Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero reloaded

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero reloaded

    He, he...se pare ca sunt primul care isi ia al doilea Sandel in nici 6 luni. Motivul cautati-l la rubrica " daune".
    Am preluat azi un Sandero identic cu cel cu care m-am rasturnat. Sper sa nu mai am parte de cascadorii involuntare.

  • #2
    cand ai dat comanda? si cum de l-ai primit asa repede? eu am dat comanda in 18 martie si mi-au zis ca am de asteptat pana in mai... nu-i corect

    Comment


    • #3
      Termenul dat depinde de versiune, culoare, dotari sau daca masina este deja fabricata, totul este centralizat pe tara. Conteaza dealerul numai din momentul in care masina este fabricata si pana ajunge la acesta.
      Felicitari vladatorus pentru noua achizitie si sa o stapanesti sanatos.
      Last edited by marian66v; 27 March 2009, 08:06.

      Comment


      • #4
        Are dreptate Marian,vladatorus-sa o stapanesti sanatos si sa nu mai ai niciun fel de incident neplacut.

        Comment


        • #5
          Stiam ca livrarea depinde de multe, ziceam doar ca nu-i corect.Sau mai bine zis nu-i frumos din partea lor sa lase omul sa astepte atata. in fine...
          Pt Vladatorus: La multi Km fara evenimente neplacute!
          Last edited by rara; 27 March 2009, 12:19.

          Comment


          • #6
            RARA, vladatorus si-a comandat un Sandero 1,6 MPI Laureate.
            Poate ca cel comandat de tine nu era inca fabricat sau mai dureaza pana ajunge de la uzina la reprezentanta din oras.
            Si eu cand am comandat 1.6 MPI Laureate era deja fabricat si a ajuns in cateva zile.
            Termenul MAXIM de livrare este de 3 luni. Asta poate insemna 3 zile sau 83 zile
            Trebuie luat in calcul si faptul ca Dacia exporta acuma foarte mult deci stocurile s-au cam epuizat.
            vladatorus sa ai noroc de el si sa-l conduci SANATOS.

            Comment


            • #7
              Rara, am comandat masina la sfarsitul lui februarie. Initial mi-au zis ca nu se poate mai repede de mai, dupa care, mai cu insistente, mai cu amabilitatea dealeritzei, a inceput sa-mi caute un laureate rosu metalizat si am avut noroc sa-mi gaseasca unul "pe teava". Nu stiu cum a facut...isi dau intre ei telefoane, intreaba la fabrica etc etc, dar mi-au dat termen de livrare 16 martie pt un Sandero Laureate 1, 6 MPI Rouge de feu. Intre timp datorita labartarii programului rabla s-au mai adaugat 10 zile, dar sunt multumit ca a venit.
              Astazi i-am dat 150 de kilometri, asa, sa facem cunostinta...se misca binisor. Incet, incet il aduc in forma optima.
              Multumesc pt toate urarile baieti.

              Comment


              • #8
                Inseamna ca mai incolo o sa vi si tu Duminica la Meetinguri.
                O sa faci pereche buna si geamana cu TheOne

                Comment


                • #9
                  Apropo de comenzi si termene de livrare: dealerii Dacia zic ca nemtii au comandat(contractat) toata productia uzinei pe 2009. Cred ca se refera totusi la productia pentru export, ca altfel cum ne mai cumparam si noi cate o masinuta
                  @goan: unde? cand? cum? ce se spune despre? As veni si eu ca doar se face vreme buna si nu strica un schimb de impresii cu o berica in fata. Evident fara alcool:

                  Comment


                  • #10
                    De obicei intalnirile din Cluj-Napoca se fac Duminica la ora 12:00 la Sala Sporturilor.
                    Aici se aduna membrii Club Sandero & Club Logan.
                    Vezi sectiunea Posesorii de Sandero din Cluj-Napoca!

                    Comment


                    • #11
                      Multi km fara incidente iti doresc :P

                      Comment


                      • #12
                        540 de kilometri la bord. Incerc din rasputeri sa nu depasesc 3500 rpm, dar am mai calcat stramb in vreo doua-trei depasiri.
                        Fata de Sandelu' celalalt asta a venit cu display-ul pe invers: adica fondul este negru si elementele grafice sunt portocalii....la primul fondul era portocaliu si scrisul negru...parca imi place mai mult cum e acum. In schimb, la prima vedere, nu m-au incantat deloc cauciucurile Barum Brillantis cu care e incaltat...m-as fi simtit mai confortabil cu Continental sau Michelin. Intre timp am mai citit niste review-uri si, se pare, ca-s OK si Barumurile. La drum n-am simtit diferenta fata de celelalte, dar nici n-am mers pe carosabil ud deocamdata.
                        Am un consum de 7,3 l/100km, bunicel pentru inceput, dar nici nu am depasit 120 km/h (cel mult de 2-3 ori in cate-o depasire, hai maxim 5......bine 6)
                        Ieri am trecut pe la dealer (Dacia Service Feleac Cluj) intrucat am gasit pe site-ul dacia o oferta speciala pentru un CD MP3 Sony, oferta care expira in 31 martie (adica astazi). Mi se spune sa ma duc la "Piese de schimb", acolo ma intampina o fata cu ochii mirati: "nu stiu despre ce vorbiti, n-am avut niciodata", "paaai", zic, "scrie pe site-ul oficial Dacia, stiti, altfel n-aveam nici eu de unde sa stiu", "dom'le, nu stiu, nu cunosc" se mira tipa in continuare. "OK", renunt eu, "ma intereseaza si niste carcase de cheie" (stiti despre ce e vorba...chestiile alea mai colorate cu care iti imbraci cheia sa-i dai o tenta personalizata: http://www.dacia.ro/#/oferte-special...-anonimat.html), "ce carcase?!?" zice fata, si, vazand ca nu dau semne de plecare, se-apuca sa rasfoiasca o revista de prezentare Sandero, doar-doar gaseste despre ce e vorba. Nu gaseste nimic si ma expediaza: "imi pare rau, dar trebuie sa veniti cu codurile produselor ca sa stim exact despre ce este vorba". Ei bine, m-am documentat cu codurile si maine ma infiintez iarasi. Sunt prea bucuros ca mi-au facut rost de masina mai repede ca sa fiu carcotas, asa ca mi-am propus sa fiu 80 % amuzat si doar 20% indignat. MP3-ul ala, Sony, era la 325 lei la oferta, un pret foarte bun, zic eu. Intentionat n-am platit inca 50 euro in plus pt MP3 cu gandul ca-mi iau ceva mai bun. Las' ca mai poate astepta.
                        O sa revin cu poze.

                        Comment


                        • #13
                          "Bucurie" mare astazi: ma intorceam acasa de la Zalau si de sub rotile unui ditamai TIRul mi-a sarit o piatra in parbriz. Mi-a lasat o floricica drept amintire. Ooooooof, noroc ca e in dreptul pasagerului. Alti bani, alta distractie.
                          Daca stie cineva o locatie in Cluj unde pot sa apelez dati-mi va rog un pm.

                          Comment


                          • #14
                            Pf.. nasol imi pare rau

                            Comment


                            • #15
                              Nici la actualul sandel nu ai casco

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google