Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

"Sandaua" mea.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Sandaua" mea.

    Bun gasit pe sectiunea My Ride...
    Azi am fost si am ridicat Sandaua de la dealerul local.Este versiunea Prestige cu un motor de 1.6 MPI...pacat ca nu avea si 16 V...
    Prima impresie...imi place...interiorul este altfel in sensul bun...din pacate nu a avut timp sa stea curata deloc deoarece ploua cand am luat-o.
    Voi reveni cu impresii dupa ce voi mai face ceva kilometrii cu ea.
    Urmeaza neaparat sa cumpar presuri pentru interior si portbagaj...daca stiu galatenii ceva preturi sunt binevenite
    Pozele...
    Attached Files

  • #3
    Multumesc Dhampir...ideea e ca nu am cum sa astept prea mult pentru ca duminica Sandaua va avea primul drum la Capitala...si vroiam ca pana atunci sa le am

    Comment


    • #4
      Pai din cate stiu prin "curier rapid" ajung in 1-2 zile.

      Comment


      • #5
        La multi km cu "sandaua"

        Comment


        • #6
          Sa o stapanesti sanatos multi km fara incidente...
          Bafta!

          Comment


          • #7
            Degeaba ai luat varianta "prestije" daca nu tii la siguranta, si nu ti-ai montat airbag-uri laterale.
            Bafta cu masina.

            Comment


            • #8
              Masina era pe stoc si nu am mai sta sa astept alta cu airbag-uri laterale...am uitat sa mentionez ...masina e pe firma...la masina personala am tot ceea ce poate da Dacia in materie de siguranta.
              Multumesc pentru urari

              Comment


              • #9
                Frumoasa Sandaua! De Logan Club ai uitat, nu? Nu prea te mai vad activ. Cu Loganul ce o sa faci, il pastrezi sau il vinzi?
                Scuzati absenta indelungata. I'm back

                Comment


                • #10
                  Originally posted by bunicuta View Post
                  Degeaba ai luat varianta "prestije" daca nu tii la siguranta, si nu ti-ai montat airbag-uri laterale.
                  Bafta cu masina.
                  Bunicuta are dreptate, pe firmă sau nu, acea maşină nu le oferă pasagerilor din faţă maximum de siguranţă!

                  Să o stăpâneşti sănătos!
                  Mama proştilor este mereu gravidă!

                  Comment


                  • #11
                    Frumos interiorul si jantele, pacat ca nu au pus macar la aceasta varianta un sistem audio mai deosebit. Un mil de km fara incidente si sa ne scrii la thread-ul sandero vs logan diferentele dintre cele doua.
                    Maximum de siguranta ti-o da divinitatea restul este marketing, parerea mea.

                    Comment


                    • #12
                      Originally posted by sandero 4 ever View Post
                      Frumoasa Sandaua! De Logan Club ai uitat, nu? Nu prea te mai vad activ. Cu Loganul ce o sa faci, il pastrezi sau il vinzi?
                      Nu am uitat de Logan Club...sunt acolo mereu...doar ca "prietenii" m-au cam suparat si de aceea nu ma vezi asa activ
                      Sandero e masina firmei...eu fiind singurul sofer...deci masina personala nu se vinde ca e buna
                      Originally posted by manic_user View Post
                      Bunicuta are dreptate, pe firmă sau nu, acea maşină nu le oferă pasagerilor din faţă maximum de siguranţă!

                      Să o stăpâneşti sănătos!
                      Daca luam 1.4 spuneati ca de ce nu am luat 1.6...
                      Daca luam fara AC spuneati ca de ce nu am luat cu AC...deci...nu am cum sa multumesc toata lumea...oricum am explicat mai sus de ce masina e fara airbag-uri laterale.

                      Deci duminica sandaua a facut primii 500 km (Galati-bucuresti si retur)...mers maxim 110 si 3000 rotatii...consumul la final a fost de 6,6.
                      Nemultumiri:
                      -Locul din spatele scaunului soferului atunci cand scaunul e la maxim in spate nu prea mai exista
                      -Suportul de pahare/scrumiera era mai bine daca il faceau la fel de adanc ca la Logan...am pus o sticla de energizant/cola in suport si la franari/viraje mai bruste stateam cu mana pe ele sa nu se verse

                      jelly...o sa postez in cursul zilei de azi un filmulet cu bordul de la Sandero (vad ca pe forum nu ma lasa )...si...acea liniuta de la afisajul carburantului este pentru a iti arata jumatatea.
                      Attached Files
                      Last edited by valeriuciprian; 15 September 2009, 06:29.

                      Comment


                      • #13
                        imi place cum marketingul referitor la airbagurile laterale isi face pe deplin datoria. multi nu vor sa inteleaga faptul ca sandero a luat 4 stele din cauza airbagului cortina si astfel a ciupit 2-3 puncte la impactul cu stalpul, test care la logan nu s-a facut. si cum in romania nu se va vinde prea curand dacie cu airbaguri cortina, acele 4 stele sunt placebo. sunt 3 curate ca lacrima la orice dacie sandero/logan de la noi.
                        valeriu, sa ai grija de ea si sa dea Dumnezeu sa n-ai nevoie de airbagurile alea pe care nu ti le-ai montat
                        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                        Comment


                        • #14
                          Salut
                          sa o stapanesti sanotos si sa nu ai evenimente neplacute cu ea
                          Last edited by Seba; 13 October 2009, 10:02.

                          Comment


                          • #15
                            Multumesc tuturor pentru urari
                            Deja am facut cu ea 2500 de km...si este totul in regula mai putin un mic incovenient cu policioara din spate de la portbagaj...nu sta pe acele cauciucuri din lateral si ma deranjeaza zgomotul...ce ar fi de facut?
                            Attached Files

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google