Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Amanta mea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e o bate de bassball!!! cu care le crap capul celor care ma enerveaza in trafic. eu ii zic impactul psihologic.
    -fara-

    Comment


    • sti ceva pot sa cumpar doar dofuzoru spate daca ai zis ca cel de pe fata nu se potriveste?
      lai montat u pe cel de pe spate?

      Comment


      • eu l-am montat pe cel de pe spate. 2 ore mi-a luat si o febra musculara groaznica a doua zi.
        difuzorul poti sa il iei de la florin_dnf(de pe logan club). mi-a zis ca mai are vreo 2 de vanzare..numai ca sunt zgariate si trebuiesc retusate. contacteaza-l.pret cred ca pana in 50 ron.
        dau la schimb ornamentul fata de stepway pe unul din kitul suv sandero.
        -fara-

        Comment


        • daca vrei poti sa ma ajuti si pe mine,poti sa iesi si u legatura cu el sa vezi daca mai are?
          doar difuzoru spate?

          Comment


          • ii zic sa te contacteze.da-mi pe privat un id de mess sau nr tel.
            -fara-

            Comment


            • am rezolvat astept sa imi trimita difuzoru?
              de ce zici ca a durat atata timp montaju,in ce se prinde si de ce?

              Comment


              • in primul rand dai jos numarul cu tot cu suport.
                sunt 2 serii de suruburi care se strang din interior spre exterior. o linie de 8 suruburi sus si una jos. trebuie sa ridici masina de spate pe 2 pietre(sau elevator). sa scoti rezerva si apoi sa te apuci de treaba.
                pune niste vaselina pe fiecare gaura in parte in asa fel incat sa ramana semn cand il fixezi de proba. dupa ce ai pus difuzorul de proba si au ramas urmele pe bara apuca-te si gaurestea=o cu bormasina.
                eu nu l-am mai fixat si in cea de-a doua linie. l=am prins in cele 8 suruburi si apoi in altele 2( vezi cercurile bleu) pe partea de jos.
                probleme care pot aparea:

                1. se poate intampla sa nu dai gaurile bine iar suruburile sa nu se centreze(gandeste-te ca sunt 8 suruburi in linie si nu ai voie sa gresesti un mm.
                2. suruburile sunt mai lungi (decat difuzorul + bara) si risti sa treaca si prin difuzor. solutia adoptata de mine a fost amplasarea unor seibi din plastic.
                3. pozitiile sunt din cele mai groaznice( gaseste pe cineva cu mana micutza) si incearca sa iti iei mai multe torx-uri (si drepte si la 90 grade) eu am avut un torx si s-a stricat la primele 2 suruburi. am folosit o surubelnita si un flex. am pilit la surubelnita aia de mi-a venit rau.
                daca intampini probleme poti sa imi ceri sfaturi. eu unul nu as mai monta la altcineva de ar fi sa ma plateasca.
                nu pot decat sa iti urez sa te inarmezi cu mult calm(+multa bere langa tine) si bafta.
                spor la tunarit!
                Attached Files
                Last edited by Spanu; 25 April 2010, 19:46.
                -fara-

                Comment


                • salut...domnu spanu...as avea si io o intrebare de unde tiai luat acel eleron???sunt si io interesat de unu si la reprezentanta are pretul cam piperat

                  Comment


                  • DE LA REPREZENTANTA. uite-te in posturile anterioare.parca 450 lei am dat pe el vopsit si montat.
                    -fara-

                    Comment


                    • gata am pus si eu difuzoru,ms pt sfaturi SPANU

                      Comment


                      • in sfarsit mi-am pus geamuri fumurii.doar laterale spate si luneta deocamdata(lipsa buget) opacitate 70%. foarte multumit de rezultat. nici prea inchis , nici prea deschis.
                        Attached Files
                        -fara-

                        Comment


                        • sunt ok. arata mult mai bine masina cu folie. si pe culoarea noastra(asa e si "sobolanul" meu) e prea tare.
                          eu am 20% transparenta spate si luneta si 70 % fata. legal
                          voiam de 5 pe spate, dar m-am oprit la 20, ca ma gandeam ca e aiurea noaptea. + era cu cca 130 ron mai mult. nu merita pentru diferenta asta.

                          de ce ai pus stepway pe laterala?
                          Last edited by AG25FLI; 15 May 2010, 19:32. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • am facut rost de stikerul ala si mi-a placut. nu aveam unde sa-l pun si daca tot era o zgarietura l-am si aplicat.
                            -fara-

                            Comment


                            • Imi place masinuta
                              Un sfat: scapa de reflectorizantele alea de pe usa si de la portbagaj.
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Nici mie nu prea mi plac , dar e masina lui si o face dupa propriul gust, gusturile nu se discuta.... ;))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google