Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Livrari Intarziate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu cred ca au trimis-o cu parbrizul spart. probabil ca sa fisurat pe drum.si asta nu mai tine de fabrica, ci de firma transportatoare.
    -fara-

    Comment


    • #17
      de la dacia a fost trimisa o echipa ptr expertizare si concluzia lor a fost ca fisura este din fabrica! Asa au concluzionat ei,asa ca dealerul s-a spalat pe maini si acum sunt la mila si sila celor de la dacia,care o ard in ciunga ca nu au parbriz de schimb si tre sa ia unul de pe linia de fabricatie si asta inseamna ca niste oameni de acolo sa semneze niste acte! Aici cred ca a intervenit problema,ori nu au hartie,ori pix sau ceva de genul asta,ca altfel nu inteleg intarzierea!

      Comment


      • #18
        S-a rezolvat cu parbrizul! Azi l-au adus,l-au lipit,maine o iau! Sper ca s-a spart ghinionul odata cu parbrizul original! Atentie la piese! Fiind un produs nou,nu au inca repere suficiente in stoc,asa ca doamne fereste,in caz de ceva e de asteptat ceva timp! O perioada...pana or sa inceapa sa puna si piese in stoc,nu numai ptr productie!

        Comment


        • #19
          Referitor la intarzieri, sotul meu e agent vanzari la un dealer Dacia, am luat masina prin credit achitat integral pe 04 iunie, masina trebuia sa vina pe 11 iulie si din pacate s-a amanat termenul de fabricatie pe 16 iunie, e posibil sa fie din nou amanat si dupa aceasta data. Am vrut optionale pe masina si asta e...motor 1.6, vopsea metalizata si airbaguri laterale, mp3.
          Problema este ca si Dacia e amanata la randul ei de furnizori, care nu respecta termenele de livrare pentru airbaguri laterale si centuri actionate pirotehnic.
          Credeti-ma ca si noi am sunat la vocea clientului si as suna la oricine, nu avem ce sa facem...pe 14 intru in concediu...fara masina.
          Asa ca trebuie sa avem rabdare, am intalnit pe strada un domn, a trecut un Sandero pe langa noi si spunea ca "la bastaniii cu pile le-a venit, prostii asteapta", nu e asa. Si noi am achitat-o integral si mi-e ciuda, dar va compensa la livrare.

          Comment


          • #20
            Banuiam ca din cauza optionalei scaun cu airbag lateral este intarziera. Cred ca si la tine este amanata data de fabricatie si a treia oara. La mine a treia amanare a fabricatiei este pt 9 iulie.

            Comment


            • #21
              asta e vrajeala cu optionale...eu am comandat-o standard.asa cum vine de pe linia de productie si tot astept 2 luni dupa ea.
              -fara-

              Comment


              • #22
                Sunt deziluzionat!!!! Si revoltat

                Mai oameni buni, chair suntem un neam de LINGAI?
                Cand am initait acest Thead, nu ma gandeam ca o sa fie atatia oameni care asteapta...se vaicaresc si stau cu mainile in san..."nu avem ce sa facem, asta e merge si asa".
                Inteleg ca nu le avem decat in Romanica, dar aveti fratilor putina demnitate!.
                Aveti o hartie semnata 'TERMEN DE LIVRARE MAXIM". FRATILOR CU EA IN MANA LA ANPC -protectia consumatorilor! Ati auzit de ea? Sau doar stim sa ne vaitam.
                Parbriz SPART. E VINA TA??? E CAUZA OBIECTIVA (CALIMITATE, CATACLISM, FORTA MAJORA)? NU. Reclamatie, DESPAGUBIRI
                De cand am dat comanda pana o voi primi, supravehez cu atentie toate etapele. Cand vreau sa aflu ceva, pun in CC pe cineva de la ANPC Bucuresti!
                Invatati oameni buni sa fim mai demni. Doamne cu sotul angajat la Dealer Dacia. Inteleg ca daca face o reclamatie zboara omul de acolo, dar sa astepti asa, a treia oara amanat. mi se paredureros de jenant.
                FITI MAI DEMNI SI INVATATI SA FOLOSITI INSTITUTIILE ABILITATE!!!!

                PS: Pt cei care zi ca nu merge. Am avut Matiz, mi-au intarziat termenul de livrare. Dupa reclamatie, ama vut masina a doua zi, FULL. Inclusiv ABS, cu toate ca nu comandasem. Acelasi lucru se intampla si la FORD. Intarziere? Senzori parcare, moca, cotiera moca, covorase moca. TOATE DUPA RECLAMATIE ANPC!

                Fara puncte de suspensie
                Last edited by Stefan; 10 July 2008, 17:09.

                Comment


                • #23
                  Nu poti sa-i reclami la ANPC atata timp cat nu s-a implinit termenul de livrare final. La mine a fost amanat de 3 ori termenul de iesire de pe linia de fabricatie. Marti am fost sunat de VC ca sa-mi comunice ca masina a iesit de pe linia de fabricatie si se asteapta trailere dealerului ca sa o aduca in Bucuresti. Azi m-a sunat dealerul ca masina a ajuns si ca o pot ridica, maine o ridic. In final, Dacia a respectat termenul de livrare.Pana acum sunt multumit de Dacia si in special de cei de la VC care m-au ajutat la fiecare problema avuta cu dealerul. Au intervenit promt si in cazul garantiei extinse si in cazul refacturarii la un nou curs a intregii masini in loc sa-mi fie facturata numai diferenta pt garantia extinsa. Pana acum nota 10 pt VC si nota 6 pt agentul de la Adras.
                  Referitor la termenele trecute pe documente, cel putin la mine nu au existat, toate datele (de fabricatie si de livrare) au fost date de dealer si am fazut pe o hartiuta scoasa de calculator (dar nu era oficiala) si din cele spuse de cei de la VC. La sesizarea mea ca nu au fost trecute pe nota de comanda aceste termene ( desi sunt obligatorii - conform regulilor scrise pe nota de comanada) am primit raspunsul ca fiind la inceput de fabricatie pot sa apara intarzieri.
                  Last edited by bobocul; 10 July 2008, 19:12.

                  Comment


                  • #24
                    In sfarsit a intrat si masinuta noastra in fabricatie, saptamana viitoare ajunge in Bucuresti...Referitor la reclamatii, nu avem ce reclamatie sa facem fiindca orice termen este estimativ si e specificat in contract. Cel putin de cel care va face livrarea voi fi multumita)Daca da Dumnezeu si vine si intraga, fara zgarieturi sau faruri sparte pe trailer, e grozav. Abia astept sa ma plimb cu Sandelul nostru, care e de altfel prima masina noua pe care o cumparam.
                    Sper sa va bucurati de masinuta aleasa!

                    Comment


                    • #25
                      fratilor...ce sa fac?eu am comnadat-o pe 26 iunie si pe factura termenul maxim este 26 august.cum de unii au postat pe forum ca le-au venit masinile in 10 zile sau maxim o luna..la cine sa reclam.si paradoxul este ca sunt prieten foarte bun cu directorul de la macAuto Slatina.iar daca fac reclamatie, se strica prietenia de 15 ani.ce ma sfatuiti?
                      -fara-

                      Comment


                      • #26
                        A venit a mea in exact 10 zile , asta e , fara pile , fara nimic ,sunt un simplu cetatean...Nu prea are ce face directorul despre care tot spui tu , nu de el depinde...Sunt multi in situatia ta, eu am un prieten care a comandat-o inaintea mea , eu pe 16 iunie , el pe 12-13 si a lui inca n-a venit ,nici macar nu e fabricata.Ai dat avans sau ai achitat integral?

                        Dovada e pe forum la My ride.
                        Last edited by Stefan; 15 July 2008, 02:18.

                        Comment


                        • #27
                          Dragilor, de pe 28 iulie pana la sfarsitul lunii august uzina Dacia nu lucreaza. Ghinionul vostru a fost ca ati dat comanda tarziu si a coincis cu perioada lor de concediu in care nicio masina nu intra in fabricatie.
                          Degeaba faceti reclamatie, nu are cine sa faca respectiva masina.
                          A noastra a venit aseara si am dat primii comanda, la lansare.
                          Oricum, va spun ca merita asteptarea...e superba!

                          Comment


                          • #28
                            monik, cine nu mai are rabdare pana vin din concedeiu muncitorii, poate merce el la uzina si si-o asambleaza el.
                            Scuzati absenta indelungata. I'm back

                            Comment


                            • #29
                              la mine trebuia sa iasa azi din fabrica,am dat un telefon la vocea clientului si mi-a spus o femeie destul de amabila ca ma suna ea maine si imi spune...azi era prea tarziu(19:45)!
                              astept telefonul si sper sa nu am surprize neplacute

                              Comment


                              • #30
                                Eu am comandat un Sandero Laureate 1.4 pe 18 iunie in Iasi la Caremil.
                                Cand am facut comanda mi s-a spus ca data de livrare e 25 iulie.
                                Nerabdator fiind si citind si posturile cu intarzieri am sunat sambata 19 iulie din proprie initiativa la vocea clientului sa ma interesez daca va fi respectat termenul de livrare. O voce blonda mi-a zis ca ma va contacta luni sa imi spuna informatiile dorite.
                                Luni, intr-adevar am fost contactat si mi s-a spus ca masina mea va ajunge la concesionar in jurul datei de 7 august
                                In schimb, a doua zi, marti surpriza..... m-a sunat dealer-ul sa-mi spuna ca a doua zi pot veni sa imi ridic masina.
                                Ce parere aveti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google