Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

BorMasina lu'Oti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ideal era sa ai jante de aliaj pentru vara si de tabla cu cauciucuri de iarna ....

    Comment


    • Negre. Jantele de tabla fiind negre, cu capacele argintii, vor iesi in evidenta.
      Daca ar fi fost jantele gri, atunci ar fi mers cele argintii
      Alta zi, alt idiot

      Comment


      • Originally posted by ascomp View Post
        Ideal era sa ai jante de aliaj pentru vara si de tabla cu cauciucuri de iarna ....
        Dar si jantele de aliaj sunt la un pret, cel putin, dublu.

        Originally posted by Oti View Post
        Am primit jantele pt iarna, KFZ 7775, arata bine , greutate 7.7kg, pret 117lei. Urmeaza sa iau si capace , am vazut ca aduc sapt asta la Lidl, sa iau negre sau argintii?, sunt in dilema.
        Sa le invarti cu placere! Cred ca le-ai cumparat de la Vadrexim
        Last edited by Crs. Sandel; 13 October 2015, 23:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Jantele sunt luate de la Vadrexim, am renuntat la aliaj dupa o sperietura, daca as fi mers cu ele pe asfalt 90% as fi ales aliaj, real este 50/50 , pe drumuri de munte (PN-Bicaz este sub bombardament, zici ca esti in Siria) nu merita sa stric jantele din aliaj. Astea din tabla sunt pline de zgarieturi de la pietre, borduri.
          Pt un coleg, pun poza unde sunt stantate codurile pe janta.
          Attached Files
          Last edited by Oti; 14 October 2015, 09:03.
          sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Eu am gasit acum 3 ani jante de aliaj, ca si noi, de Sandero 4x100 la 350 lei, am dat 420 lei cu transport prin Posta Atlassib din Bistrita parca ....

            Sunt jantele care sunt pe masina de 3 ani si sunt perfecte. Le-am luat dinainte sa vina masina :-)

            Comment


            • Jante cu ET 43-52 4x100 aliaj , sh sunt pe toate drumurile, se potrivesc cele de opel, sh sunt f riscante. nu cunosti istoricul masinii si la mine nu se potrivesc (nu sunt indicate) cele cu et mai mare de 40, (37, 39 mai merge, rotile sunt spre exterior) rotile sunt spre interior, pierd mult din stabilitate, si ce faci la 120km/h? ca doar pt asta le iei, sa mergi pe autostrada cu ele.
              O alta problema este gaura de centrare 60,1mm, mai dai bani si pe la strungar.
              Last edited by Oti; 14 October 2015, 11:13.
              sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Originally posted by Oti View Post
                Jantele sunt luate de la Vadrexim,........
                Oti,mi-au ofertat si mie de tabla 16" pt.Stepway la 206 lei.Zici ca au producator de incredere ?.Eu le-as ridica personal de la punctual de lucru Targ Vitan din Bucuresti.

                Comment


                • Ei vand.....din ce am citit pe loganclub (recomand sa te uiti si tu pe acolo), dupa cele de origine (Dacia, care cica sunt facute de MAGNETTO WHEELS Romania, cu alte standarde de calitate fata de cele vandute aftermarket), sunt jantele facute de KFZ (Elvetia - Alcar), calitate dubla fata de jantele romanesti ASAM. Am vazut in Metro jante ASAM pe raft f. multe indoite. Am crezut la inceput ca sunt indoite din cauza transportului, pe urma am aflat (de pe net) ca exista o metoda de verificare: o trantesti de la o anumita inaltime, daca se indoaie, otelul este moale, janta de calitate proasta, exista si riscul sa se desprinda sudura si sa ramai fara roata in mers. Sper sa te ajute informatia, intreaba si pe loganclub.
                  PS
                  Vezi ca mie pe configurator nu mi-au aparut jantele la 206 lei, cauta mai bine, intreaba.....sa nu iei stifturi scumpe.
                  Last edited by Oti; 15 October 2015, 08:22.
                  sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • pai se incearca jantele dai roata jos si pui janta care vrei sa o cumperi vezi daca sta bine in gauri si prezoane si daca nu da in etrier.

                    Insa janta de Dacia are niste caracteristici tehnice daca le respecti nu trebuie sa ai probleme la montare, e doar o janta ce naiba ...

                    Comment


                    • O janta cu caracteristicile pt Sandero2:
                      - distanta intre prezoane 4x100,
                      - diametrul R15,
                      - latime 6j,
                      - factorul de echilibru ET 40, daca ET > 40 janta este spre interiorul masinii, daca ET este mai mic decat 40 janta se deplaseaza spre exterior (v. poza)
                      - gaura centrare 60.1mm

                      nu are cum sa nu se potriveasca daca este de calitate, la cele din otel problema este calitatea materialelor folosite la constructie, si executia - sudura, vopsirea o pun pe ultimul loc ca nu tine de siguranta.
                      Attached Files
                      sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Exact. Niste jante de aliaj frumusele influenteaza intr-o mare masura estetica masinii.

                        Comment


                        • Originally posted by Tatae View Post
                          ?.Eu le-as ridica personal de la punctual de lucru Targ Vitan din Bucuresti.
                          S-au mutat pe Luica,in tiganie!
                          NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                          Comment


                          • Asa este,dar au punct de lucru in Targ Vitan.Am in fata cartea de vizita:Complex Autovit,stand ....... .Cred ca iau cu 260 lei/buc. de la o firma de langa Pitesti .Sunt OE.Firma asta are livrare marti si vineri la Bucuresti(gratis la valori>500 lei).

                            Comment


                            • Am facut aprox 300km cu filtrul decantor, surpriza a fost mare, muci la greu, apa condenseaza pe furtun si se scurge in pahar. De unde atata apa?
                              Cauzele pot fi: uleiul, motorul cu probleme (uzura) sau benzina. Este primul an cu Elf Evolution 900 5W40, asa face uleiul asta, muci?
                              Sunt in dilema, las improvizatia sau revin la situatia initiala?
                              As vrea sa vad daca furtunele raman curate, as putea sa mut filtrul pe furtunul care intra in filtrul de aer si sa las mucii sa se duca pe admisie si sa arda in motor. Este bine?
                              Am schimbat pozitia filtrului, sa fie mai jos fata de iesirea din carter, sper sa mearga mai bine "alambicul"
                              Attached Files
                              Last edited by Oti; 17 October 2015, 21:15.
                              sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • ACCES-ul meu s-a dotat cu un accesoriu: tunel frana de mana sh, de pe un Logan dezmembrat, versiune veche, difera un pic culoarea dar merge si asa. Urmeaza sa visez la ceva.......
                                Attached Files
                                sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google