Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandilica mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Din cate stiam eu cotiera se poate monta numai la modelele care nu au geamuri electrice spate.

    Comment


    • #32
      Din cate stiu eu, butoanele pentru geamurile electrice spate se monteaza in locul suportului pentru scrumiera-spate, in consola. Acolo este decupat din fabrica in suportul cotierei tocmai pentru acest lucru si se aseaza foarte bine. Eu nu am geamuri electrice decat pe fata, dar am vazut la altcineva cum este.

      Comment


      • #33
        Poti sa pui o poza cu cotiera ta in care sa se vada acest decupaj si locul pt scrumiera?
        As vrea sa vad cum vine ca apoi la dealer sa caut un sandero cu geamuri electrice sa ma lamuresc.
        Mersic
        Bafta!

        Comment


        • #34
          In primul rand atunci cand vrei sa montezi geamuri electrice spate poti pune butoanele si pe portiera, in felul acesta poti pune si acea cotiera.
          In al doilea rand nu cred ca te va costa mai putin acum sa le montezi decat te-ar fi costat daca o cumparai cu elecrice si pe spate.S-ar putea sa gresesc si sa poti avea geamuri electrice spate doar la versiunea de varf, adica vreo 800 de euro peste laureate..

          Comment


          • #35
            Eu am dat 100 euro pentru geamurile spate.Le-am comandat odata cu masina(laureate).
            Spuneti NU drogurilor

            Comment


            • #36
              Eu inca sunt posesor de Slz...cu afis de vanzare pe ea. Cum o dau depun banii de sandero. Pana atunci adun cat mai multe informatii. Deocamdata m-am hotarat asupra urmatoarelor: vreau sa iau Laureat 1,6 bleu electrique +geamuri electrice spate (100euro).

              Apoi ca accesorii vreau sa iau odata cu masina alarma auto(scap de partea cu montajul) si probabil covorase cu bordura.

              Apoi cand mai adun finante voi lua aparatori de noroi, bare de pavilion (pe cat posibil nu de la reprezentanta).

              Inca mai adun informatii pt. cotiera, radio-cd-ul cu mp3 (astea din accesoriile celor de la dacia)

              Apoi de pe piata ...voi vedea ca sunt convins ca gama de accesorii va fi f. bogata..

              Partea cu comanda geamurilor electrice pe usa cred ca e posibila doar after market si duce sigur la pierderea garantiei....deci desi interesanta ideea nu ma atrage.
              Bafta!

              Comment


              • #37
                Cotiera are intr-adevar gaura pentru geamuri electrice. mi-a cazut in mana cartea ei de instructiuni pentru montare. cand o sa am timp (adica pe la sfarsitul saptamanii) o s-o scanez si o s-o pun pe site sa te convingi. Scuze de postul intarziat.

                Comment


                • #38
                  salut...zi-mi pls cat te-a costat cotiera cu tot cu manopera?ms mult;)

                  Comment


                  • #39
                    Cotiera costa pe undeva pe la 260 -270 roni (depinde de delaer) si montatul e cam 30 roni.

                    Comment


                    • #40
                      Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos...legat de consum la mine in oras e undeva la 8-9/100 dar ii si dau pe la 80 unde apuc....sunt foarte multumit de ea desi am cam neglijat-o in ultima perioada am cam umplut-o cu chestii de la lucru...fiind intr-o bransa unde trebuie sa transport anumite produse si parca imi pare rau. Am si eu o intrebare si-a schimbat cineva sonorizarea pe masina??? ati montat tuburi de bass daca da au ocupat mult loc in portbagaj sau nu ati simtit diferenta.

                      frumoasa oglinda....eu momentan mor de ciuda pentru ca nu pot face nicio modificare masinii...pentru ca din cauza politiei romane mai am de platit niste datorii (bani luati imprumut pentru a acoperi daunele unui accident deoarece asigurarea nu a acoperit complet pagubele masina accidentata fiind prea uzata) in fine dar prin iunie anul ce vine daca ma ajuta Dumnezeu vreau sa ii montez un tub de bass de 700 W un amplificator o toba sport si sa montez folii pe geamuri....iar pentru sfarsitul anului sper sa reusesc sa ii montez niste spoilere si praguri.
                      Last edited by Maka89; 1 December 2009, 02:46. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #41
                        sa ai noroc de ea...cat mai multi km cu cati mai putini litri....

                        Comment


                        • #42
                          ce sa zic si eu...laude sunt destule. oglinda aia cu senzori e interesanta, cotiera de asemenea pentru un plus de confort la drumuri in afara orasului. sa ai grija de ea si fara evenimente. bafta

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google