Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero vs Espero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero vs Espero

    Salut...
    La o discutie, un cunoscut care are un Espero din 96' (cam alergat, dar nu asta conteaza) mi-a spus mai in gluma mai in serios ca nu ar da Esperoul lui pe un Sandero nou (fie el full options). Acuma lasand la o parte diferenta imensa de pret, care spune ceva, voi credeti ca are acoperire cand afirma asa ceva ???

  • #2
    espero rulz - e de 3 ori mai mare si consuma la fel de mult.

    Comment


    • #3
      A se intelege de 3 ori mai mult, banuiesc
      Last edited by vic24; 28 April 2009, 11:38.

      Comment


      • #4
        odata ce rulz, probabil ca e "consuma la fel de mult ca Sandel"

        Comment


        • #5
          puneti-le frumos in balanta: pret espero: < sandero; calitate interior espero...cam tot ca la sandero, daca tinem cont ca masina aia are 13 ani deja. consumul, daca e la fel, avantaj espero. tinuta de drum nu vreau s-o comentez, se stie cat de "stabile" sunt daciile. revizii, pret piese, avantaj sandero. spatiu interior, avantaj espero. tehnologie, egalitate. dotari, avantaj sandero. performante, avantaj espero. acum ce mai ramane de facut e sa evaluezi foarte bine starea lui espero. ma indoiesc ca se mai gasesc multe espero-uri care sa fie calumea, deci avantaj sandero. in oras, la inghesuiala, avantaj sandero. taxe, avantaj sandero. din auzite, fiabilitatea espero-ului nu e vreo referinta in domeniu, ceea ce ne duce la capitolul piese de schimb, unde...avantaj sandero pana la urma, sandero e masina noua, cealalta, desi la jumatate de pret, e numai bune de programul "rabla" ca sa-ti iei un sandero/logan nou
          una peste alta, sandero cred ca iese putin in fata, dar mai mult prin prisma pretului pieselor si a faptului ca-i noua.
          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

          Comment


          • #6
            ma lasi!!! ieri am avut o propunere sandero al meu la schimb cu opel vectra C(a lu nasu) e la vanzare pe toate site-urile cu 12 500. numai eu stiu ce masina super e aia. dar nu o dau pe a mea si gata. ma rupe revizia la vectra. asa s-o fi gandind si ala. plus ca daca mai bag in ea 20 de milioane pe linie audio, ii mai pun si jante nu o dau nici pe 2 vectra.
            -fara-

            Comment


            • #7
              poti sa-i pui jante de 50 de milioane, ca tot nu faci sandelul vectra. trebuie musai sa-i faci reviziile la reprezentanta opel? plus ca noi comparam cu o masina ce nu se mai fabrica de ani buni.
              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

              Comment


              • #8
                Am un Espero din 97`, full electric si onglinzile si tot... plus incalzire oglinzi, AC, motor 1.5 16v... nu-l dau pe sandero.... parerea mea... ia ganditi-va ce model avea dacia in 97... 1310.. a avut vreodata 1310 oglinzi electrice, incalzile, geamuri electrice... AC? nu cred... daca ar scoate daewoo un espero acum in 2009... eu zic ca nu l-ati da nici pe 100 de sandero deale voastre 97 vs 09 ... si poate ca mutle sandero nu au acum ce avea espero in 97 pe el ;) .... plus ca la viteza ii dau praf unui sandero... il fac la orice ora ;)...


                In concluzie: Care dai un Sandero pe un Espero? (glumeam) ;))

                nu mai scrie "mirc"!
                Last edited by Seba; 19 November 2009, 02:20.

                Comment


                • #9
                  Esti foarte sigur in ceea ce spui :-)
                  ps.evident ca ai gresit forumul cu al tau espero

                  Comment


                  • #10
                    Cum colegul EsperoRulz a gresit site-ul il ajut cu urmatoarea informatie, ,,În Programul Rabla 2009 vor putea intra maşinile mai vechi de 10 ani,,, glumeam . Au fost masini bune dar cam sugative. Sa te bucuri in continuare de ea.

                    Comment


                    • #11
                      peste 13 in oras. oricum nu le putem compara. sunt diferite si apartin unor epoci diferite. tot "bocanila" al meu conduce..

                      Comment


                      • #12
                        - s-au facut prin 80 si ceva dacii cu geamuri electrice, clima, deci vax albina crema puca espero cu super dotari; au fost altii inaintea lui. e ca si cum compari espero cu bmw din 72 care avea de 3 ori mai multe dotari decat orice daewoo actual;
                        - cum cu loganul 1.6mpi cielo a fost "depasibil", nu vad cum espero, care e mai greu, ar sta in fata aceluiasi motor, dar pus pe sandero. de logan 16v nu mai zic ce fum ii da la espero 1.5...
                        - pretul unui espero de-ala full a fost cumva 15000 de marci? cam atat era un cielo, cu dotari mai slabe, deci probabil espero costa mai mult
                        - la capitolul siguranta, ii da sandero un for destul de serios

                        pe de alta parte, la modul serios, acum, la vremea ei, espero a fost o masina buna. chit ca era mai "betiva" si mai scumpa decat cielo, a fost incomparabil mai buna. dotari, este. stabilitate, este. fiabilitate, din cate stiu, este. dar sa n-o dai pe altceva mai nou doar ca a avut dotari mai bune acum 10 ani, nu stiu. eu as da loganul meu peste 10 ani daca ar aparea altceva cu aceleasi dotari, la fel de fiabil si la o treime' de pret. daca si-a trait viata, care-i problema?
                        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                        Comment


                        • #13
                          Si peste 10 ani o sa zici la fel, ca Espero e cea mai tare?
                          Sau o sa o tii in fata blocului in parcare ca aia e masina mea si nu o dau pe una noua nici mort.

                          Comment


                          • #14
                            eh.... la toti le pute dacia... neam de catarati in copaci..... intreba basescu acu ceva timp de ce unii nu isi iubesc tara si spun ca ar pleca oricand. de-asta.... ca nemtii cumpara sandero in draci dar la taranoii autohtoni le arde de comparatii cu 1310...
                            P.S. - pt cei care mi-ar ura "pleaca sanatos daca nu iti place aici".... nu va obositi... pastrati-va energia sa comentati tot ce prindeti
                            P.S.2 - sunt muuuult prea numerosi cei ce cred ca tot ce au e rupt din soare si restul sunt retardati. numai destepti au ramas in tara asta, nu mai gasesti un prost domnule.....

                            Comment


                            • #15
                              EsperoRulz - nu imi pare rau sa zic asta si nici nu exista alt mod de a o spune , dar esti teribil de "ingust" .
                              Last edited by Seba; 6 January 2010, 11:41.
                              Dacia Sandero 1.6 mpi 2008 , cu niste dragoni pe ea sa mearga mai repede

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google