Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Second hand vs alte marci SH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero Second hand vs alte marci SH

    Va propun o provocare!

    ce ati alege intre un Sandero second hand sa zicem 3 ani vechime fata de alte masini (alte marci auto) tot second hand mai vechi dar pretul sa fie identic.
    adica ai in buzunar 5000-6000 euro si ce poti sa alegi de pe piata.
    merita un Sandero SH 3 ani vechime sa zicem 45.000 km la bord?

  • #2
    Cred ca tot un Sandero as alege si asta din cauza ca piesele de schimb si manopera este mult mai ieftina decat la un Second Strainache

    Comment


    • #3
      Daca ne uitam la pretul unui logan cu 3 ani si 45000 de km, pretul este undeva la max 5000 de euro (si-a luat un coleg de curand un logan cu 2 ani vechime si 28000 de km, reali vreo 40000 de km cu 4000 de euro, nu stiu ce versiune este dar are AC), deci si sandero se invarte undeva la acest pret. Un alt auto sa spunem la 5000 de euro cam greu de gasit sub 100000 de km si cel putin 6 sau 7 ani. Mai intervine ceea ce spune si Goan si daca tragem linie cred ca tot un sandero este de preferat. Daca il intrebi pe fimiu sigur prefera un bmw sau audi cu toate ca la banii astia sunt demult decedate .
      Last edited by marian66v; 22 December 2009, 22:11.

      Comment


      • #4
        Pe la 5000 de euro gasesti cam greu o masina cat de cat buna si in care sa nu fii nevoit sa bagi nsh cate piese vreo 2 ani. Si eu as prefera oricand un logan 1 sh sau un sandero sh fata de un opel, vw sau bmw vechi de nu stiu cati ani si care o facut distanta de la Pamant la Luna.

        Comment


        • #5
          eu zic ca daca e de ales intre dacie sh sau altceva sh, atunci "altceva". la aceeasi vechime, ma refer. de ex intre un logan din 2005 sau un golf5 din 2005, as merge pe golf, chit ca e 1500-2000 de euro mai scump. of, course, daca tine buzunarul. vorbim de cazul teoretic in care ne permitem sa zicem un 6-7000 cash. daca e sa iau masina prin credit, prefer sa dau 13000 la megane decat 7000 pe un golf de 5 ani, clar.
          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

          Comment


          • #6
            Da, normal. Si eu as prefera un megane la 13 000 nou decat un golf la 7-8 mii vechi de cativa ani si cu 150 000 de km la bord. Eu zic ca poti gasi niste masini decente SH doar pe la un 10 000 de euro, dar deja dai in banii de un focus nou ( era oferta la 10 400 cu A/C, geamuri electrice, ABS, ESP), symbol, clio. Ma rog, eu stiu o groaza de oameni care o refuzat sa-si ia logan sau sandero si s-o dus taman in germania si o dat o gramada de bani pe un passat variant SH ( astea deobicei sunt cele mai cumparate ) si cand o ajuns in tara, deja o schimbat un releu, telescoape, pompa servo.

            Comment


            • #7
              arata-mi tu un focus nou la 10400 cu dotarile alea si eu ma duc si imi iau 2 si iti fac cadou unu tie. la pretul asta ai vazut ce conditii au aia? terminati frate cu ce vedeti la reclamele de la tv. eu aveam 10 000 de euro si nu am gasit nimic cu dotarile unui laureat. nici macar un 107 sau c1... cu dotarile astea trecea bine de 10 000.

              un focus cu dotarile unui prestige(full electric, jante, si mai multe briz brizuri...= 16 000 euro"1.6 benzinar"). or fi mai scazut preturile in euro dar uitete la pretul in lei sa vezi cu cat au crescut in lei.
              -fara-

              Comment


              • #8
                @Spanu: Era oferta in urma cu cateva luni prin programul Remat. La fel o fost si Chevy Cruze pe la 10 800.

                Comment


                • #9
                  pai prin programul remat cu nu stiu eu ce discount si alte tzepe pe care ti le promit ei si nu ti le mai dau loganul ajunge la 4000 de euro
                  -fara-

                  Comment


                  • #10
                    As alege Sandero SH pentru ca e mai usor de intretinut din toate punctele de vedere.
                    Intradevar la banii astia iti ei un SH strain dar cu foarte multi KM la bord, foarte vechi si pe deasupra mai platesti si taxa de poluare.

                    Comment


                    • #11
                      Sandero SH mi se pare cea mai buna alegere la banii astia.

                      Comment


                      • #12
                        Sandero mai vechi de 2 ani nu exista,a aparut in 2008, eu am cumparat un dintre primele exemplare... Masina e buna si merita banii, chiar si la SH. Oricum, e mai avantajos sa iei un Sandero mai nou decit o alta masina mai veche si mai forjata... Succes!

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google