Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero din Prazburg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am avut pe logan x-treme vision. au tinut 1 an jumate utilizate apoape zilnic. astea or sa reziste mai mult, sunt speciale pentru motociclete, deci rezista la vibratii. Cred eu ca asta ar fi secretul, becuri moto pe turism. Am avut aceeasi problema pe polo cu xenonul, 1 bec s-a ars dupa 2 ani, am pus moto si deja are 4

    Comment


    • #47
      Mai rau e cand te opreste politia sau RAR-ul ca nu sunt omologate...

      Comment


      • #48
        la ce te referi?

        Comment


        • #49
          Vreau sa zic ca pentru alea 2 bare cu leduri de pe masca poti sa iei amenda de la un politist zelos, pentru ca nu sunt omologate. Am un coleg la serviciu care pe un Fiat Bravo are asa ceva si a luat amenda.

          Este interzis sa pui pe masina corpuri de iluminat in plus fata de cele din fabrica pentru ca teoretic poti sa iei amenda de la niste politisti cacanari.

          Comment


          • #50
            sunt omologate RAR, sunt omologate Dacia, sunt montate respectand normele ECE48. Chiar ieri a fost un filtru in zona unde lucrez, am prezentat documentele si au comandat si ei pentru masinile lor.

            Comment


            • #51
              in viitorul foarte apropiat: eleron hayon.

              Comment


              • #52
                ieri am montat huse mikado. desi eram reticent (nu am avut vreodata huse pe masina) dau bine in combinatia rosu/somon. eleronul a venit, trimitem la colantat, mai colantamm tot ce e gri pe masina in negru carbon si cam atat pe anul asta (cred).

                Comment


                • #53
                  Mosul a venit cu renul pt nepoteii mei (evident si ceva cadouri), cred ca am dat si eu in mintea copiilor
                  Attached Files

                  Comment


                  • #54
                    Nimic nou? As avea si eu cateva intrebari. Cat ai dat pe drl-uri si nu se pot comanda doar praguri de unde ai luat kitul? Bafta si tine-o tot asa.

                    Comment


                    • #55
                      DRL a fost 330 ron. Momentan nu mai modific nimic, cred ca in primavara imi revine cheful. Kitul a fost superoferta (500 ron), singurul pe stoc. Pe bucati pretul este fantastic asa ca am pus in Casco si kitul. Nu stiu alta sursa la preturi bune

                      Comment


                      • #56
                        Stii un pret bun doar pt praguri?

                        Comment


                        • #57
                          nope, pret bun nu este. doar NEBUN

                          Comment


                          • #58
                            * asteptam de Paste sa vedem cum o transformi in iepuras. :-)

                            Comment


                            • #59
                              Aici am scapat. Nepoteii mei nu cred in "iepuiasi" dar cred cu tarie in "mos claciun si lenii lui". asa ca nu imi trebuie si costumatie de iepuie

                              Comment


                              • #60
                                Sugestie: de paste poti sa-i pui o codita de iepure in spate la butucul de la hayon. Si un picior de iepure norocos la chei. Asta cu picoirul de iepure norocus se poarta la americani,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google