Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cu ce benzina si de unde alimentam...???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Parerea mea este ca la inceput...in rodaj si inca 1000 km dupa sa fie folosita benzina 95. Dupa aceea se poate pune benzina de 99, 98 sau 100 dar..din cate mi-au spus cei de la reprezentanta e bine sa folosim benzina 95 si la 2-3 plinuri sa punem benzina 99.

    Comment


    • #17
      eu in 7 luni am bagat benzina de 95 si de cateva ori de 100,nu prea am simtit vreo diferenta la masina decat la buzunar

      Comment


      • #18
        Eu bag de 99+ de la o benzinărie nouă din Bucureştii Noi, construită acum vreo 2 ani. Este lângă job şi am văzut tancurile când le-au adus. Erau şi ele noi. Asta îmi dă un pic de încredere. La ce interval de timp schimbă (curăţă) însă filterele, habar n-am. Când ai în rezervor benzină CO 99+, am constatat că maşina este o leacă mai vioaie decât atunci când ai CO 95.
        Mama proştilor este mereu gravidă!

        Comment


        • #19
          Este cumva petrom de pe jiului, de acolo alimentez si eu tot cu 99+, se simte o mica diferenta.

          Comment


          • #20
            Da, de la benzinăria Petrom de pe Jiului alimentez. De la pompa 3.
            Mama proştilor este mereu gravidă!

            Comment


            • #21
              Ok, este greu de gasit o benzinarie de incredere, la vechea masina sesizam imediat benzina cu apa sau impuritati, dupa cativa km se infunda jiglerul de relanti, acum este mai greu, daca s-ar opri singura varianta, dacia asistenta.

              Comment


              • #22
                se observa si diferenta intre benzina proasta si una buna. nu trage asa cum ar trebui.
                -fara-

                Comment


                • #23
                  In ultima vreme pun de unde apuc, dar de 95.
                  Scuzati absenta indelungata. I'm back

                  Comment


                  • #24
                    Cu ce benzina alimentam si de unde ?

                    Sa vedem ce benzina este bine sa folosim si de unde.
                    Eu pana acum am folosit mai mult TOP Premium99+ de la Petrom. Alimentez mai mult de la Petrom cu TOP Premium 99+ pentru ca mi se pare buna si pretul mi se pare OK, fata de ceilalti.
                    Am mai alimentat si cu 98 de la MOL si cu 95 de la Rompetrol.
                    Rompetrol garanteaza functionarea sistemului de alimentare daca alimentezi numai cu combustibil de la Rompetrol.
                    Tot ce ai de facut este sa completezi un formular pe care ti-l dau ei in statiile peco.
                    Last edited by angelblack; 11 May 2009, 23:21.

                    Comment


                    • #25
                      Eu alimentez cu benzina de 95 de la Petrom si din cand in cand ii mai dau o "bombonica" tot de la Petrom de 99+.
                      Am inteles ca nu ii recomandat ca alimentarea sa fie tot timpul cu 99+ sau OMV100.
                      Cel mai bine este un eventual amestec 95 cu 100 sau asa din cand in cand cate un 99+ sau 100.

                      Comment


                      • #26
                        Eu am inteles ca nu are importanta ce benzina se foloseste. Din ce am vazut si pe capacul de la rezervor scrie 95 sau 98.

                        Comment


                        • #27
                          In primii 3000 km am folosit benzina 98 De la OMV si MOL
                          Dupa 3000 numa 95 a gustat foarte rar 98 si nu alimentez de la cineva anume am votat MOL, OMV, Petrom.

                          P.s am gasit acum ceva timp pe un site u forum unde cineva a facut cateva teste la benzina de la mai multe Firme.
                          Benzina de la OMV o clasa ca pe una de proasta calitate
                          Lukoil era "cea mai buna" dupa ea fiind Petrom.

                          Nu stiu cat de adevarat este, daca cineva vede ca am gresit il rog sa ma corecteze

                          Comment


                          • #28
                            alimentati voi de la lukoil si apoi sa va plangeti de probleme tehnice ca nu isi mentine relantiul, ca scade repede in turatii si faze din astea. tata odata a bagat de la lukoil de pe v. Oltului si la costat 170 euro reparatia(garantie). bagati doar de la omv si nu veti avea probleme.
                            benzina de la rompetrol(efixul) iti face mai zgomotos motorul.(la mine parca era tractor cand am bagat efix).
                            ex: lukoilul din oravitza are benzina de 95 la calitate de 98.(am testat-o acum 2 luni cand eram in trecere) este o exceptie.
                            -fara-

                            Comment


                            • #29
                              sal baietii, sunt nou-nout pe aici, am logan dar ma intereseaza tot despre dacii, am 1080 km pana acum intr-o luna, si am alimentat numai OMV 95, dupa 3000 km o sa ii dau si carera 100+turatii mari (fara sa stie tata binenteles). Va salut cu respect!

                              Comment


                              • #30
                                Bine ai venit geo_ultras. Gasesti tot ce vrei pe forum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google