Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Accesorii Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accesorii Sandero



    Ma intereseaza informatii legate de urmatoarele accesorii:

    - aparatorile de noroi fata si spate. am vazut ca sunt unii care le pun in fata, altii in spate sau toate patru. pret, surse, merita sau nu?

    - covorase cu bordura cu prindere de podea. pret, surse.

    - ornament esapament. am gasit la 50 de lei original. cum se monteaza?

    - cotiera. am gasit originala la 250 de lei. cum se monteaza, se merita sau nu?

    - huse de scaune care se scot usor sa le spal si se monteaza la fel. doar pentru protectia celor originale. pret, surse. ce folositi voi?

    - plasa portbagaj. pret, surse, se merita?

    - cutie portbagaj cu capac sau fara. pret, surse, se merita?

    - benzi autoadezive pentru prag la spate. am laureate, are in fata pe prag. ma gandesc sa-i pun la fel si pe spate, dar acolo este o imbinare a tablelor. se merita sa pun, iese bine?

  • #2
    aparatori de noroi - merita cele originale si toate 4 sa fie -pret in jur de 140 ron
    covorase cu bordura cu prindere de podea - ia-ti originale ca sunt din material bun si nu aluneca si nici nu se rup(daca nu tragi ca nebunul de ele)
    ornament esapament - ii schimba aspectul mai ales ca arata urat teava aia deci merita
    cotiera - e Dumnezeu pe pamant. eu deja nu mai pot fara. si cea originala sa fie. se da jos carcasa de plastic care e sub frana de mana si se fixeaza usor cu 4 horsuruburi de ea
    benzi autoadezive pentru prag la spate. merita mai ales ca se urca tot felul de persoane care nu au avut masini(nu stiu nici sa urce si nici sa coboare si iti zgarie pragul) dar daca iti iei sa nu iei originale ca sunt foarte mici. gasesti ceva pe forum(masoara distanta si sa iei ceva mai lung si mai lata).

    la restul nu ma pronunt ca nu am, dar huse trebuie sa iti pui ca la mine deja s-a distrus tapiteria.
    -fara-

    Comment


    • #3
      Ce parere aveti despre Husă cu încălzire pentru scaun
      Si-a achizitionat careva asa ceva ?

      Comment


      • #4
        Aparatorile - le am montate,dar nu cele originale.Megadrive,cu 30 de lei setul (daca nu ma insel). A necesitat mici adaptari,dar isi fac treaba la fel de bine,ca cele originale.
        Covorase - le am pe cele originale,negociate cu dealer la momentul achizitionarii masinii,merita toti banii.
        Ornament esapament - nu am,dar intentionez (candva) sa-i pun.
        Cotiera - luata din K***land cu 25 (!) lei,montata de mine.Ar fi meritat si dublu...n-as mai putea fara.
        Huse scaune - inca nu am...dar pana la urma tot va trebui sa-mi aduca Mosul...
        Celelalte nu le am,nici nu ma tenteaza.
        Huse incalzire scaun - le-am procurat pe cele originale,si le-am montat sub tapiterie.A se vedea la My ride.

        Comment


        • #5
          zi mi si mie daca la k***land scria pe eticheta "pt sandero" sau altceva .. merci

          Comment


          • #6
            husele special pt sandero nu merita sa le cumparati sunt scumpe si nu prea vin bine de parca nici nu ar fi special facute pt sandero. Stau aiurea si daca se agata cu "arici" se trag toate firele.

            Comment


            • #7
              Originally posted by julienb View Post
              zi mi si mie daca la k***land scria pe eticheta "pt sandero" sau altceva .. merci
              Daca te referi la cotiera,atunci nu,nu scria de Sandero nimic,este universala.Nu era nici rabatabila,am adaptat-o eu sa fie.Mai multe aici (postul #35): http://www.clubsandero.ro/mineralul_meu-t783p2.html

              Comment


              • #8
                Am avut aparatori originale. Sunt foarte OK dar grija la borduri. Am rupt una de pe fata si mi-am pus unele noname foarte moi doar pe fata si nu mai am nici o problema. Cele pe spte au ramas originale. Cotiera pentru mine a devenit indispensabila ( eu am armster). Un alt accesoriu care il recomand sunt deflectoarele(cele originale). Fac toti banii. Presurile originale le recomand , dar nu cel de la sofer pentru ca nu are prelungirea pentru a acoperi acea bucata de mocheta de langa usa de la balama si se murdareste foarte usor.

                Comment

                Working...
                X
                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                Politica de Securitate Google