunarile baietilor din loganclub...iar intr-un final, ca vrem sau nu, ca ne place sau nu, avem aceeasi sigla pe botul masinii. iar francezii tocmai asta fac, intalnirea fanilor dacia, nu a fanilor duster sau sandero sau logan.
      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

      Comment


      • #18
        nu cauta nimeni izolare ,daca se organizeaza la nivel national (dacia),trece-ti data aia odata pentru a completa referatul de necesitate

        Comment


        • #19
          Originally posted by Sand'dana View Post
          Buna dimi !
          Wow ce veselie pe aici ! hai ca-i bine pentru tonus ! deci suntem 5, cine mai doresteeee? cine mai poftesteeee?
          unde-i Daniel Dinutoiu ?
          Aici sunt...
          Daca ma verti ca pion principal mergem ....
          Dau eu foc primul la Sandel .... imi bag piciorul in masina si p ... la in astia de la Dacia .. si am sa ii dau foc ... Dar hai inca unul cu mine .... sa nu fiu considerat nebun ....

          Comment


          • #20
            Buna seara !
            Da, eu intr-adevar stiu, si ma incapatanez sa adun mai multi sanderisti la adunarile galatene, comune cu ale LoganClub. Le calcam pe urme .
            Scopul nu e de a face opinie separata(fata de LC) sau de a ne uni in eforturi impotriva mamei daciilor. Masina e ceea ce ne aduce la intalniri, dar prietenia e cea care ne tine aproape. Iar spiritul pe care eu l-am gasit la LoganClub as vrea sa-l aflu sau sa-l insuflu si aici. Pentru ca pe mine m-a prins. Indiferent daca as mai avea masina asta sau nu ...voi ramane aproape.

            Iar o adunare a celor care avem aceeasi problema (sau chiar mai multe) cu sandalele, chiar as vrea sa se intample. Azi la intalnirea cu galatenii sanderisti am constatat ca cei cu motoare de 1.6 is oleaca mai norocosi.... N-au zgomotul acela la accelerare.
            Last edited by Sand'dana; 22 May 2011, 22:46.

            Comment


            • #21
              Originally posted by chitziman View Post
              e in targ cumpara chibrituri....benzina nu stiu daca mai are in rezervor...
              Chitzii .... te credeam mai generos .... parca mi-ai spus prin telefon ca te oferi cu 10 litrii de 101 alto de la ....
              PaI CE FACEM AICI????
              Asta este Qxxx SAndero ..... chiar asa ........ ne batem joc de el ???
              Dai dreaq foc .... ca poate bubuie PITESTI-ul ala plin de pedarde ........

              Comment


              • #22
                mah la cata benzina iti curge cred ca 1 litru e suficient...sau cine stie doar chibriturile ..)

                Comment


                • #23
                  Peste 7500 de participanti la cea de-a treia editie a Marelui Picnic Dacia

                  Francezii au reusit si anul acesta

                  Comment


                  • #24
                    O lectie de mentalitate.

                    Comment


                    • #25
                      Peste 7500 de persoane (cu aproape 2300 vehicule) au acceptat invitatia Dacia si au participat la Marele Picnic al marcii organizat duminica, 22 mai, in trei locuri diferite din Franta. Dacia si-a castigat un important capital de simpatie printre clientii francezi si a devenit o marca foarte apreciata in Franta. Posesorii de Duster isi trimit semnale din faruri in trafic, fanii isi dau intalniri spontane, toti clientii marcii se deosebesc prin asa-numita „atitudine Dacia”. Acest spirit caracterizeaza pe toti aceia care au facut o achizitie „isteata”, alegand „strictul necesar” in materie de automobile, pentru cel mai corect pret. Marele Picnic Dacia este o ocazie pentru ca posesorii de vehicule Dacia sa se reuneasca intr-un cadru convivial si festiv, alaturi de familie.
                      ... a se vedea ca acolo Dacia isi simpatizeaza clientii, nu numai clientii simpatizeaza produsul Dacia...
                      Spre deosebire de ceea ce intentionam noi doar asa, din pretenie....ei au acceptat o invitatie lansata de Dacia !!! Nu s-au organizat singuri ...
                      Nu ca noi am fi incapabili de intalniri (gen regionale sau nationale a la LoganClub) dar deh ...se vede inca o data cat respect si atentie "exista" pentru clientii autohtoni...

                      Comment


                      • #26
                        Cum se fabrică o Dacia...

                        Fain, parerea mea ca a iesit foarte bine!

                        Comment


                        • #27
                          Imi place ce am vazut in clip.Bravo.

                          Comment


                          • #28
                            Foarte interesant filmul, artistic chiar. Bravo!

                            Comment


                            • #29
                              https://www.bloomberg.com/news/artic...rful-hatchback

                              Pentagonul a facut o cheltuiala de "protocol" pentru a ajuta pe aliatul roman sa se descurce intr-o problema cu contractorii locali care faceau nu-stiu-ce pe langa Deveselu. Acestia au dat Ministerul Apararii in judecata (oare nu si-au primit banii?). Dar a sarit Unchiul Sam cu 2.9 mil de dolari pentru construirea unui drum perimetral in jurul bazei de la Deveselu. Ca sa fie folosit pentru patrulare si securitate. Si inca ceva era pe factura de 2.9 mil dolari. O masina "ieftina si vesela", o Dacia Sandero Stepway 2. Cu dedicatie de la Unchiul Sam pentru Ministerul Apararii din Romania. Interesant cadou intre aliati.

                              Articolul in romana: https://www.gandul.info/financiar/da...rarii-17801421

                              Comment


                              • #30
                                Salutare, a trecut ceva vreme de la ultima postare, ati schimbat si design-ul site-lui intre timp, bravo, pare ca se incadreaza mai bine noilor tendinte.
                                Incet dar sigur am ajuns la 28.000 km, n-am nici o problema, merge struna, adevarat, nici nu fortez nota, merg linistit de la A la B.
                                Dupa kilometrii parcursi pot remarca totusi, parca trage mai bine peste +5 grade temperatura exterioara, am impresia ca nu-i prieste aerul rece... o fi numai in perceptia mea, nu stiu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google