Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

sandero orange gri platine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Frumoasa foc!
    Si satelitul meu face la fel ,deci merge mi greu.
    Arata ciudat cu negrul ala lucios pe bord, dar imi place.
    In exterior nu-mi place cum arata cu bandourile laterale si manerele negre,dar se asorteaza cu farurile , deci este ok.
    Odata cu masina ai primit si un telefon mobil.Cum se comporta acest telefon?Ai incercat modulul GPS?

    Comment


    • #17
      ms pt aprecieri!
      genul asta de dotari sunt de pe prima varianta pe care au pus diverse pentru confort!si a iesit Orange
      telefonul nu il folosesc , din contra e la vanzare
      daca vrei sa-ti iei unu' am sa testez GPSu si iti zic ce si cum.

      Comment


      • #18
        salut , sa o stapanesti sanatos !
        La fel este si a mea parca o vad in pozele tale . Obs ca de la meridian ai luat-o. nu aveau o oferta cu 1000 de lei ? eu am prins oferta asta si am mai reusit sa mi procur cate ceva in + . Si eu am obs ca tasta "-" de pe satelit funct cam greu dar funct daca apesi mai tare.

        Comment


        • #19
          am tot auzit de oferta insa nu am prins'o!
          era buna pt niste cauciucuri de iarna ceva
          sa o stapanesti sanatos deasemenea!!
          daca stai in berceni se poate sa fi parcat chiar langa tine astazi.
          am parcat langa un sandero orange insa le'am vazut pe amandoua cand am coborat a doua oara din casa

          Comment


          • #20
            Ms , uite nici nu m am gandit sa incerc pt cuciucuri , eu am prins oferta dar am optat pt covorase de iarna , cotiera si alarma . Din pacate nu stau in Berceni ci pe Titulescu langa pta. Victoriei
            Originally posted by mahay View Post
            am tot auzit de oferta insa nu am prins'o!
            era buna pt niste cauciucuri de iarna ceva
            sa o stapanesti sanatos deasemenea!!
            daca stai in berceni se poate sa fi parcat chiar langa tine astazi.
            am parcat langa un sandero orange insa le'am vazut pe amandoua cand am coborat a doua oara din casa

            Comment


            • #21
              va salut,

              pe 17.11 adica joi imi expira numerele provizorii.
              aveti idee, cand ma duc la politie sa imi depun actele pentru numerele definitive trebuie sa duc si numerele provizorii?
              are ceva daca ma duc dupa ce imi expira numerele provizorii, risc amenda ceva?
              p.s. nu's nebun sa circul cu masina cu numerele expirate

              ms,

              Comment


              • #22
                Risti amenda sa circuli cu nr. expirate. Din cate tin minte numerele rosii nu se duc inapoi la politie.

                Comment


                • #23
                  nu ies cu masina pe strada cu numere expirata ca e groasa daca sunt prins.ideea e ca sunt plecat si abia luni rezolv cu noile numere.astea provizorii expira joi.
                  pana luni masinutza va sta cumintzica in parcare

                  Comment


                  • #24
                    dupa ce nr. provizorii expira sa nu iesi cu masina ca risti dosar penal . Acestea nu se predau la politie in momentul cand o imaticulezi definitiv ci le distrugi . Ai platit pt ele deci sunt ale tale.

                    Comment


                    • #25
                      am inteles
                      stiu exact la ce risc ma expun daca fac asa prostie.nu e cazu
                      mi'e teama ca luni cand depun actele pentru noile numere sa nu imi zica ca am numerele provizorii expirate!!
                      m'au indrumat "batranii" ca nu e nicio problema si ca pe cei de la drpciv nu'i intereseaza de numerele mele provizorii expirate.
                      i'ar interesa probabil daca m'ar prinde in trafic cu ele

                      Comment


                      • #26
                        Pai unde vede ca sunt expirate??Mai scrie undeva inafara de dovada ce circulatie provizorie??Pentru orice masina ai dreptul la 3randuri de numere rosii, deci 3 luni. Deci chiar daca o masina are o luna, nu inseamna neaprat ca sunt numerele rosii expirate si in plus dovada de circulatie provizorie ramane la tine.
                        Si daca ar scrie undeva ca au expirat numerele rosii, si ar intreba, le-ai spune ca nu ai venit cu masina si gata, sa mearga sa o caute prin parcari.

                        Comment


                        • #27
                          am inteles...ms pt raspunsuri

                          Comment


                          • #28
                            Legat de - de la comanda satelit de pe volan , si la mine merge la fel de prost . Am acelasi model numai ca este negru.

                            Comment


                            • #29
                              la mine a inceput sa mearga mai bine.
                              merge mai prost ca + ...dar si-a dat drumu

                              Comment


                              • #30
                                la mine "-" inca nu si-a dat drumul tot greu merge, poate dupa folosire mai indelungata va merge mai bine.
                                ramane de vazut

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google